Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Diskuze k článku: Poradna: Ztráta je pro mě osobní prohra


Doporučené příspěvky

Z mojej skúsenosti sa nikto nevyhne programovaniu. Programovať sekvencie v NT7 zvládne aj úplný laik, ktorý má ukončenú ZŚ. Nie je treba vedieť žiadny programovací jazyk. Je to intuitívne. Treba však mať urobených v paper tradingu najmenej 800 obchodov, inak neviete čo máte vlastne programovať. Akonáhle to vyskúšate napriklád na paterne FIN WIN, ktorý je presne popísaný v knihe, tak pochopíte akú "zbraň" na analýzu obchodného plánu získate. Zistíte napríklad, ako je trh rozbitý, aký je maximálny reálny profit target, aký stop los je pre váš obchodný plán únosný. Môžete si na každom obchode urobiť analýzu jeho neúspechu. Na obyčajnom PC si môžete pustiť stratégiu v noci a ráno máte výsledky. Nájdete nedostatky OP urobíte opravu ( napríklad jeden riadok zakáže obchodovanie proti rezistencii) a pustíte to znova. Ak sledujete dianie na burze, tak ste zistili, že sa stratili pitový obchodníci. Podľa mňa to nie je dobrá správa pre obyčajného obchodníka, pretože to znamená, že veľký hráči našli inú výhodu proti väčšine. Sú to servery s naprogramovanými automatickými sekvenciami, ktoré ničia klasický spôsob ručného obchodovania. Proti väčšine stoja špičkové počítače a vynikajúci matematici. Moje testy zatiaľ ukazujú, že treba venovať čas aj novodobým "zbraniam" ako je programovanie, na to aby ste získali viac informácii, ( za kratší čas) či je váš plán funkčný aspoň na starých dátach. Ak to nefunguje tam, nebude to ani na reále nič extra.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

×
×
  • Vytvořit...