Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Diskuze k článku: Dovolená tradera: Co s sebou na dovolenou


Doporučené příspěvky

Nic si netisknu, vysvětlím proč. Každý obchod je jedinečný, může být sebelepší TA a přijde neočekávaný zvrat v popdobě fundamentu, na který není prostor. Kdysi jsem si dělal vše poctivě, ale potom mi chyběla právě ta neznámá- akce traderů. Sentiment trhu zpětně nevidím. Musel bych vědět, co bylo příčinou. Pravdou je, že obchoduji FX, E mini byly pro mne málo volatilní. Pokud analyzuji své obchody, tak přímo v platformě, přes víkend, možno tak činit i na dovolené. Šetřím naše lesy...Někdo může namítat, že to není důležité, podle mého názoru je to důležité až moc. Jen se podívejme na své obchody podle TA a zakryjme si další vývoj v čase, dochází k pohybům, které ododporují prognóze, znamení, motýlům a jiným naučeným formacím. Prostě TA je jen jedním z faktorů úspěšného obchodování. Existují i další, které ovlivňují trhy a právě orientace v širším spektru souvisejících faktorů je tradery često opomíjena. Proto považuji backtestování za zbytečnou ztrátu času, který mohu využít účelněji. Čas není jen TF a spodní linie grafu, ale i souběžný sled událostí a zpráv, které ovlivňují sentiment trhu. Papírový backtest je přežitkem doby, kdy PC technika nebyla na takové úrovni, ale proti gustu žádný dišputát. Jedná se o mou vlastní zkušenost, která nemusí být sdílena jinými tradery.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 3 týdny později...

ja si teda beru kompletní literaturu ale je pravda že převážně zaměřenou na přemýšlení,které je i na dovolené všudypřítomné-už vzhledem k tomu že jsem full time trader a tradingem ziji což v kombinaci s workholismem z podstaty nelze negovat,tj takovou která mi v rámci tradingu rozšiřuje obzory zvláště jiné jako třeba opce,spready aj-ps veškeré dobře funkční systémy obchodování jsem vymyslel vždy na tzv.dovolené-resp v jiném prostředí-a proto nyní uvažuji o dlouhodobější změně prostředí a tou je jih evropy-ps věřím že se tam potkáme:)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

×
×
  • Vytvořit...