Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky
  • 0

Psychologie


Zipp001

Otázka

Zdravím všechny,

 

delší dobu řeším problém s "ukvapeností". Obchodování se zabývám bezmála tři roky. Za tu dobu jsem celkem pochopil fungování a utvořil jsem si svou úspěšnou obchodní strategii.

Jenže :  jsem ukvapený - když si dávám moooc pozor a všechny body OS dodržuju, tak jde vše krásně. Ale začas mě hlava dělá, co si zmyslí. I když vědomně vím, ten prst na myš klikne snad sám a naděluji si ztráty. Jenom pro "zdání", že by to mohlo vyjít. Potom to vidím a říkám si, jak jsem mohl vlézt do pozice...

Může to všechno pramenit z dětství, kdy jsem byl často bit za známky ve škole a rychlou nápravu. S tím vším spojený strach...

Jinak další části psychologie mám celkem pod kontrolou (klidné vstupy, vyladěné SL na mne, dosažitelný PT  a co je mezitím mě vůbec nevzrušuje, atd.)

Jenom tohle mě už dovádí k šílenství. Takto se motám řadu měsíců mírně nad nulou a nemůžu se díky té mé ukvapenosti dostat dál.

 

Mohl by mě někdo poradit, jak tento problém zvládnout a dodržovat jen a jen OS?

Děkuju za rady

Josef

 

Link to comment
Sdílet pomocí služby

3 odpovědi na tuto otázku

Doporučené příspěvky

  • 1

To vstupovani ukvapene je odzrkadleni tve zodpovednosti v tradingu. Mozna neveris dostatecne obchodnimu planu a mozna beres trading jako hru a mozna neveris vubec ze tradingem se da zivit. Kdyz chces byt trader musis prevzit plni zodpovednost za sve ciny z ktorych pak prameni tve vysledky. Pokad vstupis len tak "aby si si klikol" ses nezodpovednej a nemuzes se vymluvat na minulost nebo ze si byl nejak vic mlateni.

Kdyz clovek udela chybu rad hleda vsechno mozne naokolo co by moch obvinit s te chyby jenom aby omluvil sam pred sebou to zlihani ktere si sam spusobil.

Nevim kolik ma stoploss ale vyber si hodnotu stoplossu z banky a dej si je pred sebe kdyz des obchodovat. A kdyz kliknes jen tak tak je vem a rovno je roztrhej! Protoze to si v skutecnosti udelal. Roztrhal penize. Emocionalne te to tak zasahne ze by si to uz vic krat nemel udelat. Kdyz su to jen cisla na obrazovce taj to tak clovek nebere ale skus si tie penize co denne riskujes v kazdom obchode vzit do ruky a realne s nimi pracovat a pak uvidis ze si vic krat rozmyslis co s tema penezama udelas. Ci je vlozis do obchodu podle planu ktery vydelava. Nebo je vlozis do zbrkleho rozhodnuti aby sis klikol a pak se vymluval na zazitky z detstva aby sis tu pytomost sam pred sebou omluvil.

 

Hodne zdaru.

  • Líbí se 3
Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 0
10 minutes ago, Zipp001 said:

Zdravím všechny,

 

delší dobu řeším problém s "ukvapeností". Obchodování se zabývám bezmála tři roky. Za tu dobu jsem celkem pochopil fungování a utvořil jsem si svou úspěšnou obchodní strategii.

Jenže :  jsem ukvapený - když si dávám moooc pozor a všechny body OS dodržuju, tak jde vše krásně. Ale začas mě hlava dělá, co si zmyslí. I když vědomně vím, ten prst na myš klikne snad sám a naděluji si ztráty. Jenom pro "zdání", že by to mohlo vyjít. Potom to vidím a říkám si, jak jsem mohl vlézt do pozice...

Může to všechno pramenit z dětství, kdy jsem byl často bit za známky ve škole a rychlou nápravu. S tím vším spojený strach...

Jinak další části psychologie mám celkem pod kontrolou (klidné vstupy, vyladěné SL na mne, dosažitelný PT  a co je mezitím mě vůbec nevzrušuje, atd.)

Jenom tohle mě už dovádí k šílenství. Takto se motám řadu měsíců mírně nad nulou a nemůžu se díky té mé ukvapenosti dostat dál.

 

Mohl by mě někdo poradit, jak tento problém zvládnout a dodržovat jen a jen OS?

Děkuju za rady

Josef

 

Hlava si robi co sa jej zachce......no musis pochopit Josef ze je to tvoja hlava a riadis ju len ty, to co robis je vedome a nie podvedome. Skus dat ruky za chrbat a cakat na uroven kde chces vstupit a na signal a az tak vstupis do trhu. Skus takto obchodovat pocas 21 dni, zakazdym ked zlyhas zavries platformu a neobchodujes. To znamena ze zacnes pocitat 21 dni odznova. 

Link to comment
Sdílet pomocí služby

×
×
  • Vytvořit...