Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Diskuze k článku: Obchodování z DOMu vs. obchodování z grafu


Doporučené příspěvky

Zajimavy clanek! Ja osobne v paperu pouzivam jak DOM, tak i zadavam prikazy do grafu, myslim si, ze je lepsi mit "osahane" vse... V clanku mne zaujala myslenka, sledovani dynamiky pohybu ceny v DOMu v oblasti kde bych planoval pripadny vstup po prorazeni S/R urovne. Budu se na to muset trosku zamerit. ;)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

.... spoustukrat jsem se prihlasil na on-line webinare od Ninja Trader a vzdy tam byl kladeny velky duraz prave na DOM - strasne dlouho jsem nevedel k cemu mi to ma pomoct a pro muj obchodni system jsem v podstate z toho zadnou pridanou hodnotu nenasel. To je nejspis pro jinej pristup k obchodovani/system (jak pise Petr: ziskavani citu pro dinamiku pohybu) nez, o jakym se tady na financnikovi bavime (indikatory, patterny). Ja pouzivam DOM jen pro vytvoreni templejtu ATM starategii (nenasel jsem jiny zpusob jak to udelat, nez pres DOM).
Petr: Uz jsem netrpelive cekal az bude vyhlaseny kurz na pouzivani NT - bezva, jedu :-))
pajus

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ak existujú v NT skratky na "vkliknutie" príkazu do grafu, tak som ich zatiaľ nevidel. Ja to robím cez pravý klik, výber z menu, a enter na potvrdenie.

Jednou z príčin používania DOMu, čo mám od iných traderov a v článku som nenašiel, je rýchle vkladanie príkazov na presne určenú cenu. Zatiaľčo do grafu to robím ako som popisoval, kliknúť na presnú úroveň = musím to myšou jemne nastavovať a niekedy to dá v tom heate zabrať. V DOMe je možné jedným jediným klikom okamžite zadať príkaz typu akého chceme (tj žiadne ďalšie menu na typy príkazov) presne na nami zvolenú cenu, ktorú vidíme jasne napísanú číslom (v grafe máme číslom ukázaných len každých X cien plus tam kde je kurzor).

V prípade, že potvrdzovanie (do you really really fest naozaj want to sell 1 contract of ...?) by sa dalo vypnúť, DOM by slúžil ako single click order entry, v čom vidím jeho hlavný prínos oproti obchodovaniu z grafu (než pozerať koľko limitov je kde - aspoň nie pre amatérskych traderov ako ja).

DOM som zatiaľ nepoužíval ale plánujem ho osahať.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Pekne zhrnutie.

Pre mna je DOM to bijuce srdce burzy, nieco ako hluk z pitu. Vzdy ked sa pozriem na DOM, viem na com som, aka aktivita momentalne prevlada, to mi cisto graf neposkytuje.

Tiez som zacal s DOMom hladanim "barier kontraktov". Dnes mam na to rovnaky nazor ako clanok. Napriek tomu, na trhu FESX v spojeni so sledovanim momenta v T&S a neskor obchodom vyhradne vo vyhradenych urovniach mi to fungovalo. Ale edge neplynul asi z barier aj ked som si to vtedy mylne myslel. Napriklad na takom BUNDe mam presne opacny pocit, ze to trh taha k velkym objednavkam.

Dnes vidim najvacsi prinos DOMu v sledovani zrealizovanych obchodov, aktualne "prints". (Tu posluzi aj T&S ja mam zapnute oboje vedla seba.) Ake velke, ako rychlo. To je moj posledny impulz k vstupu.
Pred nim mam este 2 fazy pripravovania obchodu a rozhodovania, takze obchodna myslienka neplynie z informacii v DOMe, ten uz vstup iba upresni pripadne pomoze vyhnut sa nastrahe. Takze fundamentalne k mojmu stylu obchodovania DOM nepotrebujem.
Ale prakticky ano, ako spomenul Gandalf, potrebujem rychlo reagovat (single click) ak chcem mat maly SL, atd atd ... takze je fakt ze tu je DOM ten najlepsi order entry mechanizmus a to je aj pointa DOMu.

Ked som mal NT som mal vzdy static dom, raz som skusil zapnut dynamic a zacala sa mi tocit hlava okrem toho ze z toho sa obchodovat neda ... :D Teraz pouzivam CTS T4.


Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 6 months later...

Static DOM je patentovany firmou TT a kazda transakcia cez takyto DOM im odvadza maly poplatok, ide o to ze pri staticu mas ceny vzdy na tom istom mieste - policka s cenami sa nehybu, a preto sa ti nemoze stat ze kliknes na inu cena ako kam si namieril mys. Pri dynamicu mas aktualnu cenu vzdy v strede a prisposobuje sa tomu poloha bid ask stlpcov ktore sa pohybuju cize na volatilnych trhoch sa obchodovanie meni na hru sipky ... a toci sa z toho hlava ... nevhodne pre obchodovanie.
Takto si to pametam z cias na NT snad sa nic nezmenilo.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Aha to som si ani nevšimol ale je pravda že zo začiatku pôsobí dynamic dosť neprakticky ale tak nejak som si na to zvykol. A kedže väčšinov realitzujem obchod za bid/ask a tie hodnoty sú vždy na rovnakom mieste tak sa väčšinov chytím cenu ktorú chcem. Je pravda že ak príde hneď poriadny pohyb a ja niesom dosť rýchly je to nepraktické. Idem pozireť dáke dodatočné info o static.

Dikes (tu)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

×
×
  • Vytvořit...