Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Base Currency u IB


Juri

Doporučené příspěvky

tak teraz myslim ze v tom mam mierny chaos . IB ma viac uctov kde sa daju zaslat peniaze? Snazim sa ist podla navodu tu na stranakch ale kedze ten je 4 roky stary a IB ma niektore veci zmenene tak sa v tom vazne teraz nevyznam.
Ak teda budem posielat EUR do IB tak mam na nejaky anglicky ucet? a pripisu mi Eur ci USD ? alebo teda priamo zo slovneska poslat EUR a oni to prehodia na USD?
Pretoze v navode som sa docital ze IB bude chcet odomna '' call '' ze odkial a kolko budem posielat a ze ak budem posielat napr 10 000 usd a pride tam 10 100 tak nastane problem.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 41
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Doporučuji silně - nehledat primárně odpovědi na privátních webech, ale zkoušet si sám najít cestu. Je většinou (v případě fundování účtu ) super jednoduchá. A jestli si někdo myslí, že pomocí knihy, nebo kurzu dojde k bohatství......:)

Asi malinko k ?? (pláči, smíchu)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

ja ale nemam problem s fundaciu uctu ,ale s vyberom base curency. neviem od kedy mas u IB ucet , ale navod na otvorenie uctu u IB z 31.7.2011 je uz trosku zastaraly a tak sa dnes uz IB v kroku pred formularom W-8BEN pytal na base curency . A to ma prave zaskocilo ze neviem co tam mam vybrat. ze ci menu podla toho aku menu pouzivam doma na Sr , alebo menu podla toho kde chcem primarne obchodovat.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 2 týdny později...

Zdravím,
prosím máte někdo zkušenosti s intradenním obchodováním (TF který se obchoduje v USD) v případě že mám účet u IB veden ve švýcarských francích CHF ? Jak je to s převodem kurzovních poplatků. Jak je to v případě že mám ztrátový obchod nebo ziskový ?
Lze mít na účtě u IB peníze ve dvou měnách, aby obchody probíhaly v USD, ale 2/3 hodnoty účtu v CHF ?
Děkuji za info.

introus

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to introus
konverziu urobiš za trhový kurz zaplatíš iba poplatok za FXCONV.
pokial by si mal stratu a peniaze by si nemal zkonvertovane na USD tak budeš dlhovať brokerovi peniaze dovtedy dokým bud nezkonvertuješ nejake CHF na USD alebo dokým sa nedostaneš obchodovaním do plusu
učet môžeš mať aj v desiatich menách

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to Obelix
vřelé děkuji za info.
zeptám se radši konkrétně (radši se zeptám jako hloupý, ale chci mít jasno)
to znamená že pokus mám v USD dost na pokrytí marginů a případnou rezervu na ztráty pak vše bude IB realizovat z USD bez toho aby použil nějakou část CHF (protože pak by si účtoval i úroky a .....)

Děkuji

introus

Link to comment
Sdílet pomocí služby

oprava

to Obelix
vřelé děkuji za info.
zeptám se radši konkrétně (radši se zeptám jako hloupý, ale chci mít jasno)
koupím normálním forexovým obchodem CHF (za běžné poplatky) - asi vím jak.
pak mám na účte dvě měny.
To znamená že pokud mám v USD dost na pokrytí marginů a případnou rezervu na ztráty pak vše bude IB realizovat z USD bez toho aby použil nějakou část CHF (protože pak by si účtoval i úroky a .....) ?

Děkuji

introus

Link to comment
Sdílet pomocí služby

×
×
  • Vytvořit...