Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

ROZUMIET verzus ZARABAT???


nat

Doporučené příspěvky

Zdravim vsetkych ludi na tomto skvelom fore.....

citam teraz Market wizards a zaujala ma znacne jedna veta Eda Seykotu:

A lot of people would rather understand the market than make money...
( vela ludi bude radsej trhom rozumiet ako zarabat v nich peniaze.....volny preklad)

CO TYM CHCEL AUTOR POVEDAT???

vela zdaru :)

NAT

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To nat:

Ahoj Natalia,

čistě můj osobní výklad - nikomu jej nevnucuji - je, že se mnoho lidí bude snaži trhům porozumět v té míře, aby dokázali "předvídat" jeho chování - místo, aby pochopili základní principy, risk, MM, našli si a otestovali vyhovující přístup a začali obchodovat.

Tedy, že mnoho lidí chce pochopit chování trhů do hloubky z již uvedených důvodů...

Ještě jednou uvádím, že je to jen můj výklad.

Hezký večer,

Pavel

Link to comment
Sdílet pomocí služby

dobry vecer Janpaul,

ano, mozno....
pytam sa preto lebo nerada by som tak skoncit....a povacsine sa docitavam v dobrych knihach od dobrych traderov ze treba porozumiet trhu a tomu ako funguje aby bol trading uspesny, teda ziskovy.....
a preto studujem a studujem a studujem az sa mi v hlave pari a stale viac mam pocit ze sa vzdalujem od povodneho ciela: zarobit peniaze.
Niekedy si hovorim ze uz ziadna kniha a ziadne studium....ze vsetky vedomosti vymazem a pojdem na to celko jednoducho svojim sedliackym rozumom ktory mi hovori ze to musi byt jednoduche, ak si zadefinujem presne co chcem t.j. zarobit penaze....a znova sa celkom jednoducho budem svojim sedliackym rozumom pozerat na trh ako tie peniaze zarobit......
Kedy ste Vy vedel ze idete naostro?
Je to ako ten povestny "klik" u alkoholikov, ked prestanu pit?

Dakujem za odpovede
vela zdaru

Nat

Link to comment
Sdílet pomocí služby

nat

cely biznis okolo obchodovania a investovania sa toci okolo marketingu, ludia v tom vidia dobry biznis, velka cast ludi predava analyzy vydava newslateri a investicne doporucenia, a ponuka sluzby.charguju si za to poplatky a tie dostanu tak ci tak , tieto sluzby su predajnym artiklom bez rizika. cela finta je v tom ze sa snazia prezentovat sa v dobrom svetle a chcu posobit dojmom ze su kvalifikovani a rozumeju trhom. point je v tom ze keby to tak bolo tak obchoduju a nestracaju cas s marketingovym biznisom. prachy bez rizika su ovela lakavejsie ako stres pri obchodovani a preto sa cely biznis toci okolo nahanania klienta.

to je podla mna to co tym chcel autor povedat.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

já si nemyslím, že Ed měl na mysli to, co píše Airmike..myslím, že to bylo myšleno spíš tak, že spousta lidí se - ač si to nepřipouští - radši donekonečna bude rýpat v obchodních systémech a hledat svatý grál a snažit se zachytit v backtestu každý pohyb, než aby vydělávali peníze klidně s něčím velmi jednoduchým a nedokonalým...

majkll

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravim este raz

len dodam ze ja osobne ak si neurcim vo svojom snazeni sa presny ciel a aj cas cca za aku dobu ho chcem dosiahnut a nenapisem si ten ciel a nedrzim ho neustale v mysli tak mam obrovske tendencie byt presne jednym z tych ktory sa stratia v nejakom hmlistom snazeni sa o cosi a iluzii ze sa nieco snad zmeni len aby som som to nemusela byt ja a moje ego... :)
Nenadarmo L.Williams napisal v jednej zo svojich knih ze volakedy ani nesnil o tom ze zarobi v komoditach za 1 rok 1000000 $ a veru ze ho ani nezarobil...

Nat

Link to comment
Sdílet pomocí služby

×
×
  • Vytvořit...