Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Hledat v
  • Více možností...
Najít obsah, který ...
Hledat výsledky v ...
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky
Financnik.cz

Diskuze k článku: Dovolená tradera: Co s sebou na dovolenou

Doporučené příspěvky

Nic si netisknu, vysvětlím proč. Každý obchod je jedinečný, může být sebelepší TA a přijde neočekávaný zvrat v popdobě fundamentu, na který není prostor. Kdysi jsem si dělal vše poctivě, ale potom mi chyběla právě ta neznámá- akce traderů. Sentiment trhu zpětně nevidím. Musel bych vědět, co bylo příčinou. Pravdou je, že obchoduji FX, E mini byly pro mne málo volatilní. Pokud analyzuji své obchody, tak přímo v platformě, přes víkend, možno tak činit i na dovolené. Šetřím naše lesy...Někdo může namítat, že to není důležité, podle mého názoru je to důležité až moc. Jen se podívejme na své obchody podle TA a zakryjme si další vývoj v čase, dochází k pohybům, které ododporují prognóze, znamení, motýlům a jiným naučeným formacím. Prostě TA je jen jedním z faktorů úspěšného obchodování. Existují i další, které ovlivňují trhy a právě orientace v širším spektru souvisejících faktorů je tradery često opomíjena. Proto považuji backtestování za zbytečnou ztrátu času, který mohu využít účelněji. Čas není jen TF a spodní linie grafu, ale i souběžný sled událostí a zpráv, které ovlivňují sentiment trhu. Papírový backtest je přežitkem doby, kdy PC technika nebyla na takové úrovni, ale proti gustu žádný dišputát. Jedná se o mou vlastní zkušenost, která nemusí být sdílena jinými tradery.

Sdílet příspěvek

Adresa příspěvku
Sdílet pomocí služby
ja si teda beru kompletní literaturu ale je pravda že převážně zaměřenou na přemýšlení,které je i na dovolené všudypřítomné-už vzhledem k tomu že jsem full time trader a tradingem ziji což v kombinaci s workholismem z podstaty nelze negovat,tj takovou která mi v rámci tradingu rozšiřuje obzory zvláště jiné jako třeba opce,spready aj-ps veškeré dobře funkční systémy obchodování jsem vymyslel vždy na tzv.dovolené-resp v jiném prostředí-a proto nyní uvažuji o dlouhodobější změně prostředí a tou je jih evropy-ps věřím že se tam potkáme:)

Sdílet příspěvek

Adresa příspěvku
Sdílet pomocí služby

Zapojte se do diskuze

Příspěvek můžete vložit nyní a registrovat se později. Pokud máte na serveru účet, přihlašte se a příspěvek bude publikován pod Vašim uživatelským jménem.
Poznámka: příspěvek bude uveřejněn po schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na tento příspěvek..

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Předchozí obsah byl obnoven.   Smazat obsah editoru

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Vytvořit...

Důležitá informace

Na tomto webu zpracováváme cookies potřebné pro jeho fungování a analytiku, v případě udělení souhlasu také cookies pro účely cílení reklamy.