Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Diskuze k článku: Fibonacciho retracementy v analýze cenových grafů


Doporučené příspěvky

Mr. Fibo a Golden Number vs DAX: Již jsem o tom něco na téma DAX a Fibo čísla psal, tak jen doplním, že klíčové jsou hranice mezi hodnotami 0,00 až 100,00 a 0,00 až 161,80. U DAXu (jiné jsem nezkoumal) se mezi těmito hranicemi tvoří pásma, která jsou daná poměrně přesně specificky daným počtem bodů u indexu. U pásma 0,00 až 100,00 je to hodnota 25 bodů indexu v rozmezí 0,00 - 161,80 potom 40,5. Tato pásma se v průběhu dne vytvářejí i několikrát denně. Do přílohy dávám obrázek, který to pěkně demonstruje. Modifikované použití indikátoru Fibo je následující: -pásmo 0,00 - 100,00 roztáhnu na hodnotu 25 bodů - úhel přímky spojující vrcholy není podstatný, ale je vhodný co nejblíže hodnotě 45 st. - pokud předpokládám SHORT, potom levý horní roh 0,00 dám na konec knotu svíčky a směrem dolů se mě vytvoří pásmo (u LONG je to potom obráceně) Pro zajímavost lze také uvést, že existuje i Fibo Time Retracement, kde při nastavení první hodnoty na 9:00, odpovídá hodnota 161,80 času 17:30, tedy přesně hlavnímu trhu.

27626

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Fibonaciho retracementy osobne velmi rad pouzivam. Aj ako vyhladavanie prilezitosti na vyssich TF, kde spekulujem na odraze od retr., rovnako aj ako techniku vstupu ked chcem nastupit do trendu. Konkretne vyuzivam len odraz od 50% retr.
Dolezite je naucit sa zaznacovat high/low toho "spravneho" swingu aby sme prilezitost urcili spravne a teda hladali ju tam kde je.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

×
×
  • Vytvořit...