Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Finační skandál u REFCA


vlastas

Doporučené příspěvky

Zdravím, nejsem si jistý, zda jste zaregistrovali poměrně zajímavou zprávu, která prosákla nedávno na povrch, ale pokud vám unikla přináším informace, které se mi podařilo zjistit... Ať si každý udělá úsudek sám... (neberto to prosím jako poplašnou zprávu), hlavně také proto, že i já mám otevřený učet u REFCA
---------------
V podstatě jde o to že .... dnes již bývalý šéf společnost REFCO LLC. prevedl 430 Milionu $ neoprávněně na dceřinou společnost, ve které je majitelem (spekulativní důvody), nicméně všechny USD (430 Mil$ i s úroky) jsou již převedeny zpět na původni učet REFCA, ze kterého byly přeposlány. Jako vysvětlení uvedené transakce uvedli, že převod souvisel s tím, že Refco šlo zhruba před měsícem na burzu NYSE, a tak se snažily se zainteresovaní "manageři" samozřejmně ten první kurz dát co nejvíše ;-) a uvedená transakce jim v to měla údajně pomoci... což, jak je vidět, se moc nepovedlo ! Nicméně, pokud nevlastníte akcie Refco, tak tento "skandál " pro vás nehraje žádnou velkou roli :-), jelikož účty klientů jsou ze zákona odděleny od financí brokera a tudíž nejsou dotčeny...

---------------
Úspěšné obchody přeje Vlasťa

Link to comment
Sdílet pomocí služby

×
×
  • Vytvořit...