Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Spread


kalich

Doporučené příspěvky

Tak jsem docetl 2. cast clanku o Forexu, a mimo jine sem konecne poradne pochopil princip paky...:)
ale mam dotaz na spread...kdyz brokerska spolecnost po me nechce zadne poplatky a ma spread na eur/usd 3 pipy, z ceho zije? 3 pipy je jeji cisty zisk? chapu kdyz nekdo nabidne eur/usd spread 4 pipy, jeden pip mu jde do kapsy.... a nebo vsechny 4?
muze treba nejaka spolecnost nabidnoud spread 1 pip? nebo by na tom prodelala?

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 44
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

To Kalich
Ti velcí žijí opravdu jen ze spreadu, ale zaměstnávají (a asi i dobře platí) dobré analytiky a makléře, kteří jim jejich peníze ještě více dále zhodnotí. Nějaké poplatky tyto společnosti, které mají obraty v desítkách biliónů dolarů ročně absolutně nezajímají. Pro ně je důležitý úspěšný a tedy i spokojený klient. U toho mají záruku, že pravidelně obchoduje a spread mají tak vždy jistý. Spread 1,2 body by asi nestačil na pokrytí nákladů (hlavně provoz obchodních programů, rozvoj software, platy analytiků, makléřů atp.) ale to je jen můj názor.. :)
SID

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 2 months later...

To SID
K tym spredom mam zaujmavy dotaz. Ja obchodujem vyse roka na platforme kde je spred pohyblivy od 1 do 5 pips na EUR/USD. Su momenty ked sa da z toho vytazit. Fixny spred som zatial ocenil na IB pri obchodovani futures 1-2 pipsy. Ale hlavne co je zaujimave som sa stretol so situaciou ze kotacie (na viacerych menach) uleteli tak 7 - 12 pips mimo real kde na chvilku zotrvali a hned sa vratili spat a dokonca boli obchodovatelne samozrejme so ziskom. Rad by som pocul nazor niekoho, kto sa s tymto javom stretol a hlavne preco k nemu dochadza??? Neze by mi to vadilo, ved na tom profitujem ale niekto musi prerabat - banka?, broker? (je to chyba softweru, narazove vysporiadanie velkeho objemu ...?).

Dakujem za postrehy a nazory.

PS: Konecne som nasiel zaujimavy server pre tradrov FOREX. Dik za nej. (tu)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To ramax :
No ty asi obchodujes cez Oandu lebo ty maju ked je klud spread 1,5 - 1,8 pip a pri fundamentoch sa roztiahne na chvilu na 8 pip ale nie je to take dramaticke. Prerabame samozrejme aj mi ..takze ak ja prerobim tak niekto na druhej strane zarobi . Ale napriklad si zober ze vela firiem plati faktury do zahranicia a podobne a oni nakupuju za aktualny kurz ak sa robi platba samozrejme ak nemaju zabezpeceny hedging takze aj na tom mi zarabame. Je to proste jeden kolotoc.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To Pacho:
Jasne tomu rozumiem ale ide mi skor o tu odchylku v kotaciach od realu (stava sa Ti to na OANDE? samozrejme realny stav zistujem na inych grafoch nezavislych na platforme), ktora sa zase hned vrati. A ked sa to opakuje pravidelne, tak skalpujem trh (ten vyraz som tu niekde cital). Samozrejme pri fundamentoch sa spred zvysuje a koty lietaju ako zblaznene. V tomto pripade je dobre mat informacie skor ako sa pohne trh (aj to sa da vymakat). Jednoducho su niektore platformy ktore reguju opozdene (i ked je to zlomok sekundy) da sa to slusne vyuzit. Tolko moj poznatok.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ramax :
no ja som sa stretol len s roztahovanim spreadu .... Scalping je normalne pouzivany vyraz medzi tradermi na cekom svete ,je to klasicky slang. Vlastne je obchodovanie na malich time frime kde sa berie 5, 10 az 15 pip profit a davaju sa velmi tesne stopky. Na trhu je asi najviac tzv. skalperov. Inak odporucam medzinarodne forum na baze chatu www.global-view.com
dozviete sa tam kto co obchoduje a ake obchodh prave robi .... niektore firmi si tam robia aj reklamu tym ze tam davaju signaly na obchody zdarma a pomerne rychlo tam niektory manici dvaju vysledky fundamentou. Dufam ze teraz nerobim reklamu.
Inak ja v podstate fundamenty pre obchodovanie nepouzivam len ma zaujema ze kedy su . Vtedy skor neobchodujem pretoze je to nevyspitatelne.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 1 month later...


[ital]ale mam dotaz na spread...kdyz brokerska spolecnost po me nechce zadne poplatky a ma spread na eur/usd 3 pipy, z ceho zije? 3 pipy je jeji cisty zisk? [/ital]

Kalich, 3 pipy je dost na to aby sa pohodlne uzivili. Cim viac zakaznikov maju tym lepsie, lebo tym castejsie sa pozicie zakaznikov medzi sebou "neutralizuju" (jeden je short, jeden long, broker nemusi nic robit) a broker strci spread od oboch do vrecka. Väcsie otvorene pozicie moze cez rozne medzibankove platformy a pod. hedgovat s 1 pipom spreadu (napr. pre eur/usd), takze mu ostanu este 2 na pokrytie nakladov a zisk. Problemy su väcsie pozicie, cim sa ale fx brokeri chrania tym, ze umoznuju autoexecute len napr. do 5 ci 10 mill., nad to sa musi telefonovat, kde ma broker velke vyhody :( . Potom by aj oni totiz mali problemy, kedze nad 25-35 mill. ani oni neuzavru obchod napr. na eur/usd s menej ako 2 pipsy spreadom.
Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 6 months later...

Narazil sem i na brokery kteří mají spread 1-5pips podle likvidity páru což je fajn čím nižší spread tím vyšší zisk a nižší ztráta ale většinou nevýhodou těchto brokeru je nižší páka, konkrétně 1:20-50 a tím větší požadavky na kapitál jak při založení účtu (konkrétně jsem narazili na společnost která měla učet od $25K) a s tím i související vysoký Margin

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 1 month later...

Dobrý den,
neví někdo z vás jak je to s tím marginem u CMS ? Čím více lotů , tím větší margin. Na stránkách mají tento údaj

0 - 3 ...... ....$250
3.1 - 10 ..... $500
10.1 - 50 ... $1,000
50.1 & up .. $2,500

Já obchoduji demo a když otevřu třeba 8 lotů zablokuje mi to zálohu jen 460$ na lot, při 13 lotech je to jen 560$ na lot.
Jak je to v reálu? Máte s tím někdo zkušenosti?
děkuji

Link to comment
Sdílet pomocí služby

man
v reálu to máš úplně stejné...pokud máš otevřeny najednou např. 3 loty (řekněme 3 x 1) máš páku 400:1 a margin 250 USD na jeden celý lot....Pokud máš otevřeno najednou 5 lotů máš první tři otevřené za 250 a další dva po 500 - pak se to podle medianu průměruje od dané hranice... tabulka to říká jasně a celkem přehledně.....
SID

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 1 year later...

ramax Napsal:
-------------------------------------------------------
> To Pacho:
> Jasne tomu rozumiem ale ide mi skor o tu odchylku
> v kotaciach od realu (stava sa Ti to na OANDE?
> samozrejme realny stav zistujem na inych grafoch
> nezavislych na platforme), ktora sa zase hned
> vrati. A ked sa to opakuje pravidelne, tak
> skalpujem trh (ten vyraz som tu niekde cital).
> Samozrejme pri fundamentoch sa spred zvysuje a
> koty lietaju ako zblaznene. V tomto pripade je
> dobre mat informacie skor ako sa pohne trh (aj to
> sa da vymakat). Jednoducho su niektore platformy
> ktore reguju opozdene (i ked je to zlomok sekundy)
> da sa to slusne vyuzit. Tolko moj poznatok.


No tak na oande sem videl treba spread 30 pips.
Oanda ma nekdy velej spread no.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 2 months later...

DObry den chcel by som sa spytat ohladne spreadu. Pouzivam MT4 a v priebehu poslednych 2 tyzdnov mi vyskocil spread na neuveritelnych 18-30 pips.....nezda sa mi to....skusal som preinstalovavat a nepomohlo pred tym to fungovalo bezchybne....neviem ci je to moja vina ze som nieco pomenil v nastaveniach alebo je to chyba softwaru preto ziadam o radu. Vopred dakujem :S

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...