Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Záložní připojení k internetu


Doporučené příspěvky

Zdravím,

sháním kvalitní a cenově optimální řešení v oblasti záložního připojení k internetu pro případ výpadku mého primárního kabelu.

Napadá mě 3G mobilní internet přes USB modem? Má někdo zkušenosti a mohl by mi poradit optimálního operátora a typ tarifu (pro záložní účely, tj. bez paušálu s platbou pouze za stažená data/prosurfovaný čas).

Pokud existuje něco lepšího pro účel záložního připojení, rád si nechám poradit.

Díky.

Luci

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to Luciferius:

Dneska má většina "chytrých telefonů" k dispozici "osobní hotspot" - vytvoření vlastní wifi. Takže místo modemu to řeším prostě mobilem. Čím méně techniky (ne vždy to dodržuji :-) ), tím lépe.

3G - oslovit operátory s tím, ať Vám dají nabídku tarifů, to už zvládnete, hm? :-)

Tom

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Wifi hotspot přes smartphone mě nenapadnul, to zní optimálně, díky za tip.

Nabídku bezpaušálových tarifů jsem si dal sám a nejlépe mě vyšel BleskMobil s 20Kč na den, FUP 50MB (to by mělo stačit na párhodinový management pozic v TWS) nebo U:fon za 29Kč na den, FUP 1GB (tady je good FUP, ale je třeba koupit USB modem do notebooku a nejsem si jistý dostupností připojení).

Má někdo zkušenosti s těmito službami?

Díky.

Luci

Link to comment
Sdílet pomocí služby

A nebo neřešit 20Kč na den a zaplatit si paušál "Internet v mobilu ...." od Vodafonu za pár korun a pokud je člověk kdekoli v rámci Evropy (seznam zemí na webu operátora), připlatíme 300Kč za Vodafone Passport Data, nic neřešíme a net frčí stejně jako v ČR.
Přijde mi to v případě pobytů do cca jednoho měsíce mimo ČR jako pohodlnější, než kupovat v cizině simky, studovat tarify atd atd.

Tom

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 2 months later...

- pořídit si mobil s podporou dat formátu EDGE, GPRS nestačí
- zvolit SIM s vhodným datovým tarifem
- k mobilu koupit datový kabel, který umí mobil nabíjet
- do mobilu stáhnout software www.joiku.com, light verze je bezplatná (neumí kódovaný přenos)
- na mobilu spustit aplikaci Joiku + zapnout mobilní data + zapnout Wi-Fi
- na počítači zapnout Wi-Fi
- aplikace vytvoří hotspot, na který se připojí počítač (mobil přijímá internet přes adapter mobilních dat a přenáší signál na počítač přes Wi-Fi)
- záložní spojení lze takto navázat do 30 sec. :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

×
×
  • Vytvořit...