Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Diskuze k článku: Než vstoupíte do obchodu 3: historická high a low


Doporučené příspěvky


Bezva clanek. Opet jen jeden z dalsich prikladu jak muze byt obchodovani komodit "jednoduche". Staci se jen vnitrne srovnvat s tou skutecnosti,ze to tak opravdu jde.Taky mi to trvalo nejakej mesanek :).
Jinak diky za tu ukazku s ropou :-). Jako jeji velky fanousek a aktivni obchodnik vidim takove clanky rad :).

Viktor
Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ano, souhlasím ! Obchodování na pravé straně grafu je totiž velmi impresivní. Nicméně já nikdy nebudu schopen trefit takovýto unikátní obchod. Každý zodpovědný obchodník nevidí jen velmi pevnou nepodkročitelnou úroveň Supportu, ale také velmi silnou úroveň Resistence. (naznačeno modrou přímkou). Tato úroveň od roku 1998 docela úspěšně odolávala pokusům o výrazné proražení, pouze s jednou vyjímkou v roce 2004. Osm let mi přijde jako dostatečná doba na to, abych vstupoval na historickém Low, ale s očekáváním PT někde kolem Resistence úrovně a tam inkasoval "bezpečný" zisk.

5554

Link to comment
Sdílet pomocí služby

historicke low a high mi pride ako dost slabe voditko pre trhy ako take co sa tyka ich prelomenia. u ropy napriklad je to lamanie high bez prihliadnutia na historicke high z pred niekolko rokov. ked na trhoch berieme historiu ako niekolko rokov tak je to prilis dlha doba na to aby nam to mohlonieco indikovat aj ked stat sa moze ale len v malo pripadoch.
high a low ma docinenia s technickym obchodovanim a teda pozerat to tak daleko do minulosti nema vyznam nakolko su trhy uz davno v inych situaciach a inych podmienkach. technicky sa pozerat an high a low ma vyznam skor v poslednych troch az piatich dnoch. najvyhodnejsie obchody pre lamanie novych maxim su vzdy po vyraznej korekcii v dlhom trende, cize trh napriklad niekolko dni stupa a potom vyrazne klesne jeden den a dalsi den sa vrati k maximu s pred dvoch dni a nasledne ho plynule preraza. druha najvyhodnejsia situacia je ked trh sice navracia na opacny smer ale ostava v jednej rovine a nasledne na to preraza high. je to "chop" v zmysle ukladania dni vedla seba po predoslom stupani. su to velmi jednoduche priklady ale dobre odrazaju naladu trhu v dany tyzden zatial co maxima a minima z pred niekolkych rokov s obchodnou naladou uz ic nemaju, su to len historicke fakty a ako psychologicka hranica ktora vsak pri velkych hracoch byva casto absolutne zanedbana.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Hmmmmmmm.. Stačí nakoupit na historickém low, nějakej pátek počkat, možná nějakej ten rok, s úsměvem přečkat pár korekcí, kdy se vám zisk smrskne opět k nule, ne li ještě do ztráty a vystoupit v pravý čas na historickém maximu.
S takovou můžete potom obchodovat jako Larry a udělat z 10000$ milión. Je něco ještě jednoduššího?

Trošku zbytečný článek připomínající spíš reklamu na manuál.
Sorry
PETr

Link to comment
Sdílet pomocí služby


PETr,

Mozna Ti ten clanek prijde prilis jednoduchej a zbytecnej po tech letech od Tvyho prvniho prihlaseni, ale nezapominej,ze na tento web prichazi stale novy lidi,kteri nemaji o komoditach a obchodovani ani paru. Kazdymu vzdycky hrozne prijde vsechno jasny,jednoduchy a zbytecny zminovat porad dokola po urcitem case a nejak zapomina na ty zacatky,kdy nevedel,ze si muze koupit rizi i jinde nez v samosce.

Ja si postupem casu vypracoval system,kt.je prakticky stejne jednoduchy,ne-li jednodusi,nez ten v clanku,a nemuzu si stezovat.Jednu z nejdulezitejsich veci,ktery jsem si z financniku i jinych zdroju odnesl bylo, ze jsem prestal hledat idealni vstupy a vystupy.Tecka.
Link to comment
Sdílet pomocí služby

×
×
  • Vytvořit...