Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

LPG, propan, butan


3ddi3

Doporučené příspěvky

Dobrý den všem,
potřeboval bych poradit, kde najdu možnost obchodovat futures na lpg případně propan nebo butan.

Našel jsem, že na nymexu jsou futures kontrakty PS, nicméně mají strašně nízké volume a OI a ještě nevím, zda jsou to klasické futures nebo něco jiného (někde psali že jsou to swapy)

Chci obchodovat LPG jako hedge k fyzickému nákupu. (ideálně kontrakty v tunách)
Můžete se prosím podívat do platforem u svých brokerů a zjistit mi názvy futures kontraktů na tyto komodity (lpg, propan, butan) a sdělit přes kterého brokera se dají tyto futures obchodovat.

U IB jsem zjistil, že na NYMEXu je PN (Propane Nymex), nicméně asi není obchodovatelný, a slouží pouze jako index cen, navíc je vázaný na 42.000 Galonů.
Ideálně bych se chtěl dostat ke kontraktům zohledňující cenu v Evropě (ANSI, ARGUS).
Pokud to nepůjde, budu se muset snažit hledat nějaké futures co mají vysokou korelaci (ropa nebo tak něco).

Děkuji všem za pomoc.


Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 4 týdny později...

No, asi to nebude jednoduche, pokud takovy produkt je, jak i sam pises, nema likviditu, trh s timto je celkem specificky a investori ve velkem do toho jaksi zatim nejdou. Hledal bych tu korelaci s necim. Myslim ze Shanghai Futures Exchange chtela zavadet futures na LPG, ale jak to ve skutecnosti je, samozrejme nevim:)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

×
×
  • Vytvořit...