Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

minimální věk


labas

Doporučené příspěvky

  • 6 months later...

Dobrý den,

nechci vás mistifikovat, ale zdá se mě, že se u nás řídí komoditní obchodování zákonem o komoditních burzách a obchodování na nich. Avšak nevím, jestli tento zákon neplatí pouze pro obchodování na pražské burze. Tento zákon jsem ještě podrobně nestudoval, proto je toto z mé strany pouze rada, kde hledat informace.

S pozdravem jiris

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 8 months later...

Dobrý den,
Jsem totální začátečník. Od včerejška již několik hodin studuji bezplatný manuál Komodity. Za dva měsíce mi bude 17 let a cca za 6 nebo 12 měsíců (po pečlivém studování) bych se možná také pustil do obchodování s komoditami.
Otázka 1: Je možné se věnovat spekulování s komoditami ve věku 17 let ?
Otázka 2: Na můj účet bych věnoval přibližně 500 až 1000 USD (z kterého by se blokoval margin a platila komise pro brokera). Není tato částka příliš nízká, stačila by na drobné obchodování. (stačil by mi pro začátek zisk v řádech stovek Kč měsíčně)
Moooc děkuji za odpovědi
Martin

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dobry den, Martine,

protoze jste tu novy, jste muj jmenovec, jste mlady a zeptal jste se slusne, odpovim Vam na Vase otazky i presto, ze pri trose hledani byste jiste odpovedi nasel sam. Pevne take verim, ze priste se do vyhledavani podivate drive, nez polozite dalsi otazku. :-)

1) V tomto veku muzete obchodovat se souhlasem rodicu, tj. ne samostatne. Osobne si myslim, ze je vhodnejsi se domluvit s rodici, ze bude ucet veden na ne, pricemz realne s nim budete manipulovat Vy. (Otazka ale je, jak to vezmou Vasi rodice. Ja bych byl proti.)

2) S podobnymi castkami na obchodovani komodit rovnou zapomente. Nemate-li vetsi kapital, doporucil bych zabyvat se spise forexovymi trhy a obchodovanim na nich s miniucty. Podrobnosti naleznete ve forexovem vlaknu diskuse.

Hodne uspechu,

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Martin2,

ja bych jeste doplnil neco k te investovane castce.

Zacatecnikovy s takovouto castkou bych doporucil krom forexu poohlednout se po akciich (ceskych, nemeckych, US) nebo zkusit certifikaty, waranty, ETF, ... Potrebny kapital je nizsi, riziko a paka take - > pro zacatecnika optimum.

TECHNICKA ANALYZA FUNGUJE VSUDE !!!

A kdyz si pockate do svych 18tych narozenin, budete mit vic casu pro testy - a to se vyplati ;-).

Pete

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to Martin 2,

Cau, nechci ti do toho moc kecat, ale řekl bych, že když ti bude za 2 měsíce 17 tak máš docela hodně času na všechno, možná by bylo lepší kdyby sis dělal delší dobu možná papertrade (jako já, je teď mi bylo 18), ten je bezplatný (např s Medved QT, pak budeš mít rozhodně mnohem větší úspěšnost. Vážně není kam spěchat! Přeji hodně štěstí.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 5 months later...

Zdravim

Dnes jsem si chtel otevrit ucet u IB, ale hned na zacatku v instruktaznim manualu jsem se dozvedel, ze mi musi byt minimalne 21 let, jenze me je 19 let, a pri hledani odpovedi na foru jak tuhle situaci resit jsem se konkretne tady www.financnik.cz/forum/read.php?4,1521 dozvedel ze musim met minimalne 18 let. Takze bych se rad zeptal nekoho komu je min jak 21 let a obchoduje intradenne u jakeho brokera se da otevrit ucet nekomu komu jeste neni 21 let ?

Link to comment
Sdílet pomocí služby

no tak tam napis 21. nevim jak u IB, ale vsude je nejdulezitejsi ze jim podepises ze ses si vedom rizika. pak si delaje co chces, treba to rozdej. stejne tak se ptaji na tvuj prijem. nektere clearing domy ti nevezmou nic pod $25k. takze tam napises vic. nikdo nic nezjistuje. je to jen jejich ochrana kdybs byl jouda a chtel je pak zalovat. navic, pokud si prectes vsechny ty kedy kolem tak se doctes at je radsi nezalujes nebo te znicej a jeste to zaplatis :D

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Miky,
právě jste se setkal s tzv. "zásadou teritoriality", kdy na území určitého státu prostě platí jeho vlastní zákony bez ohledy na to, co je/není dovoleno v jiných státech :)
Prostě Amíci mají pro své subjekty (včetně IB) stanovenu povinnost vnímat jako hranici zletilosti "poker" věk. Chcete obchodovat prostřednictvím jejich firmy, tudíž na vás dopadají i jejich omezení. Blbé, ale je to tak.
Je to stejné, jako třeba český stát nepovoluje svým občanům sázet přes net, zatímco distinguovaní Angličané žasnou a vesele prostřednictvím jedniček, nul a integrovaných obvodů sázejí :))

Ale proč si plácám játra: Vím o člověku, který řešil stejný problém. Máte-li rodinné příslušníky, kterým věříte, přijdete nepochybně na řešení sám :) Jde to, smlouva je vcelku jednoduchá - ba dokonce lze totéž řešit metodou, která se dnes nosí - směnkou :))) Zapaluje? Pokud ne, průměrný právník to zvládne.

S pozdravem

Martin

Link to comment
Sdílet pomocí služby

911 mozna by to proslo, ale tuhle moznost zkouset nebudu, uz jenom pro neklid duse ze nemam vse v poradku, budu muset jednoduse ten ucet napsat na jednoho z rodicu, coz jsem prave nechtel. Oba rodice ale maji zivnostensky list a pry kdyz uz jeden zivnostnak mam, musim mit i zivnostnak druhy na obchodovani, jen nevim ktery, ale myslim ze to bude zivnost volna jak jsem se tady nekde na foru docetl. Je to skoda, ale dekuji vam za odpovedi na muj prispevek.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

×
×
  • Vytvořit...