Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Diskuze k článku: Formace dvojitý vrchol a dvojité dno prakticky v intradenním obchodování – 2


Doporučené příspěvky

  • 2 months later...

Dobrý večer,
škoda, že diskusia o DT/DB trochu vychladla.
Ja by som sa rád opýtal tých, čo sa tomuto venujú: Ako určujete presný vstup do obchodu, keď sa tvorí DT/DB? Podľa komoditného manuálu je to moment, kedy sa vytvorí sviečka, ktorá definitívne odmietne S/R úroveň, na ktorej sa formácia tvorí a vstup umiestňujeme nad/pod túto sviečku.
Ja to zatiaľ testujem a sledujem na NQ Vol1500, ale aj napriek slušnej úspešnosti a priaznivému RRR mi vychádza celkom vysoký SL. Len málokedy sa mi podarí dostať sa na úroveň hodnoty 50-60$/kontrakt.
Podeľte sa so skúsenosťami a ak by ste mali nejaký screenshot, bol by som Vám nesmierne vďačný.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to roche:
Skus funkciu search na tomto portaly. Ak by si tam zadal napr. "dvojity vrchol" tak hned prve dva odkazy su:

www.financnik.cz/komodity/manual/komodity-dvojity-vrchol.html
www.financnik.cz/komodity/zkusenosti/dvojity-vrchol-dvojite-dno-1.html

Tu je to super popisane. A uz si musis sam otestovat co najviac vyhovuje tebe. Ziadne idealne super riesenie neexistuje. Bud budes mat relativne vysoky SL a vyssiu uspesnost alebo mozes pockat na potvrdenie formacie druhou useckou a SL napriklad umiestnit nad/pod high/low pri DT/DB. Vtedy sa da vacsinou vstupit s nizsim SL ale danou zato bude ze sa znizi uspesnost vstupu a sem-tam sa budes smutne pozerat ako ta trh vyhodil a pokracoval tvojim smerom.

Pre mna je ovela viac dolezite celkove spravanie trhu. Ak napr. trh pekne trenduje dolu a DT sa vytvara na hranici S/R urovne, tak vstupujem este v priebehu tvorby signalu. Ak vidim ze je po trende trh vycerpany tak sa zameriavam na protitrendove DT/DB tak ako popisal majkll vyssie ale nevstupujem hned na tomto patterne ale pockam na korekciu po DT/DB.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 2 years later...

hmm.. ja treba na tech slidech od tradera Renooo vidim dve DB formace, ktere on vubec nezobchodoval

prvni je na prvnim slidu kolem 16:10, druha je na druhem kolem 19:35. zajimalo by mne, proc je nevzal, obe byly ztratove, tim spis by mne zajimalo, proc je nevzal, cim vyselektoval ty jeho oznacene (ktere vysly) a ty, co vidim ja (ktere nevysly).

SR urovnemi asi sotva.. ty tam nejsou vubec nikde..

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 3 years later...

Zdravím, tento týden vážně zvažuji zařazení protitrendových formací DT/DB a ještě jeden trochu jiný (viz. obrázek). Po delší době jsem obchodoval v NT přes DOM a nějak se mi nedařilo správně zadávat příkazy. Plán byl výstup na EMA 34. Chtěl jsem posunout SL a místo toho jsem vystoupil z pozice. Já tedy zvažuji výstupy u protitrendových signálů na EMA 34.

43268

Link to comment
Sdílet pomocí služby

×
×
  • Vytvořit...