Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky
  • 1

Dane - OSVC (pausal) na jinou cinnost


ghormoon

Otázka

Zdravim,

uvazuju, ze bych si zacal privydelavat tradingem, ale nedari se mi dat dohromady, co by to pro me znamenalo co do dani - spousta informaci na netu je bud dost stara, takze si netroufnu spolehat na to, ze to plati, nebo se tyka trochu jine situace.

Aktualne jsem OSVC a vydaje uplantuju pausalem (60%).

Vemu to cele na prikladu. Dejme tomu, ze si zalozim brookersky ucet a poslu si na nej 50 000. Vydelam 20% a poslu si 60 000 zpet. Budu danit z 10 000 nebo se mi na to aplikujou podminky co pro prijmy OSVC a budu danit z 60 000 * 0.4 = 24 000? Mam trochu obavu, ze by to pri malem zisku mohlo byt ztratove, protoze se mi rozhodne nevyplati aktualne davat realne vydaje, proto pausal :)

A resim tohle az ve chvili kdy si poslu penize zpet na nebrokersky ucet? Nebo uz nejak driv? Co kdyz si poslu jen cast, nebudu danit nic, dokud si neposlu zpet vic jak 50 000? Co kdybych si to poslalt zpatky az dalsi rok?

Btw zkousel nekdo stejny pristup pouzit i k daneni operaci s bitcoinem atp?

 

Diky,

Gh.

 

Upraveno uživatelem ghormoon
Link to comment
Sdílet pomocí služby

1 odpověď na tuto otázku

Doporučené příspěvky

  • 0

Pro daň z tradingu se používá §10 

Daní se pouze uzavřené pozice v daném kalendářním roce, počáteční fundování účtu u brokera či termín jeho vzniku nemá na daň žádný vliv. Zaměstnanec (a předpokládám, že i OSVČ) daní 15%. Z příjmu z tradingu se neplatí ani sociální, ani zdravotní pojištění. V případě ztráty však nelze uplatnit žádné odpočty. Jediný náklad, který lze odečíst jsou brokerské komise.  

Nedaní se tedy to, co si "pošleme domů", ale to, o kolik nám narostl za daný kalendářní rok (např. od 1.1.2016 0,00 hod do 31.12.2016 24,00 hod) účet u brokera v důsledků našich zisků za předpokladu, že jsme si domů nic neposlali. Pokud jsem si něco v daném roce domů poslali, je třeba daňový základ o tuto částku zvýšit. 

  • Líbí se 2
Link to comment
Sdílet pomocí služby

×
×
  • Vytvořit...