Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Diskuze k článku: Práce na AOS #6: Malá pauza na otázky a odpovědi


Doporučené příspěvky

@jar_novy:
Tento vas uvazovany krok je velmi riskantni. V podstate je to podobne, jako byste vzal penize a vsadil na jednoho kone pri konskych dostizich a nevedel z jake je staje, umi behat v desti, zrovna poprve dostal klapky na oci, zacala nova sezona apod.
Pokud chcete mit uspech v AOS, tj. vydelavat konzistentne, je nutne se vejit do zminovanych 5%. Techto 5% neni o koupeni a spusteni jednoho systemu. Nejprve je treba investovat svuj cas do AOS, at uz v podobe Tomasovo seminaru, Tradestation seminaru, apod. Po ziskani zkusenosti najednou pochopite, jak hrozne velkou chybu jste mohl udelat.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Tim prikladem s konmi jsi mi moc nepomohl s vyberem brokera. Konum vubec nerozumim. Jak jsem psal jdu do toho s kamosem, ktery je mnohem zkusenejsi. Za penize z forexu si uz koupil spickove kolo! Jeho brokera ale nechci protoze na nej obcas nadava.
Nerozumim proc bych mel ztracet cas na nejakych seminarich, ja uz jsem si robota koupil, takze ho nemusim vymyslet. Kdyz zustanu u tvojich zemedelskych prirovnani, tak to je jako kdyz chci maso, to se preci taky nemusim zajimat jak se pestuji prasata a krmit ho od zacatku. Jdu jednoduse do kramu a tam si maso koupim. ;)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

je jedno, kolik to stojí, ale neni jediný důvod proč systém, který autorovi vydělává, prodávat dál a tím ve finále i případně snižovat jeho výhodu na trhu, pokud se ho podaří prodat více nováčkům
obchodováním funkčního systému VŽDY může vydělat řádově více, než prodejem (ať je jakkoli drahý)

v zásadě se prodávají systémy na konci funkčního cyklu nebo víceméně nefunkční systémy, tak z nich chce aspon autor něco vytěžit

rozmlouvat ti to nechci, jednak už je pozdě a jednak podle odpovědí si to nechceš nechat rozmluvit :) tak jen držím palce, at z toho neni průšvih

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahoj,
nechapu proc vsichni musite resit muj system, ptal jsem se na brokera pro procitacove obchodovani forexu a krome Petra mi vsichni pisete cosi prusvihach. Vy byste na to mozna sli jinak, ok beru, ale na to jsem se neptal. Jsou to moje penize cili bud vydelam nebo prodelam a pak pujdu zas o dum dal, jako uz hodnekrat pred tim. Tyto rady k nicemu me odrazuji od jinak dobrych stranek!

Link to comment
Sdílet pomocí služby

mira_k Napsal:
-------------------------------------------------------

> . . .
> obchodováním funkčního systému VŽDY může vydělat
> řádově více, než prodejem (ať je jakkoli drahý)
> . . .

Určitě se prodává spousta systémů, které už nevydělávají, nebo přestanou vydělávat hned zítra. Asi je takových většina ale dovedu si představit několik situací, kdy autor systému prodejem vydělá víc než jenom jeho obchodováním, například:

- systém už obchoduje celým svým účtem a přitom může fungovat i pro další obchodníky
- tím, že bude systém obchodovat více lidí, se jeho výsledky zlepší
- má systémů víc než na kolik má margin, některé může prodat
- nedokáže snášet riziko, neobchoduje a přitom jeho systémy fungují
- ...

Takhle by určitě šlo ještě pokračovat. Pokud vím, tak i Tomáš Nesnídal nabízel prodej/pronájem některých svých systémů. Možná to nejsou jeho nejlepší ale věřím, že fungují.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

jar_novy
omlouvám se, je to moje asi blbá vlastnost, snažit se poradit a možná někomu ušetřit peníze, za dobu co se věnuji tradingu jsem osobně neviděl ani jeden veřejně prodejný AOS, který by vydělával (myšleno dlouhodobě, konzistentně), ale možná chyba je na mé straně, že jsem měl zkrátka smůlu, teda přesněji nikdy jsem do nákupu podobných AOS neinvestoval ani korunu a tak jsem si musel dát tu práci postavit svůj (navíc ani ne AOS) .. a podobným AOS, většinou black boxům zkrátka nevěřím .. toť vše k tématu, nechci ti kazit plány na rychlý prachy, každý by měl mít zodpovědnost za svoje finance, což ty podle svého posledního příspěvku evidentně máš, tak jen držím palce

ad broker - já mám OpenECry, který nabízí i forex, já obchoduji sice u nich futures, ale po celou dobu jsem neměl žádné problémy

Hugos,
jj, teoreticky to vypadá lákavě, nicméně jak jsem psal výše, zatím jsem neměl to štěstí, to ale neznamená, že neexistují, navíc podle Tvé reakce to tak opravdu asi bude a máš s tím osobní zkušenost (tu)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Jar_novy - vyborny broker na forex je Oanda, udelal sem pres ne nekolik tisic obchodu a nikdy zadny problem, fakt jsou dobri podle me zkusenosti.

Jinak AOS si kup a rozjed, aspon bude zabava ne ? :)

Ono vydelavat muze treba i to ze kazdy ctvrtek v 10 hod budes nakupovat a asi takovou logiku ty verejne AOSy maji ...

Samozrejme potom jeste muzes zkusit treba ruletu....

Sory za tu ironii ale pro ty zkusenejsi je to smesne to co pises, burza neni jen o penezich, burza je cely zivotni styl ktery ti da moznost udelat ze sebe dobreho cloveka + k tomu ti da hodne penez a ty jako dobry clovek s nimi dobre nalozis. O tom je si myslim trading ....

Mej se :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

×
×
  • Vytvořit...