Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

SALVE INVESTMENTS


PeterP1

Doporučené příspěvky

Ahojte, môžete mi prosím napísať niečo o SALVE INVESTMENTS (sú to tuším následovníci AFS). Našiel som o nich nejaké informácie, ale bolo ich málo. Ak máte niekto skúsenosti, prosím napíšte. Zatiaľ podľa môjho názoru stojí aspoň za to, uvažovať o spolupráci s nimi. Ďakujem za akékoľvek rady a názory.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

KLASIK otvorený 3,44%
KLASIK uzavretý 2,41%
AKTIV 0,74%
DYNAMIK 0,86%
Profit 0,80%
Rod. plán 0,36%
Sp. dôchodok -0,17%

Peter to je stale dookola. za celu existenciu salve investments ich portfolia zarobili tolkoto. ja nechapem ako moze niekto z triezvou hlavou vobec uvazovat o tom zze da peniaze nejakemu amaterskemu spolku. ved sa pozri na to z coho to skladaju. ide o klasicke portfoliove investovanie. co je uz dovod na zamyslenie. donho nakupuju neriadene fondy zo Slovenskych bank. ktore su v riadeni portfolii v plienkach.

proste kopec omacky, marketing, marketing a zase marketing, a vysledok za cele ich fungovanie okolo nula.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

... lebo otcovi ponúkli nejaké investovanie do tých Tatier, ako sa tam stavajú tie hotely a pod. Som o nich hľadal informácie, z ktorých som usúdil, že pravdepodobne to nie sú podvodníci.
Ale tie sumy, čo oni zarobia - ak zarobia 4 %, tak ako to, že otcovi ponúkajú min. 7% zisk ročne? To sa mi zdá nejaké podozrivé. Veď to je dvojnásobok toho, čo si mi ty písal. A existujú ak sa nemýlim cca 10 rokov. Ale ak sú to len priemerné sumy za celú existenciu a nie ročné sumy, tak to chápem.

Ale ešte sa spýtam, ak by otec chcel investovať do tých tatier, cez akú spoločnosť by to mal robiť? Ja si totiž myslím, že tejto spoločnosti sa dá dôverovať s tým, keď si to otec bude riadiť sám - neviem, ako riešia nejaké konzultácie, ale v tom ja osobne neverím takmer nikomu. Vedel by si teda (alebo niekto iný) poradiť, akým spôsobom, resp. cez akú spoločnosť investovať do tej výstavby tatier? Koho osloviť a pod.? Ďakujem.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

PeterP1
Tie vysledky, čo uvadza Airmike, je koľko zarobili. Sľubovať môžu aj stovky percent aby prilakali dôverčivých ľudí. Čo sa týka tatranských hotelov, to je asi posledné do čoho by som investoval. Pozri sa ako sa vyvíja návštevnosť a obsadzovanie ich kapacity v posledných rokoch. Čo sa stane, ak kapacita ubytovania dramaticky vzrastie ?
Dáva tá firma nejaké záruky ? Reálne, nie prázdne sľuby ? Sú vklady chránené tak ako v bankách ? Prečo si firma požičiava od verejnosti a nie v banke ?
Pokiaľ ide o samostatné riadenie, ako si to predstavuješ ? Dáš nejakej firme peniaze a prikážeš im, čo s nimi majú robiť ?

Link to comment
Sdílet pomocí služby

PeterP1

co sa tyka salve, :) mal som tu cest stretnut sa osobne. ich konkretne komentovat nemusim, staci si pozriet ich prospekt do coho investuju. ichzhodnotenie . to hovori za vsetko.

no a co sa tyka tatier, to je velmi pekne prezentovana idea. lenze stoji tak trosku na vode pretoze tam nejdeo vystavbu. opat sa staci pozriet z coho pozostavaju tie akcie TMR , v akych portfoliach boli predtym akcie jasnej, trosku si cely ten proces rozmenit na drobne. nieje to vobec nova investicia. je to len presuvanie akcii z inych portfolii. a teraz sa ponukaju drobnym investorom, ako kedysi :) stale dokola.

pozrite sa na strankach burzy ake spread ponuka marketmaker :) je to 7%. da sa spekulovat tym ze bude nakupny tlak to netvrdim ze nie, zarobit sa da , predajny tlak urcite kratkodobo nevznikne,lebo predava len marketmaker, a ten nema zaujem tlacit cenu nadol, ale radsej nie ako dlhodoba investicia. skor cakat na nejaky nakupny tlak a predavat v extremoch.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

vladko11 - ano: vloží peniaze a ked prikáže predať, tak predajú, keď prikáže kúpiť, tak kúpia

ja som si tiež myslel, že skôr krátkodobo by to bolo dobré, lebo z dlhodobého hladiska je (aspon pre mna) riziko straty vs. možnosti zisku to riziko neprijateľné.

tiež som vedel, že s tou výstavbou je to teraz bieda, len som na to zabudol a podla toho, čo som videl v TV pred niekoľkými mesiacami to nevyzeralo akurát ružovo.

To krátkodobé predávanie v extrémoch je zatiaľ asi najrozumnejšie, ale ja nie som tak dobrý, aby som si trúfil obchodovať s vačším obnosom peňazí a môj otec už vôbec nie a navyše sa skôr sústredím na vnútrodenné obchodovanie a nie na akcie (čo je vačšinou dlhodobejšie).

Takže asi nič nebude. Ďakujem veľmi pekne za rady. Želám príjemný deň.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 2 months later...

Ahoj

neviem či to budeš ešte čítat. ale keby náhodou.... Tak ti chcem napísat že takých ako je Salve Group najdeš na slovensku tucty.t.j. neschopný ...slabý ..proste o ničom. Tatry je blaf J&T nemá peniaze tak sa stretli kamarati v Blave ako si tam podelia peniaze.Nikdy z toho nič nebude len prepadák, nikdo za tým projektom nestojí ani vláda ...proste nikdo.Je to len blud z chorej hlavy .Naviac dochádza im dych do Tatier dalo J&T vela penazí a nevracaju sa.Lukraktívne pozemky nemajú a nikdo im ich ani nepredá.Ale čo sa týka tvojho problému.My investujeme z ročným ziskom 15 % do svetových developerských projektov ktoré sú ocenené prestížnými cenami. Už samotný fakt že za nimi stoja vlády a svetová nadnárodná komisia im udelí cenu a vysiela sa to v 64 štátoch sveta ja zárukov úspechu. Robíme to cez D&M Brokers Corporation sú Slováci , neznámi...robia si potichu svoju robotu nad rámec Slovenska.Sú prepojený z celým svetom. To kde investuje Salve je oproti tomu slabý odvar.
Majú kratkodobé aj strednodobé ale aj dlhodobé strategie. Ja som ich preveril, naozaj vedia ponuknut dobré podmienky. Pracujú ako corporát t.j. nadnárodné združenie. D&M Brokers je obchodná zančka ako index na burze. Ked im napíšeš tak po prvotnom posudení bude tvoja požiadavka posunutá konkretnému developerovi a tam si môžeš preverit svoje obavy. Projekty su aj na Yutube takže môžeš vidiet do čoho investuješ.Viem aj to že sa špecializujú na štáty kde je največší ekonomický rast na projekty. Vieš na Slovensku je dobré prebudovat Tatry, ale kdo tam bude chodit a zaručovat ten výnos je druhá vec.Nie je lepšie investovat do svojho? Ja mám dobré skúsenosti.Minulý rok som urobil u nich 22%. prišiel mi list 15 januára že mi posielajú lovaše a aj prišli. Teraz tam mám všetko,Ale ešte jedná vec oni maju toho viac tak ked chceš niečo čo je iné ako čítaš na nete tak skus tam napísat.Salve ale je blaf a zbieranie penazí ktoré investujú vonku ako D&M Brokers ale nie pre teba ale oni investujú sami pre seba lebo sú nenažratý. Na nich ked nechceš byt sklamaný zabudni.Skús oslovit aj firmi v zahraničí pokial si jazykovo vybavený .....budeš milo prekvapený.
Ale u nás skús to čo som ti písal....zatial čo sa tu pohybujem 10 rokov sú najlepší.
David

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 11 months later...

Ku teme Salve Investments..NEODPORUCAM!!!!!Vlastna skusenost....pri uzatvarani zmluvy nas poradca ubezpecoval,ze sa im nestalo aby klient pri investovani siel do minusu,max.pri ukonceni moze zostat na tej istej sume aku vlozil...ze maju len spokojnych zakaznikov....blbost a teraz to viem naisto...zostali sme v minuse a fin.poradca si nedal ani tu namahu nam to vysvetlit alebo akokolvek sa obhajit...zmluvu sme mali na 1rok presne na den sme ju vypovedali a viac nas nekontaktovali...Rok vyuzivali nase peniaze,zarobili a mi sme nedostali ani to co sme tam vlozili,sice sme boli v minuse "len" 15 eur ale aj tak pekny ODRB!Salve Investments nikdy viac!

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 8 months later...

Ahoj, dovolim si zareagovat do tejto diskusie. Nahodou som ju objavil na nete. Sam mam niekolko rocne skusenosti s touto spolocnostou a mozem povedat len tolko ze su kladne. Tak ako su uvedene hore zhodnotenia tak jedine co mozem povedat ze by bolo fer tam zverejnit vsetky produkty a nie len cast. Ja mam u nich 4 produkty ani jeden z tychto uvedenych a zhodnotenia su dost ine :) Preco tu napr neuvediete produkt kde je garantovany urok 8,5% p.a. brutto cize cca 6,5% v cistom po zdaneni a poplatkoch. To co je ale najdolezitejsie povedat vsetky zhodnotenia ktore tato spolosnost uvadza ci uz na nete alebo vo vypisoch klientom su uz ocistene od vsetkych poplatkov ktore v produktoch su. Neviem ako vy ale ja som sa nestretol s inou spolocnostou alebo bankou ktora by to takto robila, vy ano??? Myslim si ze ked uz o niecom hovorit a pisat, tak je spravne pisat od A po Z a hlavne mat overene fakty. Nic viac nic menej. Vo finale je aj tak najpodstatnejsie s kym sa rozpravate pretoze tento obchod je o ludoch. Takze podstatne je si len vybrat dobreho cloveka alebo poradcu. Ja ho nastastie mam a priznam sa ani by som nemenil. To co ma naucil o financiach, ako sa k nim spravat a co si vsimat my dalo velmi vela. Pekny den.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

redwines Napsal:
-------------------------------------------------------
> Ahoj, dovolim si zareagovat do tejto diskusie.
> Nahodou som ju objavil na nete. Sam mam niekolko
> rocne skusenosti s touto spolocnostou a mozem
> povedat len tolko ze su kladne. Tak ako su uvedene
> hore zhodnotenia tak jedine co mozem povedat ze by
> bolo fer tam zverejnit vsetky produkty a nie len
> cast. Ja mam u nich 4 produkty ani jeden z tychto
> uvedenych a zhodnotenia su dost ine Preco tu napr
> neuvediete produkt kde je garantovany urok 8,5%
> p.a. brutto cize cca 6,5% v cistom po zdaneni a
> poplatkoch. To co je ale najdolezitejsie povedat
> vsetky zhodnotenia ktore tato spolosnost uvadza ci
> uz na nete alebo vo vypisoch klientom su uz
> ocistene od vsetkych poplatkov ktore v produktoch
> su. Neviem ako vy ale ja som sa nestretol s inou
> spolocnostou alebo bankou ktora by to takto
> robila, vy ano??? Myslim si ze ked uz o niecom
> hovorit a pisat, tak je spravne pisat od A po Z a
> hlavne mat overene fakty. Nic viac nic menej. Vo
> finale je aj tak najpodstatnejsie s kym sa
> rozpravate pretoze tento obchod je o ludoch. Takze
> podstatne je si len vybrat dobreho cloveka alebo
> poradcu. Ja ho nastastie mam a priznam sa ani by
> som nemenil. To co ma naucil o financiach, ako sa
> k nim spravat a co si vsimat my dalo velmi vela.
> Pekny den.

ak sa rozpravate z reprezentantom spolocnosti , tak je to reprezentant zo sales oddelenia a jeho ulohou je predat produkt a vtedy vam ho opise tak aby vyzeral atraktivne . ak sa rozpravate z nezavislim odbornikom, tak vam produkt opise zo svojimi kladmi a aj zapormi. myslim ze toto triezvemu investorovi vysvetlovat nikto nemusi. a teraz sa pozrieme na tu problematiku garantovaneho vynosuod A po Z.

co to ta garantovana investicia je? je to obzcajny dlhovy cenny papier. ja poziciam spolocnosti peniaze a ta spolocnost mi peniaze vrati za urcite obdobie, ktore je v tomto pripade napriklad 5 rokov + uroky. s toho teda vypliva ze pokial tu este spolocnost bude existovat tak mi peniaze vyplati. co sa stane ak spolocnost za tych 5 rokov existovat nebude? mozete 3x hadat. takze ak ma spolocnost rucit potrebujem sa pozriet na jej financnu kondiciu, aky ma dlh, akou pakou operuje , aky ma vlastny kapital, a jej uctovnictvo, a na to kam tie moje peniaze investuje ona.

nebudem tu popisovat cely proces ako tento biznis funguje, pretoze si presne o tomto produkte mozete precitat na konkurencnom slovenskom webe o investovani. a musim povedat ze ten clanok tychto dlhopisov daleko prevysuje uroven propagacnych prospektov sales agentov.

v skratke sa da povedat ze garantovany produkt od spolocnosti ktora nema krytie je asi taka bezpecna , ako keby ste pozicali peniaze na podnikanie kamaratovi ktory si kupi byt a on vam garantuje ze vam ich za 5 rokov vrati aj s urokom. toto prirovnanie je daleko blizsie ako porovnavat to z garantovanymi produktami bank, terminovanymi vkladmi.

junk dlhopisy spolocnosti ktore volia priami predaj retailu su neni obchodovane centralne preto, lebo maju strasne malu likviditu, su velmi rizikovymi investiciami , nemaju ziadny rating, a institucionalny investor by do nich proste neinvestoval. je fakt ze by sa uz ludia mohli zobudit a mohli by zacat trosku rozmyslat. to sa ale nestane ked je drviva vacsina laickej verejnosti financne negramotna (podla studie SLSP)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

×
×
  • Vytvořit...