Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Moneymanagement


Adraj

Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 780
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

  • 6 months later...

Ahojte.
Upravujem svoj systém smerom k vylepšeniu MM a narazil som na dilemu, pri ktorej sa neviem rozhodnúť pre jednu alternatívu: Mám systém, kde používam základný SL v dostatočnej vzdialenosti od šumu trhu (slúži len ako posledná brzda v prípade pohromy), ktorý mi spolu s PT dáva pomer cca 1:1,14 (v prospech PT). Reálne (live, demo i backtest) však vystupujem skôr podľa iného princípu a to mi poskytuje pomer 1:2,37 (v prospech PT). Rád by som si urobil ďalšie simulácie úprav MM a RM, len neviem, či pri nich uvažovať so základným SL alebo s tým, ktorý realizujem v 98% prípadov, keď končím obchod na SL.
Ako by ste to riešili vy?

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 3 years later...

OK, tenhle moneymanagement je v podstate spravny, ale je overena statsitika kolik procent z takto otevrenych obchodu te vyradi ze hry jen kvuli nizkemu SL? a na forexu je to dost malo, nekdy je to jenom spread podle typu uctu... Ja jsem uzivatelem MetaTraderu, ktery se zde nediskutuje a muj ucet nabizi na paru EUR/USD 5 desetinnych mist se spreadem cca 12 - 15 pips. cili je lepe nastinit matematicky model, ktery se pri danem procentu ztratovosti da naladit na ten ktery obchodni system a realne pohyby na grafech. Ja mam vysledovano ze minimalni SL pro muj typ uctu je 150 pips. no a tim padem bych potreboval byt v zisku na jeden obchod 250 a vice pips coz neni tak snadne. Rovnez zalezi na casovem intervalu grafu. Jiny SL je potreba na hodinovem a jiny na petiminutovem, ale to zatim jen sleduju a delam si statistiky.
Muj dotaz zni? 50 pips vydela pri jednolotovem obchode 50USD? Diky, hfefp

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Diky za odpoved - ted si tu tak premyslim jestli neni nekde v systemu chyba. Smim vedet u jakeho brokera jsi a jakou tam mas nastavenou paku? Ja jsem asi jediny co jede na 5 desetinnych mist a pripadam si jak blazen kdyz vidim, ze se traderum dari ziskat 350 a vice bodu (pro tvuj pripad 35 a vice). Jaky casovy interval pouzivas a jak dlouho se ti tvori tvuj TP? tech 500 cili 50 by mi trvalo cca 3 hodiny v otevrene pozici a to je skoro nemozne na GBP/USD nebo eurodolaru... nekde bude chybka, doufam, ze jen u me :-) Diky

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zajimave. Diky za odpoved - ja si musim prekontrolovat typ sveho uctu protoze ziskat na jeden obchod 500 USD cili 500 pips v mem pripade je za bezneho provozu bud na cca 3 hodiny anebo ten trend nevydrzi a jedu i pres 6 retestu... Budu se ptat jak trotl, ale abych byl konkretni - znamena to pro me pohyb v cene napr. pro GBP/USD od 1,5371(5) az na 1,5321(5) smerem na sell coz je pohyb opravdu temer celodenni na mem grafu anebo po soku. V opacnem pripade 50 pipu je i na mem grafu hracka, bezne dosahuji 150 - 200 ale vice se mi nedari a ani je tam fyzicky nevidim...
Diky

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to, že máš kotaci na 5 desetinných míst nic neznamená, pořád je to tak, že předtím byly kotace na 4 desetinná místa, teď to začátečníky akorát mate, páka s tím nemá nic společného, páka akorát ovlivňuje velikost marginu, který ti broker zablokuje, abys mohl pozici v požadované objemu nakoupit nebo prodat, pořád se řiď tím, že na EURUSD nebo jiných dolarových párech se počítá 4. desetinné místo jako pip, to je ten 1 pip, takže pohyb z 1,14500 do 1,14000 je padesát pipů, to poslední 5. desetinné místo je taková sračka, kterou vymysleli brokeři, ani nevím proč, ale to to jedno, pokud ale třeba používáš metatrader a označíš místo v grafu někde nahoře a přejedeš dolů a doprava, tak se ti zase zobrazí pohyb, který tam počítá i to páté desetinné místo, ale to nic nemění na tom, že když si tam dáš jako čárku za před poslední pravou číslici, tak se ti zobrazí správný počet pipů, tak jak to má být:-)
jinak při jednom standardním lotu je opravdu pohyb o jeden pip 10 USD, můžeš obchodovat miniloty, tj. 0,1 lot, kde je pohyby o pip 1 USD, nebo i mikroloty, pokud broker umožňuje, tj. 0,01 lotu, kde je pohyb o jeden pip 0,1 USD

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Tak ted uz v tom mam jasno. pip je 10 USD nebo-li snad i LOT a ty moje minipipi jsou jen na zmateni nepritele cili me :-) kazdopadne ucet si menit nebudu kvuli tomu, princip nastesti zustava stejny. Rzistence se mi zatim neosvedcili i kdyz globalne funguji, urcuji mi zatim jen trend. Nastup a vystvup z vlaku mi samozrejme dela starosti :-)) Jdu dal studovat grafy a treba se nekam pohnu. DIky

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Jeste drobnost. Chlapi Petr s TOmasem zacinali dost brzo na SieraChartu, ktery ja nemam. Jedu na MetaTraderu, ale zda se mi ze to neni uplne to prave orechove. Mas zkusenosti treba s metatraderem nebo jinou platformou? Ja jsem jeste malinko omezen alebrz jsem majitelem applu a tam vice mene fachcije pouze ten metatrader. muzu do toho ale dat i boot camp na spousteni EXE aplikaci v nejhorsim :-))

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Na Metatrader tu je samostatné vlákno a druhé na programovanie. Otázky k tejto platforme by bolo vhodné smerovať tam . Väčšina brokerov má už kótovanie na 5 desatinných miest, štvrté miesto za čiarkou je pip, piate desatina pipu. JPY páry sa kótujú na tri desatinné miesta, obdobne druhé za čiarkou je pip a tretie desatina pipu.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 2 months later...

Mozete prosim napisat ako sa vola odborne pojem ktory vyjadruje vysku straty v otvorenej pozicii, kym neuzavriem poziciu v zisku? Nejako sa k tomu pojmu neviem dopatrat.

Ak napriklad otvorim poziciu, ktora najprv ide do straty 1000e a nakoniec ju uzavriem v profite 5e.

Myslel som najprv ze je to drawdown, ale ten sa mi zda ze vyjadruje nieco ine. Ci aj toto je drawdown? :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...