Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Diskuze k článku: Rozhovor Martin Lembák: Kudy dnes na profitabilní trading?


Doporučené příspěvky

Zdravím Carousel46,

zkusil jsem otestovat jednoduchý model založený na pravidlech, které zmiňuješ výše. Otestoval jsem to na 3 párech (USDCAD, AUDCAD, USDJPY) a vychází to velice slušně už i teď. Cca 1900 pips (USDJPY), pak 1700 pips (AUDCAD) a 1300 pips (USDCAD), každý pár má přes 100 obchodů za období 3.1.2014 až 28.11.2014 (11 měsíců).

Moje pravidla (pokud to někoho zajímá):
- použil jsem 3 plně mechanické filtry, které kombinuji taky, aby se vzájemně nepřekrývaly
-- 1. filtr je směr premarketu od 23:00 Open - 5:00 Open, možné hodnoty pouze Up/Down, jednoduše porovnávám Open/Close
-- 2. filtr je trend na Daily (Up/Down)
-- 3. filtr je trend na Weekly (Up/Down)
- zatím testuju bez SL, přidám do modelu později
- na každém páru je v rámci jednoho dne vždy 1 obchod, neobchoduju revers

Moje otázky (na Carousel46):
1) Počítáš směr premarketu stejně jednoduše jako já nebo to děláš sofistikovaněji? (porovnávám Open/Close)
2) Někdy je určitá kombinace filtrů páru (ziskových filtrů mám X na každý pár) velmi zisková (např. průměrný obchod větší jak 20 pips), ale obchodů je relativně málo, např. 20-30. Máš to taky tak podobně? Občas mi přijde, že výsledky jednoho páru se měsíc od měsíce velmi různí a nejsou (statisticky) dostatečně "robustní", ale celé portfolio asi funguje hezky (cca 1500-2000 obchodů ročně?).
3) Chybí mi v těch mých pravidlech nahoře nějaká zásadní myšlenka (filtr)?

Díky moc

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 49
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

  • 1 month later...
  • 2 týdny později...

×
×
  • Vytvořit...