Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Burzovní obchodování


Doporučené příspěvky

Ahoj, nechci tu zbytečně flamovat, ale kdysi, zhruba roku 2011 jsem byl velký nadšenec burzovního obchodování, přečetl si řadu knih, absolvoval kurz a usilovně studoval, paperoval, obchodoval.
Mojí velkou výhodou bylo, nebo je to, že se mnou ztráta peněz nic extra velkého nedělá, resp. jsem si to už předem nastavil tak, že jsem si na obchodování poslal 5k USD s tím, že obchodovat budu za zhruba půl roku, tak se stalo. No 2x se nedařilo, dlouho jsem byl BE až nakonec 000 nic. Zkoušel jsem to pak znova a dostihl mě stejný osud. Tak jsem to zkusil jinak a optat se xxxxx lidí co se "údajně" burznovním obchodováním živý a nestačil jsem se divit. Nikdo z nich nebyl, případně jezdil 20 let starým autem, měl hypotéku a poloprázdnou ledničku. Nic ve zlém, byl jsem zapálený tak jako nováčci zde, ale po diskuzi i s panem Alkaatchem, jednim z nejlepších pokerových hráčů zde v Čechách, který má dost kontaktů Vám garantuji, že si na burze vyděláte kulové, spíš ztratíte spoustu drahoceného času, firmy s miliardami a lidmi co nemají nic jiného na práci Vás oškubou jak havrany, mají na to výpočty o kterých Vám se může pouze zdát.

Opět se omlouvám za tento topic, každý ať si z toho veme cokoliv, nechtěl jsem nikoho odrazovat, ale spíš lidi co jsou předem odsouzeni k nezdaru varovat. Díky

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Prochy:tak samozdřejmě máte právo na názor a je to i váše osobni zkušenost.Myslím,že je dobré občas si připomenout,že cca 80% ztrácí,možná i 90% což si myslím i já.Akorát nevím co má společného pokerový hráč s tradingem :).Jestli někdo bere trading jako poker,tak je už předem ve skupince oněch 80%.
Pokud můžu drobně poradit,tak chybu jste udělal v tom,že jste lezl na trhy s realnými penězy už po půl roce.Musel byste být opravdový mistr a mít kupu štěstí,aby jste uspěl.Není div,že vaše mysl obsahuje spoustu špatných zkušeností podpořených ještě "zaručenými" informaceni od "zaručených" lidí a podvědomý konflikt je na světě.Kolem tradingu se točí spousty pověr a mýtů podporovány i médii,které se šíří jako nemoc.Nekdo chce vidět za pohyby obří firmy,které jen čekají na naivní nováčky,aby je mohli oškubat,jiní zase krásnou příležitost vydělat peníze atd,...
Trhy jsou misto,kde si každý může najít to své,ten svůj náhled a postup jak k nim přistupovat.Nemyslím si,že drobný spekulant je předem odsouzen k neuspěchu.
Kazdopádně Prochy,dávám vám (tu),že jste se nestyděl přiznat porážku,což je v ČR skoro trestný čin.Snad se realizujete někde jinde. :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Myslím, že admin by měl toto vlákno smazat, první příspěvek zcela zřejmě porušuje pravidla diskuse.

Než se tak stane, dám sem odpověď pro uživatele Spec799:

Jestli jsi přesvědčen, že na burze získáš kulový a jestli Ti to potvrdil Tvůj kámoš Alkáč, který to vyčetl na dně sklenice, určitě máš pravdu. Ta ale neplatí pro každého. Ujišťuji Tě, že existují lidé, kteří na burze vydělávají.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Podle mne téma nemusí být až tak špatné, může někomu pomoci s ukončením tohoto druhu podnikání.
Možná Prochy kdyby si sem hodil systém se kterým si neuspěl, bylo by to ještě přínosnější, případně by ti jej někdo naopak pomohl vyladit. Moje zkušenost je taková, že pokud dodržuji OP vydělávám, pokud ne prodělávám a tady si myslím je to kritické místo na které profesionálové, jenž stojí proti mne čekají a dokáží využít. Je tedy na mě jak se rozhodnu.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

spec799 Napsal:
-------------------------------------------------------
> budu za zhruba půl roku, tak se stalo. No 2x se
> nedařilo, dlouho jsem byl BE až nakonec 000 nic.
> Zkoušel jsem to pak znova a dostihl mě stejný
> osud. Tak jsem to zkusil jinak a optat se xxxxx
> lidí co se "údajně" burznovním obchodováním živý a
> nestačil jsem se divit. Nikdo z nich nebyl,
> případně jezdil 20 let starým autem, měl hypotéku
> a poloprázdnou ledničku. Nic ve zlém, byl jsem
> zapálený tak jako nováčci zde, ale po diskuzi i s
> panem Alkaatchem, jednim z nejlepších pokerových
> hráčů zde v Čechách, který má dost kontaktů Vám
> garantuji, že si na burze vyděláte kulové, spíš
> ztratíte spoustu drahoceného času, firmy s
> miliardami a lidmi co nemají nic jiného na práci
> Vás oškubou jak havrany, mají na to výpočty o

místo toho, abys tady [bold]konstruktivně [/bold] řešil problém "No 2x se nedařilo, dlouho jsem byl BE až nakonec 000 nic", tak si po 4 letech, co studuješ obchodování napsal toto? nikdo tě na burze neškube, lidé se škubou sami nepochopením pravidel hry, trh absolutně nezajímá tvůj jeden, dva, pět kontraktů ... je to kapka v oceánu

tak třeba www.youtube.com/watch?v=GpNFn9ou83o

Link to comment
Sdílet pomocí služby

možna by bylo dobre i popsat co vlastne vede k vinulovani učtu u mne prchkost naskakovani a obchodovani proti trhu ale už se to lepsi n nejhorši je nechavat rust straty


Tomas262 pekne video skoda jen ze nerozumim reč ale i z obrazku bylo jasne videt ...... nikdo nevi kam presne trch pujde a proto je lepši se spokojit nekdy i z menšim pohybem ktery nastane osobne si myslim a postupne na to prichazim aj sam :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Segina:

Ono ta řeč se občas hodí.

Ten chlapík většinu doby mluví o tom, že u střednědových obchodů na načasování téměř nezáleží a když míříš na vzdálenější cíl, je skoro jedno, kde dojde ke vstupu. Teprve na konci krátce ukáže místa, kde by se mělo vstupovat nebo vystupovat při krátkodobém obchodování.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 4 týdny později...

Já osobně celkem příjemně vydělávám. Nejsem sice tak úspěšný jako třeba Petr, nebo Tomáš, ale stačí to.
Prochy: Pokud jsi četl řadu knih, pak jsi se určité dočetl i o tom, jaké máš jako jednotlivec výhody a nevýhody proti velkým hráčům. A proč máš šanci.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Spec799 - vaši rozladěnost z tradingu celkem chápu. Není to jednoduchá práce. Nicméně pokud bychom měli všichni stejný přístup jako vy, tak dneska bude lidstvo asi ještě pořád sedět v jeskyni a rezignovaně stát nad tím, že pomocí dvou šutrů rozdělat oheň nejde. Stejně tak nám nikomu nepomůže, že dá na rady někoho, kdo má spoustu kontaktů a tudíž asi ví, o čem mluví ;)
Můj názor je celkem jednoduchý - naprostá většina traderů končí na myšlence, že si najde nějaký systém, "okopčí" něco z toho, co přednášejí guruové nebo co píšou v knížkách a jejich práce bude spočívat v tom, že místo MA30 použijou MA46 nebo CCI či jakýkoliv jiný indikátor a pak si to na nějakých free datech otestujou po dostatečně dlouhou dobu a pak začnou konzistentně vydělávat. Jako kdyby chtěli prodávat Herbalife, přijdou, dostanou nalejvárnu včetně manuálu, jak postupovat, vždyť je to tak jednoduchý... Jenomže realita nepřipravenost a chyby neodpouští a trhy už vůbec ne. V reálu pak tradeři zjišťují, že na cvičišti chybělo spousta překážek, měli zkreslené představy o bojišti a pak znechuceně odcházejí. To že firmy s miliardami oškubávají drobase, jsou dlouholeté pohádky, kterým věří snad jenom malé děti a ti, kteří si hledají výmluvu pro svůj neúspěch ;)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Milan 1968 (tu)

Jinak dostat se do faze konzistentnich profitu je nesmirne obtizne a casove narocne. Projit celym procesem pokusu a omylu neni take zrovna jednoducha vec a je to spis na roky nez mesice. Zvladat situace jako treba dnes na TF 1M, kdy trh po open byl v jasnem shortu, ale myslim ze skalp v 15,38 do 12609 vetsina intra obchodniku neprezila se svym SL a pak se jen smutne divali na short rally. Psychicky narocne, nemoznost nastoupit opet atd. Nalomena psychika pro dalsi obchody, vynechani pristiho obchodu dle OP / samozrejme PT/ atd.
Je to vazne tezke vse natrenovat a byt chladnokrevny v kazde situaci. Rozdil mezi profi a hobby je v konzistenci a hlavne v chapani toho co je obchodovano a proc jde trh prave danym smerem a jaky k tomu ma duvod. Pochopeni tohoto procesu si vyzaduje hodne casu pred monitorem. Exekuce bez znalosti trhu a jeho chovani na zaklade prekroceni krivky A pres krivku B proste z dlouhodobeho pohledu nestaci a je treba pocitat s velmi nestalou equity.
Kazdy si musi za sebe sam rozmyslet jestli chce delat trading a zivit se timto zpusobem. Treba pocitat se slabnutim oci, bolestmi zad a sem tam s nepravidelnym prijmem / na zacatku/
Hezke ze existuji lide kteri priznaji ze trading pro ne neni a je to tak v poradku (tu)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 3 months later...

spec799, když už si obětoval tolik let na studium tradingu není škoda všechno zahodit. Tak jsi zjistil, že na určitý level tradingu nemáš, anebo ses k němu nedopracoval. Na zahraničních i na českých webech najdeš lidi co to mají podobně jako ty, ale zkusili přejít na vyšší TF třeba na forexu na 4H, nebo zde uváděné spread-obchodování a dokáží mít konstantně 10-50% .p.a.. s investicí času 20 minut denně. Která banka ti zhodnotí tvoje úspory i kdyby o 10% .p.a..? Já jsem začátečník, tak jsem si vyzkoušel na demu u solidnějších FX brookeru kdejakou blbost co mě napadla a kromě toho jsem si zkusil seriozně obchodovat ty 4 H grafy stylem jak to doleze někam nahoru-dolu k významnější S/R a udělá se pin bar, nebo 1-2-3, nebo 007 a situace mi nabídne dobré RRR, tak jsem zadal příkaz a čekal co se bude dít. Obchodoval jsem takhle 2 měsíce s RRR 1:3, po odečtení nákladů+jsem odečetl ještě nováčkovskou daň jsem měl za každý měsíc 5% netto zisk s DD 1.5% a to jsem nepoužíval vůbec MM při řízení pozice, jenom jsem okamžitě posouval na BE, popř. rychle zavíral ztráty. Nic o trhu nevím a šlo to a jsem přesvědčený, že by to s pozitivní bilancí šlo i do budoucna, jenom těch příležitostí je na každém páru cca. 3 do měsíce, na takhle vysokých TF ta PA prostě platí a už ani není problém počkat si na tu nejlepší příležitost.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

×
×
  • Vytvořit...