Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

minimální věk


labas

Doporučené příspěvky

911
ja vim ze zivnostnak nepotrebuji, ale kdyz musim napsat ucet na nektereho ze svych rodicu ktery ma zivnostnak, tak me napadlo ze jako podnikatel plati jinak dane nez nepodnikatel, a protoze jim nechci zpusobit zadne problemy a radsi si chci vsechno overit nez ten ucet otevru na nektereho ze svich rodicu, tak jsem hledal jak je to s placenim dani u podnikatelu, no a nesel jsem tohle: (vyznaceno v uvozovkach)

FO podnikatel
Pokud již jste OSVČ, musíte dát pozor na DPH (jste-li plátcem) a také na to, jestli uplatňujete skutečné výdaje, nebo paušál. Nelze u jedné živnosti (třeba řemeslné) uplatnit skutečné výdaje a u druhé živnosti uplatnit paušální výdaje.
Paušální výdaje se výrazně zvýšily.
"Na každou živnost musíte mít zvlášť ŽL. V případě našeho obchodování půjde zřejmě o živnost ohlašovací - volnou, tzn. že musíte splňovat jen základní podmínky (bezúhonnost, věk 18 let, bezdlužnost, čistý rejstřík, způsobilost k právním úkonům)"
Paušální výdaje:
U podnikání podle zvláštního předpisu – 40% (doktoři, daň.poradci,advokáti…)
U ostatních živností – 50%
U řemeslných živností – 60%.
Dále se ještě při uplatnění výdajů paušální částkou odečte zaplacené sociální a zdravotní pojištění.

Nasel jsem to ve vlakne Dane a je to od uzivatele Věra.
Jo a ten ucet bych si otevrel i kdyby byl prijem rodicu jakykoliv, i kdyz nechapu z ceho jsi tuhle otazku vydedukoval ?

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Miky,
co se dani tyka, tak to nech na poradci. tady by se lidi zas jen hadali.
co se tyka prijmu, tak meho prvniho brokera to zajimalo. a pri nizkem prijmu, zadnych zkusennosti ten ucet proste neotevreli. a basta. uz to chapes? ale rikam, nevim jak se chova IB. jen vim, ze brokeri doporucuji non residentum US trochu si to upravit aby jim ucet byl otevren. protoze pro amiky cokoli pod 25.000 rocne je nepochoppitelny. oni si mysli ze proste za ty prachy neni mozne zit. a vysvetleni ze 43.000CZK cistyho je vic nez slusny je nezajima.
ale to je jedno. udelej si to jak chces, hlavne at se ti dari

Link to comment
Sdílet pomocí služby

×
×
  • Vytvořit...