Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Woodies CCI - ZLR - E-mini NASDAQ-100


Geril

Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 65
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Ja papertraduju Woodieho ZLR a TLB uz dva mesice, taky mi to ze zacatku slo celkem slusne a pak to zacalo jit spis zkopce :) Pokud se chcete bavit o SL tak to ma cenu jedine paklize se to vztahuje ke konkretnimu timeframe, napriklad na 15-ti minutovem to bude urcite aspon $100 :)
Ja osobne jedu 2-min TF na e-mini NQ a SL mam 60, PT 140, jenze jak rikam nezda se mi to, mozna to cele predelam od zakladu. Procitam cele toto vlakno se stovkami prispevku:

www.financnik.cz/forum/read.php?2,9721,page=1

Cerpam z toho inspiraci. Mimo jine tam byl vynikajici poznatek o tom, ze pokud je hodnota TCCI v momente vykresleni ZLR vyssi nez hodnota CCI, rozhodne signal nebrat. Osobne jsem nemel ale zatim cas to testnout.




Link to comment
Sdílet pomocí služby

2 detroit a spol:

Panove, jen par postrehu k vasi cinnosti na zamysleni.... Kdyz vam to ZLR tak porad nevychazi...

Zkuste se zamyslet co vlastne v dany okamzik v trh hledate, jaky sentiment, proc vznika ZLR, co je k tomu zapotrebi aby vzniklo, co je potreba aby vznikl win pattern, co vlastne interpretuje indikator ktery k tomu pouzivate, jestli jste na vhodnem timeframe apod.

Mudrovat nad tim jestli je lepsi SL20 nebo 35 nebo jestli 2 minuty ci 5 minut... Nahodou se sice muze stat ze prijdete na relativne dobre nastaveni ktrere bude "chvili" fungovat, ale jednak to bude spis dilem nahody, takze nebudete vedet proc to mit nastaveno zrovna tak, a druhak nebudete ani vedet proc vam to funguje.. pak je logicke, ze se to za chvili rozbije... :) ZLR patern.. obecne korekce v trendech jsou velmi dobrym systemem k obchodovani. Chce to jen na to jit z te "druhe" strany... ne systemem pokus-omyl, ale analyzou toho co chci obchodovat. Kdyz budete postupovat opacne... odpovedi se samy dostavi (jaky timeframe, jake profity, jake SL, kdy obchodovat atd. atd.)

Kazdopadne to neni na mesic ani na dva... ale vysledky pak stoji za to.

At se dari
Rob

Link to comment
Sdílet pomocí služby

nie nie, ja som to nemyslel tak, myslel som to skôr v svetle že radšej zasvätím 9 mesiacov pilného backtestovania niečomu čo bude už od začiatku vykazovať aspoň malé profity, a bude ma to viac hnať k tomu aby som pokračoval a rozlúskol cestu k ešte väčším profitom, sedieť v kancelárii od 8 do 5 by sa mi rovnalo smrti, jedine ak by som to bral ako "medzistav" na ceste ku vstupnému kapitálu ;)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Detroit má víceméně pravdu. Buď si jistý, že žádný systém se nenaučíš stabilně obchodovat za jeden, dva měsíce. Ale pokud ti systém vyloženě nevyhovuje to poznáš poměrně brzy.
Zkus se měsíc věnovat čistě PA, S / R oblastem bez jakéhokoliv indikátoru. I kdyby ti ani toto nevyhovovalo tak je jisté, že ti to dá hodně. Já to takhle udělal a pak se vrátil z5 k wcci potažmo finwinu a mám daleko úspěšnější obchody, protože víceméně vím u jaké S / R je nebezpečné obchodovat, nebo to, že je tam kvalitní DB / DT, proto je dobré hledat protitrend. signál, který se také poměrně záhy vykreslí, pakliže jich máme v zásobě více. (tu)

A pokavaď se nevyznáš v těchto "samozřejmých" věcech jako jsou základy PA a struktura trhu pak je s indikátory těžké obchodovat...hlavně 100% manuálně je to nemožné.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ještě k tomu, že začínáš s finwinem. Tak je možná trochu lehčí v jasně definovaných pravidlech (nevstupovat pokud trh naní nad emou34, 204 příp. pod atd. atd.), ale jinak je to v zásadě to samé a to systém postavený na momentu a proto, pokud se necítíš moc dobře s wcci tak s finwinem to nebude o moc lepší, ale možná se pletu...snad (tu)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Finwin som už kus testoval, a práve to že mal dosť pevne definované pravidlá sa mi na ňom páčilo, nemal som tam veľmi čas na subjektívne rozhodovanie občas sa jednalo o maximálne 15% rozhodnutia založeného na subjektivite, posielam ja obrázok ako vyzeral trh 1.6.2011 v mojom grafe, a zlr a celkovo CCI indikátor ma fascinuje, a baví ma snažiť sa rozlúsknuť podstatu, a ako to pracuje a ako na to "kápnuť" aby mi to fungovalo, len ešte som zatiaľ na veľa neprišiel

19461

Link to comment
Sdílet pomocí služby

No malinko se rozchází můj screen s tim tvým. No co se týká LSMA tak na tu se vyprdni :). Ta je pro ZLR absolutně k ničemu. A zkus se více dívat na trh jako takový...však si všimni trendu a jak ke konci čím dál více slábne...tam bych určitě nespekuloval na short signál, ale na protitrend příp nástup na korekci do longu, kde je dobré si všímat struktury swingů.
Samotný CCI tě přivede na mizinu...woodie s tim obchoduje bezmála půl století :)), proto nepotřebuje ani cenový graf...kdyby si vzal tužku a papír a sledoval jen cci tak ti na tick přesně namaluje jak by vypadal cen. graf víceméně. (tu)

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...