Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Open Forex Platform


habaso

Doporučené příspěvky

Tak jsem nasel neco, co mi dlouho chybelo a sam jsem si vytvarel... Open source software pro obchodovani forexu, zatim pouzitelny pro vsechny brokery s MT4. Napsane je to v C# .NET 3.5 SP1. Tvurci planuji napojeni na FIX API, cimz by se z toho stal celkem pouzitelnej nastroj pro obchodovani u velmi solidnich brokeru temer kdekoliv. Trosku mi sice vadi, ze je to pro windows, ale to se holt musi poresit dostatecnym prebytkem vykonu CPU. Jinak nejpalcivejsi nesvary MT4 s resenim veci nad vice timeframes a nad vice pary to resi a hlavne, cokoliv si muzu predelat a upravit. :)

Tak tedy timto zakladam vlakno pro vyznavace teto obchodni platformy a dam sem v cestine par rad, jak to pro MT4 zprovoznit a nastavit.

A software je na www.openforexplatform.com

H.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to premnath:
>aké to má výhody oproti platforme, ktorú dostanem od brokera?
Tak nejvetsi vyhoda prijde po doprogramovani napojeni na dalsi brokery pres FIX API. Pak si pujde vybrat mezi opravdu hodne velkymi brokery a hodne dobrou likviditou (samozrejme pro velke ucty) a pujde pouzivat software o kterem vis co dela a nedela, protoze je open source... Trebas MBT ma celkem dobrou likviditu i malou sumu pro otevreni uctu, ale software maj celkem na nic.... Totez plati v pripade software Oandy...

Co se tyce dalsich vyhod pro tradera, tak tenhle software umi vic likvidity sources, tedy jde obchodovat z jednoho software u vice brokeru. Jde dokonce rozdelovat pokyn na vice brokeru. V ramci indikatoru a expertu to umi obchodovat nad vice timeframy a vice ruznymi menami, vcetne backtestu...

Umi to pro tradera neprogramatora playback svicek pro paper trading... Coz jsem nevidel v jedinem free softu od brokera...

Pro programatory: Ma to oproti MT4 osetreny time gapy (situace, kdy neprijde tick a tudiz neni nova svicka). Coz napriklad cini v poctu svicek rozdil mezi GBPJPY a GBPUSD cca 40tisic minutovych svicek za rok... Pro backtest cehokoliv s korelacema ci necim jinym nad vice pary na bazi trebas sily men je to v MT4 dost komplikovanej orisek....
A jde si tam cokoliv dodelat a upravit, coz me resi i spoustu dalsich veci...

>Dá sa cez to prihlásiť na konkrétneho brokera?
Ano, da se pres to obchodovat v soucasne chvili u libovolneho MT4 brokera... Navod je na strankach v anglictine, v cestine jsem neco hodim v brzke dobe. Navod na propojeni a navod na paper trading playbackem...

H.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

retro, co takhle se na to zkusit podivat? :)

Jinak je tu urcite skvele, otevira to rekl bych neomezenou skalu moznosti, predevsim ty korelace to je pravda to byl orisek a asi nejenom ja jsem cetl, ze se tomu v MT4 neda ani verit az po extremne konspiracni teorie, ze to je naschval takove, aby to v realu pak nefungovalo a ze je to z natlaku bank a tak :)

Tohle je opensource, kazdy vi s cim ma tu cest :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 1 month later...
  • 4 týdny později...

podla mna open source platforma ma vyhody v tom ze mozes si tam doprogramovat sam vecy ktore platforma od brokera nema. to jest v mojom pripade napriklad doprogramovat market profile alebo zobrazovat graf bez open atd.
napadov je vela ked robis vlasny prieskum :D resp xes zistit ako sa chova trh tak ti niekedy platforma od brokera nepomoze pri vyskume : )

ale samozrejme ak ju xes pouzivat len na beznu analyzu a obchodovanie tak tom pripade staci. (tu)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

×
×
  • Vytvořit...