Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Diskuze k článku: Slabý dolar nás netěší, ale...


Doporučené příspěvky

Ahojte...
Viete viem, že väčšina z vás sa nazaujíma o forex, čo je veľmi veľkou chybou. Trhy sú prepojené a celý svet globalizovaný a aj keď obchodujete komodity,opcie tak sa nazaobídete analýzou fx. Jeden môj známy fx trader asi pre 1,5 rokom svoje účty (80%-prostriedkov) exponoval do do EUR-a a do CHF, urobil veľmi, veľmi dobre. Považujem ho za elitného tradera. No a väčšina traderov menové riziko ignorovala, pokiaľ máte fantáziu ako traderi sa viete samozrejme protitakému riziku sa brániť... Sem-tam sa kuknite alebo sa opýtajte napr. SID-a, že ako vníma on FX enviroment, aby ste mohli včas reagovať.. Pripájam sa k názorom autora článku.. toto zoslabenie nemusí byť konečné...a je fajn slabý dolár -- môžte nakupovať na amazon.com atď... začiatočníci majú obrovskú výhodu.. ale aj tý, ktorý si už fundovali účty a obchody im nejdú tak akoby chceli, možno sú v strate ale tieto straty sa dajú kompenzovať, tým že jednoducho pošlete na účet USD, ktoré je teraz lacné..

Nezabúdajte neignorujte FX.. FX je všade!!!!

Link to comment
Sdílet pomocí služby

nickirout,

ano suhlasim s tym co si napisal az na taku drobnost. ako mozes vediet ktora mena bude mat aku hodnotu o pol roka o rok pripadne o dva, medzicasom sa ti tak mozu vo svete veci pomenit ze tvoje rozhodnutie nemusi byt dobre. v tom globalnom meritku je tolko veci ze sa neda povedat ktora vec co a ako a hlavne do akej miery ovplyvni. niekedy je aj samotna analyza forexu rovnako dobra ako skumanie globalneho stavu, su systemy co ti ukazuju dlhodobe podhodnotenia alebo nadhodnotenia narodnych mien. tiez taky poznam. ale to je prave to..... ludia ktori maju moznost si toto na zaklade niecoho matematickofundamentalneho zhodnotit mozu takto s prachmi operovat. ale co ti co tieto veci dostupne nemaju a obchoduju si len zopar svojich veci. ako k tomu pridu oni? k tomu rozhodnutiu do akej meny investovat. to je potom len tipos. lebo aj ked ti nieco nasvedcuje tomu, este to zdaleka nemusi byt pravda, z dlhodobeho hladiska uz vobec nie, tieto veci musia byt podlozene kvalitnymi analyzami z dobrych obchodnych systemov.

a potom taka druha vec je ze ked si zmenis prostriedky tak tou zmenou ti rozdiely a poplatky zozeru to co by si na tejto zmene mal neskor zarobit a ak aj zarobis tak to bude minimum, a ako som povedal nevies dokedy co bude lukrativne. radsej treba viac s rozumom investovat do toho co kto vie obchododvat a potom ta toto az tak trapit nebude. je to sice pravda a oplati sa to toto co si napisal ale to len v pripade ze vies ako na to a nie je to take jednoduche ako to vypada aj ked ti mnohi ludia budu opak tvrdit.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to nickirout

dva roky som obchodoval forex, večšinou sice paper, ale nejake obdobie aj live.A myslim si presný opak toho,čo píšeš ty.Teraz obchodujem opcie na indexy a na akcie a celý forex mi može byt ukradnutý.Na týchto trhoch meny neovplyvňuju nič, akurat všeobecne pokles dolara sposobuje večší dopyt po komoditach,ale to s FX nesuvisí.
Čo sa týka dolara,zavislost je presne opačná.FED reaguje pohybom sadzieb na stav akcioveho trhu a dolar ide podla toho.
Podobne je to aj s carry trades a obchodovanim jenu
Takže ja by som naopak forexovým obchodníkom doporučil zaoberat sa týmito trhmi.Ja som vela suvislostí pochopil až ked som sa na FX vykašlal a začal robit opcie

herman

Link to comment
Sdílet pomocí služby

herman,

ja som tiez cez forex a ucet mam v eurach nastastie a tiez by ma netesilo keby bol v dolacoch a klesal by na hodnote to musim uznat ze nie je nijako potesujuce. tam ti moze byt jedno co na co posobi ked ti ucet klesa na hodnote a ty zarabas rovnako. a pravda je co nickirout pise ze forex je vsade lebo nakoniec vsetko musi byt v nejakej hodnote, v nejakej mene v konecnom dosledku. takze vsetko co sa globalne deje sa odzrkadli na forexe....

herman, nickirout,

....odzrkadli na forexe, a kedze to takto je tak nema zmysel investovat do inej meny. staci to na forexe priamo zobchodovat na nejakom konkretnom pare ktory tomu najviac zodpoveda (formou nejakeho dlheho pozicneho obchodu) a vyhneme sa kurzovym rozdielom atd. a HLAVNE ! ! ! si to tam clovek moze podlozit nejakym OS alebo nejakou analyzou ktora nam aj ukaze ci sa to naozaj oplati.

nickirout,

osobne si myslim ze aj pozicnym obchodom priamo na forexe je to tazke zobchodovat (to z viacerych dovodov) a nie to este bez pozicneho OS alebo len na zaklade momentalne lukrativnosti respektine nelukrativnosti danej meny.

tomas ti tu podstatu co s tym napisal uplne presne, je to v clanku, je to asi jedine najlepsie riesenie co s tym.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Na slabnuci dolar si trader ktorý sa vyzna vo svojom remesle podla mna nemože stažovat.Stačí mu na každých 10 000 USD kupit jeden minilot EURUSD long pri pake 1:100, a ma to všetko voči EURu hedgnute,swapove naklady su zanedbatelne.A podobne to ide aj voči CHF.Podla mna su toto všetko iba nepodstatne a lahko riešitelne zaležitosti

herman

Link to comment
Sdílet pomocí služby

herman,

tak to je vskutku jednoduche. ale to je len vyhedgovanie, a nie som si celkom isty ci to urcite musi vyjst, ved nevies dokedy moze dolar poslabovat alebo vi euro nezacne slabnut. to je to co vravim.... nie je to take jednoduche ako to vypada ked sa nad tym zamyslis. to by sa potom dal zapnut vecsi objem a miesto vyhedgovania by to uz bol slusny zarobok, ale takto jednoduchu to nechodi.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

herman,

ved o tom to predsa vobec nie je, ucet si mozes otvorit v com chces. eur alebo chf ? je to len o tom v com to chcem mat napriklad na slovensku sa planuje prijat euro tak si usetrym prachy ktore by mi odpisali pri vymene z dolacov na euro, iba toto moze byt dovod, ale inak je to skoro jedno v com to mas ked teda neratam yen. keby som si pri otvarani uctu rozhodol dolar tak mam dolar, to ze som napisal ze mam ucet v euro vobec nesuvisi s tym co riesime.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

NLA,
ale o tom je hedging. to neni spekulace, ale zajisteni. takze me je jedno jestli bude dolar za 10 nebo 40. ja sem se chtel zajistit na 21 a tim to konci. a je jen na tobe jestli zvolis menove opce, jestli si povolis nejaky x% range na spekulaci nebo to resis forwardem. cilem je sse zajistit. takze narky obchodniku na klesjici dolar je nekdy prazvlastni. stejne jako exporteri. temer vetsina je velmi dobre zajistena.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To NLA súhlasím s tebou je to mimoriadne náročné sledovať taký veľký a rozsiahly enviroment ako sú FX trhy. Avšak všetci sme na jednej lodi a vieme si pomôcť, teda mali by sme si vedieť pomôcť. Tí ktorý robia FX a robia ho dobre a majú skúsenosti mohli pomôcť tým, ktorý nemajú čas a tradujú iné ako FX..

v podstate áno je to tipos.. celý trading je tipos ale ja chcem tipovať tak na tú stranu, ktorá má väčšiu pravdepodobnosť na výhru.. na akého koňa stavíš na dostihoch pred štartom?, na toho ktorý je nervózny a poskakuje hore dole alebo na toho, ktorý je kľudný, a nemá iskru v očiach, ktorého tak treba ťahať za vocas na trať??

čo sa týka poplatkov.. nebudem nikomu a ničomu robiť reklamu ale u môjho brokera existujú subaccounts a veľmi ľahko sa robia medzi nimi prevody avšak s väčšími spreadmi ako na spote, a tieto spready sú zlomkom volatilnejšieho denného rozpätia.. povedzme držím account o sume 5000 čo je 0,05lot.. USD pri fundácii 1,27 EURUSD teraz 1,52 EURUSD rozdiel 2 500 pips .. teda cca 1 250 USD.. i keby boli väčie poplatky aj tak sa oplatí podľa mňa problém so subaccounts je, že sa ľahko vieš pomýliť a otvoríš pozíciu na takom subaccount kde je málo cash a potom môže byť problém nehovoriac o účtovaní.. štiplavá robotička...

To herman
Je super, že si našiel to v čom si dobrý.. držím ti palce nech sa ti darí..
čo sa týka komodít a podobne.. áno určite treba sledovať aj "s priaznené trhy" a equities rozhodne!!!
čo sa týka toho hedgovania NLA má pravdu.. nie je to jednoduché.. ide hlavne o dobrý timing avšak ak ti pôjde tvôj hedge do mínusu začne ťa to žrať.. teda musíš aj tu stanoviť SL-ky a musíš rátať aj s tým, že dobre hedgovať sa ti podarí možno na tretí, štvrtý krát..

to everyone, who are interested in FX
skôr si myslím, že táto situácia je skôr neobvyklá, nie je tak bežná.. hoci FX už zažilo viac než dosť výstrelkov a kríz..
treba si uvedomiť jedno, v súčasnosti medzinárodný obchod a FX nepozná lepší systém ako sú voľný floating - s intervenciami centrálnych bánk, ktoré ako tak sa snažia regulovať vývoj na FX. Tento systém funguje od II. svetovej vojny najdlhšie.. 16 rokov bretton wood-sky potom od roku 1971 dodnes - relatívny voľný floating s veľkou korekciou v roku 1985- Plaza Accord (devaluetion of u.s. dollar). Dodnes viacmenej veľký hráči - centrálne banky sa vždy dokázali ubrániť pred špekulatívnym kapitálom. Okej určite si teraz hovoríte ale veď v roku 1992 Soros zdevalvoval GBP.. ale prečo?? pretože BoE nikto nepomohol.. najväčši kamoši sú BoJ a FED a aj ECB-ky. Všetko by malo fungovať (FX) ako falošne švajčiarske hodinky, proste sem tam vypadnú a treba ich napraviť.. avšak celý tento systém nerátal s dvoma vecami. Obrovským špekulatívnym kapitálom, a s čínou ktorá nehrá podľa pravidiel (FX) a je druhým najväčším holder-om US-tresauries.. ćína nehrá podľa pravidiel, lebo robí intervencie .. zamieňa yuany za USD, za ktoré potom nakúpi tresauries.. USA za yuani nakúpi tovar z číny.. čína formou daní zobere yuany a takto to ide dokola..la..la ale dokedy??
Na druhej strane každá ekonomika ma veľa US-assets, a teoreticky by nemali nechať padnúť dolár na hubu, lebo takto by aj oni stratili-- respektíve by skolaboval systém.. no však uvidíme ako ja zvyknem hovoriť hogy mi lesz aszt csak isten tudja!! (že čo bude to vie iba pán boh) aj tak najdôležitejší je práve money management

s pozdravom nickirout

Link to comment
Sdílet pomocí služby

911,

to suhlasim, hlavne mi len slo o to ze je podla mna uz jestvujuci ucet menit na inu menu respektive brat z neho cast a davat do inej meny a v nej potom investovat zas. to mi pride ako zbytocne nezodpovedne stracanie sa spreade na velkom mnozstve uctu pripadne na celom, a ked nieco tak potom este ten hedging alebo inak to zaistit ale nie tym sposobom ze sa budem zaoberat tym ktora mena moze byt lukrativna alebo ktora bude kolko stracat a podla toho to riadit.

nickirout,

tak ako pises, je to zloite a da sa to opatrit ale nie tak jednoducho ako to vypada.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravím,

tak nevím, nevím, je sice pravda, že fundovat účet s 5.000 dolary je podstatně jednodušší při kurzu 16,- za dolar, na druhou stranu je jasné, že američtí obchodníci budou na slabý dolar reagovat. Interactive Brokers zvýšil požadavky pro fundování účtu na 10.000 dolarů, obávám se, že tento trend bude pokračovat...

Link to comment
Sdílet pomocí služby

×
×
  • Vytvořit...