Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Diskuze k článku: Trading, tradeři a burza: Jak to chodí v zahraničí


Doporučené příspěvky

Skyangel:

Nevidím důvod, proč by mělo být vypůjčení peněz na trading čistě jenom bláznovina. Pokud již mám dostatek zkušeností, funkční a otestované strategie a jediné co mi chybí je počáteční kapitál, tak je pořád pro mne výhodnější si půjčit a následně 4 roky splácet než-li šetřit a teprve až po 4 letech začít vydělávat, za ty 4 roky můžeš s vlastním účtem ujít podstatný kus cesty. Důležité je správně usoudit že si to již můžeš dovolit a že nejednáš z čisté zbrklosti a chtíči co nejdříve vydělat hromadu peněz.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

delf:
"Pokud již mám dostatek zkušeností, funkční a otestované strategie a jediné co mi chybí je počáteční kapitál..."
pokud máš tohle všechno, tak jsi schopný a pracovitý člověk a na počáteční kapitál jsi si už vydělal.
pokud nevydělal, tak asi schopný nejsi
dále pokud neobchoduješ se svými reálnými penězi, ale jen na demu, tak nemáš dostatek zkušeností
a jsme zase na začátku...

možná jsem tě špatně pochopil a obchoduješ naživo, pak ale máš kapitál který zhodnocuješ a nemusíš si půjčovat


;)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

delf Napsal:
-------------------------------------------------------
> Skyangel:
>
> Nevidím důvod, proč by mělo být vypůjčení peněz na
> trading čistě jenom bláznovina. Pokud již mám
> dostatek zkušeností, funkční a otestované
> strategie a jediné co mi chybí je počáteční
> kapitál, tak je pořád pro mne výhodnější si půjčit
> a následně 4 roky splácet než-li šetřit a teprve
> až po 4 letech začít vydělávat, za ty 4 roky můžeš
> s vlastním účtem ujít podstatný kus cesty.
> Důležité je správně usoudit že si to již můžeš
> dovolit a že nejednáš z čisté zbrklosti a chtíči
> co nejdříve vydělat hromadu peněz.

To, že je nějaká strategie funkční a otestovaná za dané období nemusí vůbec znamenat její úspěch v budoucnosti, trhy se děsně mění, i ostřílení matadoři z řad hedge fondů se musí každý den učit, i po deseti letech na burze. Je to neustálý koloběh nových věcí. Důvod proč si nepůjčovat je jasný: když se ti nezadaří, tak už jsi jen na dobré cestě k exekutorovi. A to potom není rozhodně dobrý pohled. Na jistých konkurenčních forech se tato věc taky probírala, a nepřál bych ti být v kůži těch lidí, kteří na této půjčce dojeli do pekla.;)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 4 týdny později...
  • 4 months later...

Všichni si dovolí podrazy! A dokonale rozumět trhům? To mnohdy nestačí, neboť nejen komise a běžný bid/ask jsou naší překážkou.
Někteří brokeři a bankovní domy si mezi sebou posílají příkazy od klientů... front running... a IB není svaté ;-) Takže naopak všichni jsou tím zasaženi, i menší tradeři z finančníka. Nenápadně a pomaličku se všem vytahují z účtu peníze :-)

www.bbc.com/news/business-30209544

Ale nebojte přátelé, vše se dá překonat a zvítězit ;-) Je potřeba, abychom byli realisté...

Link to comment
Sdílet pomocí služby

tom_czr:

Někdy ani není co překonávat. Doufám, že někdy se opravdu dožiju toho, abych musel dělat opatření proti front runningu ale zatím se toho se svými malými jednotkami příkazů na futures opravdu nebojím.

Svatý nejspíš není nikdo, koho znám ale není mi jasné, proč jsi jmenoval zrovna IB, když v odkazu se o nich nepíše. Naopak IB byli první, kdo nabídl koncovým zákazníkům přímé napojení na IEX, které front-running omezuje.

forexmagnates.com/interactive-brokers-and-tradestation-announce-order-routing-to-iex/

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 5 months later...

A pokračujeme s dalšími velkými institucemi, které si nedovolí podrazy. Aneb obezřetnosti není nikdy dost :-)

"Four of the banks - JPMorgan, Barclays, Citigroup and RBS - have agreed to plead guilty to US criminal charges.
The fifth, UBS, will plead guilty to rigging benchmark interest rates."

www.bbc.com/news/business-32817114

Link to comment
Sdílet pomocí služby

×
×
  • Vytvořit...