Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Diskuze k článku: Trading na cestách: Levná mobilní data po celém světě


Doporučené příspěvky

Prima, ale není to jen otázka ceny, ale také poměru ceny a celkově přenesených dat. Já u svého stacionárního pracoviště používám samozřejmě ADSL, ale zajímavější je informace, kolik dat mě za pracovní den celkově proteče. Za cca 8 - 10 hodin je to cca 0,8 - 1,1 GB. Do toho nepočítám aktualizace ani žádné jiné nesouvisející stahovaní. Několik málo desítek MB z tohoto objemu bude moje surfování po různých zpravodajských serverech.
Osobně jsem na karty s rychlostí (3G, LTE) použitelné v mobilním objemu cca 20 GB za měsíc, a to vše v několika zemích současně, nenarazil.
Má někdo nějaký tip?

Link to comment
Sdílet pomocí služby

SIM v GSM modemu je jen pro data, nemusíš řešit prohazování SIM v mobilu.

Modem a lokální wifi může běžet stále i když se svým mobile odejdeš jinam. Wifi tak využije i jiná osoba v tvé nepřítomnosti.

Krom toho některé takové modemy umožňují připojit externí anténu což pomúže v místě se slabým signálem. U mobilu si takto nepomůžeš.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

JardaB:

Já rozhodně dávám přednost dát datovou SIM kartu do mobilu. Když je potřeba, tak hotspot z něj udělám taky a když s mobilem odejdu, tak mám data stále sebou a můžu nouzově pracovat přes mobil (včetně přístupu na vzdálenou plochu svého AOS serveru). U modemového routeru si takhle nepomůžeš.

Public ATS programmer. ;)

PS: Tak, a teď si vyberte

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Jo dobrej tip!
to JardaB: primo na jejich strankach si muzes objednat nejen SIM, ale rovnou s modemem nebo k tomu pocket wifi a je to vyreseno, srtoji to par $ cca 100 s malym kreditem. Ale i jak pise Hugos, pres mobil si udelas taky hotspot a mas to vsude s sebou. Jabohužel pouzivam Iphone a ten na dual nejede :-).

At se daří
Honza :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ano jistě - potřeby jsou různé.

Já vidím jako výhodu, že mimo síť 220 V vybíjím jiné zařízení a ne mobil.
Mohu mít modem zapojen v autě (nebo ubytování) jako cestovní wifi pro další členy rodiny.
Potřeboval jsem vyřešit slabý mobilní signál 2G a signál 3G na hraně dosahu na chalupě okolo Zruče nad Sázavou.

Jako méně příjemné je samozřejmě další ... technický výdobytek přepravovaný sebou.

mějte se hezky pánové

s pozdravem

if(!IsOptimization == true && !IsTested == true) RefreshRates(); // počkej na Sleep a refrešuj

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 1 month later...

Zdravim, po precteni clanku musim upozornit na to, ze mame i jine ceske operatory, kteri nenabizeji tak premrstene ceny za datovy roaming v zahranici jako uvedena spolecnost Vodafone. Nechci delat reklamu, ale sit O2 nabizi datovy balicek v zone svet za 1000Kč/250MB. Tedy 4Kč/1MB. Muzete si koupit i mensi objem dat. Ne vsichni operatori,chteji zakaznika zdimat.
Preji hezky den Teddy

Link to comment
Sdílet pomocí služby

×
×
  • Vytvořit...