Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

zhodnoceni vkladu


Martinek

Doporučené příspěvky

focus

Použil jsem tvoje 4 věty. Ve čtvrté jsem v čísle 100, škrtl 10: :)

"Je zabavne jak chceme neustale resit % navyseni uctu, zhodnoceni vkladu atd.
Vazne nevim jak to komu pomuze kdyz zde bude uvedeno treba jen orientacni cislo.
Osobne jako zacatecnik, bych byl rad pokud za prvni rok v LIVE tradingu zustanu na nule.
Mit informaci od anonyma, ze rocne umi zhodnotit kapital o 0% je opravdu velmi "hodnotne". "

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to Focus:
Moj posledny prispevok v tomto vlakne bol povodne odpoved Librimu na jeho prispevok, ktory je hore na tejto stranke. Kedze s citaciami bol velmi dlhy, tak som ich vynechal a napisal to bez nich.
Sny nechajme snami..
Zhodnotenie uctu uz neriesim, pretoze nikdy to v tejto diskusii neviedlo k zdarnemu vysledku.

Ale...asi pred 15 rokmi som sa bavil s jednou sikovnou uctovnickou v Kosiciach. Robila podvojne uctovnictvo asi 4 firmam, proste sikovne zena.
Ona nemohla dostat vizum do USA a bola z toho velmi nestastna. Mala tam kamaratku aj nejaku rodinu a ta jej nahovorila, ze tam sa zaraba 30 000$ mesacne. :D
Nedala si to vyhovorit ziadnymi mojimi argumentami. Povedala,ze z jej rodnej dediny je tam vela ludi a vsetci tak zarabaju.
Teraz si predstav, ze by ta uctovnicka zobrala vsetky uspory, podplatila velvyslanca a dostala to vizum do USA. A tam by zacala zhanat pracu za 30 000$ mesacne. :)
Odmietala by vsetky zamestnania, kde by jej nukali 2000 $. Nakoniec by naletele nejakemu podvodnikovi, ktory by jej slubil 30000$ mesacne a predal by ju do bordelu.

Preto ma zaujima, ake su realne niekolkorocne zhodnotenia uctov skusenych traderov s vecsimi uctami, aby som sa nepodobal tej uctovnicke a nezahadzoval systemy napr. z zhodnotenim 10-20% rocne, lebo som cital, ze sa ucet da zhodnotit napr. 15% mesacne. A stale budem hladat system na 15% mesacne...lebo ten mi zarucuje dochodok uz teraz. 15% rocne mi zarucuje dochodok az v 60-ke.
Nezaujimaju ma backtestove, papertradove zhodnotenia uctov. Nezaujima ma kolko kto nagambluje s uctom 500$.
Nezaujima ma 1-2 rocne zhodnotenie vecsieho uctu ale dlhodobe priemerne zhodnotenie vecsieho uctu.

P.S: Ako som pisal, uz nikoho neziadam, aby tu zverejnil zhodnotenie uctu. Vobec na tento moj prispevok nemusite reagovat, uz sa to tu riesilo x-krat. Iba som nazorne vysvetlil svoj dovod, preco ma to zaujima...

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Jogo:

ja jsem vubec nereagoval na Tvuj prispevek, pouze jsem vyjadril take svuj nazor. Ale uprimne opravdu nevidim zadnou logiku ve zverejnovani podobnych cisel. Jak tuto informaci chces uchopit? Jak ji zakomponujes do sveho obchodniho pristupu? Jakym zpusobem porovnas zkusenosti daneho tradera a jeho psychickou oddolnost se svoji - tva muze byt samozrejme na daleko vyssi urovni. Jeden trader muze pravidelne generovat 500us/mesic na kontrakt a muze klidne zit s timto prijmem treba na Sint Maartenu /az tam jednou clovek prijede uz nechce pryc protoze v porovnani s CR jsou naklady zde smesne/. Druhemu traderovi to stacit nemusi protoze ma v hlave jine plany a cile. Proto jsem se trochu rozepsal. Myslim ze je zavadejici vychazet z nejake prazdne informace na netu +50%,+80% atd.

Co se tyka cisel nemusi to byt tezke spocitat, ale myslim ze to co uvedu je uplne prazdna informace:

Dnes obchodujeme system ktery generuje na trhu TF prumerne 30 obchodu za mesic s vyssi jak 50% pravdepodobnosti. Nechavam 50% pro jednodussi vypocet. Nase RRR je 1/3-5. Takze v prumeru 1/4. Nas SL je 50us a PT 200 /opet nizssi prumer/.

15x200 = 3 000
15x50 = 750
---------
2 250us
komise

30 x 3.75 = 113us

TOTAL = 2.137,- us /kontrakt.

Jestlize uvazujeme ze riskujeme 2% z naseho uctu /2% jsou dnes nemyslitelna/, tak pri pocatecnim vkladu 15.000us
mame k dispozici 300us /bez komisi/ tedy muzeme obchodovat 6 kontraktu. 6x2137 = 12000us/mesic NETTO
Nebudeme dale navysovat kontrakty a osobne si myslim ze na TF 4RNG pri limitnich prikazech je to velmi rozumne.

Prvni rok: 12x12000 = 144.000,-us plus pocatecni vklad 15.000 = 159.000,-us rocni NETTO UCET /+960%/

Druhy rok: 12x12000 = 144.000,-us plus pocatecni vklad 159.000 = 303.000,-us rocni NETTO UCET /+90%/

Treti rok: 12x12000 = 144.000,-us plus pocatecni vklad 303.000 = 447.000,-us rocni NETTO UCET /+47%/

atd. Tohle je zcela jiste mozny vzorec, ale jak rikam vubec nic nerikajici informace, protoze to tak vubec nemusi dopadnou a muzes jeden rok skoncit na nule zatimco dalsi neco vydelat.

mej se focus


Link to comment
Sdílet pomocí služby

×
×
  • Vytvořit...