Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Hledat v
  • Více možností...
Najít obsah, který ...
Hledat výsledky v ...
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky
Financnik.cz

Diskuze k článku: Dotaz začátečníka: Měl by obchodní plán fungovat v libovolné časové fázi trhu?

Doporučené příspěvky

No tak samozrejme kazdy trh ma urcitou dobu kdy "se neco deje", tj. jsou na scene intradenni obchodnici, kteri tim hybou. A podle me ani zminovane S/R principy nefunguji stejne po celou obchodni seanci. Sice funguji, ale test S/R urovne ve spicce povede k necemu jinemu a bude vypadat jinak nez pul hodiny pred zavirackou.

Sdílet příspěvek

Adresa příspěvku
Sdílet pomocí služby
Zdravim a prikladam svuj nazor.

Osobne se domnivam, ze problemem neni to jaky pattern pouzivam k obchodu ale predevsim rozpoznat situaci na trhu kdy tento nastroj pouzit. Udelat si analyzu uspesnosti:
- v jakem trhu mi nejlepe funguje, tj trendujici trh, nebo chop
- mam vyrazne lepsi vysledky v dopoledni nebo odpoledni seanci, premarketu, statisticky nejhorsi vysledky prvni pul hodinu
- obchodovat jen do trendu, nebo i protitrend, dle ceho urcuji jaky je trend
- mam spravne nastaveny money management, ten je potreba dle meho nazoru upravovat v zavislosti na aktualni volatilite a samozrejme velikosti uctu
- co se tyka patternu a indikatoru, ja osobne jsem zjistil, ze je potreba nalezt, testovat a obchodovat live. Pokud zjistim, ze mi z nejakeho duvodu nevyhovuje musim neco zmenit.
- zjisteni, ze mi backtest nadelil slusne vysledky ani zdaleka neznamenaji uspesnost OS. Mne to spise pomahalo ucit se rozpoznat co hledam
- velice dulezite je jak bylo na serveru nekolikrat psano, videt trh jako celek, uvedomit si sve silne a slabe stranky a to jak osobni, tak i systemove. Umet vyckat na tu pravou prilezitost a umet ji vyuzit. Neni pri live ani zdaleka samozrejme, ze dokazi vyuzit prilezitost. To je jiste jen v backtestu.

Zjednodusene, zpetne to vse vypada snadno a vidim tady bych.... atd. Ovsem je treba neustale pracovat na tom, aby ta prava strana grafu nadelovala profity s prevahou nad ztratami. Je to dle meho neustale zdokonolovani, vybojovat si ve v tomto dravem svete sve misto dlouhodobe uspesneho tradera vyzaduje mnoho vytrvaslosti, sily, sebepoznani, sebezdokonolovani a uceni. Trhy se mi nikdy neprizpusobily, jen na mne zalezi jak se prizpusobim trhum.
Stale nalezam nove otazky a hledam odpovedi na ne. Je nutne v tom vsem mit system a neprovadet nic chaoticky.
Neuvadim zde jen opakovani toho co jsem kde vycetl, ale problemy ktere mne doprovazi pri tradingu. Mnohe samozrejme zalezi, v jake fazi se trader nachazi. Ja jsem ve fazi, kdy mam jiz hodne za sebou, zaroven jeste vice pred sebou.

romanrak

Sdílet příspěvek

Adresa příspěvku
Sdílet pomocí služby

Zapojte se do diskuze

Příspěvek můžete vložit nyní a registrovat se později. Pokud máte na serveru účet, přihlašte se a příspěvek bude publikován pod Vašim uživatelským jménem.
Poznámka: příspěvek bude uveřejněn po schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na tento příspěvek..

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Předchozí obsah byl obnoven.   Smazat obsah editoru

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Vytvořit...

Důležitá informace

Na tomto webu zpracováváme cookies potřebné pro jeho fungování a analytiku, v případě udělení souhlasu také cookies pro účely cílení reklamy.