Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

zakladni TA a grafy


sebik

Doporučené příspěvky

Rad bych se zeptal jak kdo a kde analyzuje grafy podle zakladnich "kamenu" TA. Cili dvojite dno/vrchol S/R, TL...
Abych to upresnil, SID dela ve VT tradingu, takz ei tam si takto zpetne delas analyzu, ci pouzivas jine stranky nebo program kde se da taktez dobre pracovat s grafem jako ve VT? U ve VT mi prijde jak onevyhoda, ze se neda jit moc daleko do grafu treba pri 1 min nebo 10 min grafu. Proto napriklad chodim na forex street, ale taky se mi to nezda uplne idealni, tedy alespon pro me. Jak se rika kazdy kus, jiny vkus :) .
Dik

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To sebik:

myslim ze by nezaskodilo kym zalozis nove vlakono precitat si cele forum . Odpovede na tvoje otazky su vo vlaknach
FOREX a TA
www.financnik.cz/forum/read.php?13,1707
Indikatory a obchodni systemy
www.financnik.cz/forum/read.php?13,2475

Samozrejme mozes nadalej klast otazky aj uz casto mozno zodpovedane, urcite sa v tejto pomerne uz velkej rodine ceskych a slovenskych obchodnikov najde dost ludi ktory ti daju opoved :) (tu)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

sebik Napsal:
-------------------------------------------------------
> mno samozrejme to proctene mam, ale primou odpoved
> jsem tam nenasel, ale treba jsem jen slepy . Vim
> ze uz se tady psalo i kde sehnat historicke data
> apod. ale jde mi prevazne o to, jestli pri
> sledovani pohybu men pouzivate i jine grafy nez z
> demo ci real uctu.

Sebik,

kazdy kto to robi trochu profesionalnejsie, pouziva aj externe data, kde mas aj ine moznosti ako je to u softov, ako VT alebo Metatrader. Predovsetkym mas spolahlive tickdata, ktore su niekedy rychlejsie ako tvoj broker ;) (co moze byt aj nevyhoda, lebo ti broker zavrie ucet alebo ta da na manualne obchodovanie, ked zbada ze si prirychly :D ), dalej existuju napr. moznosti znazornenia variabilnych casovych intervalov, napr. 7 alebo 2a1/2 minutove candles, alebo multitick-candles, t.z. sviecku tvori 10 tickov, nie 10 sekund, alebo nieco ako p&f charts ci renko charts atd. Okrem toho historicke data, napr. daily data 20-25 rokov dozadu, mensie timeframes samozrejme kratsie, napr. hourly 3-4 roky dozadu, tick pol roka a pod. Samozrejme aj vselico okolo techn. analyzy, napojenie na backtesting moduly atd.

Na druhej strane nic nie je zadarmo a treba za to platit mesacny/rocny poplatok, cize treba pouvazovat ci/kedy sa to oplati.

Ponuky je hromada, napr. eSignal, Tenfore (Quotespeed), Realtick, Tradesignal+TPRdata, Teletrader, QuoteCenter (Equis) atd., ceny medzi 100-200$ mesacne.

Vsetci ponukaju nejake demo, tak to treba najprv vyskusat aby clovek porovnal, ci mu sedia tieto data s datami od brokera.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

zdravím Izijane,

" ... Predovsetkym mas spolahlive tickdata, ktore su niekedy rychlejsie ako tvoj broker (co moze byt aj nevyhoda, lebo ti broker zavrie ucet alebo ta da na manualne obchodovanie, ked zbada ze si prirychly ... "

Tvrdíš, že se dají sehnat rychlejší data v předstihu než např. ve VT Traderu a využít to ku prospěchu svému? Máš s tím osobní praktickou zkušenost?
A proč by ti měl broker zavírat účet - to se snad může, ne?


Link to comment
Sdílet pomocí služby

No doted jsem si myslel, ze VT Trader je automaticky system, takze neni zapotrebi brokera?? A tak i ostatni systemy, nez se clovek vymackne brokerovi co chce, to uz je rychlejsi kliknout. nekdy ticky uhaneji opravdu rychle :-)
A i kdyby mel clovek v predstihu nejake udaje tak jedine v min. casovem useku tak 1-3 s. A nez prenesse clovek prikaz tak uz to davno bude vyrovnane nebo druha varianta, ze muzes mit data v predstihu ale pri zadavani do platformy budou stejne vyrovnany jen nebudou zobrazeny aktualne, coz muze byt zpusobeno nestabilnim ci pomalym inetovym pripojenim. Nebo se snad mylim?

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Honzas, sebik

jasne ze take nieco funguje, ale ci aj s VT/CMS neviem, na newstrading je CMS kvoli ich sposobu spracovavaniu pokynov dost nespolahlive.

Napr. Refcofx bolo prikladom brokera, kde sa nieco take dalo robit (do urciteho mnozstva obchodov/vysky kontraktov) po urcitom case totiz hrozi, kedze vidia ze tvoje pozicie nestihaju hedgovat, ze cloveka daju na manualne obchodovanie, cize cakas kym ti pokyn rucne potvrdia, co moze trvat par minut. Najlepsi su samozrejme brokeri s one-click tradingom + u ktorych mas garantovane, ze dostanes kurz bez slippage (zial stale ich ubuda). Urcite moznosti ponuka aj fx options trh, ale to tu radsej nerozoberam ;)

Sebik, samozrejme int. spojenie + hard- a software musia byt v poriadku, potom to funguje, so stratami ale treba tiez pocitat, napr. pri rychlych otockach trhu, jednoducho, aj ked si rychlejsi ako broker nestihnes otocit poziciu. Ked sa clovek ale trafil, tak 10-15.000 € zisk za 10 sec nebolo nic zvlastne. Aktualne na take srandy nemam cas, tak neviem u koho co ako bezi, normalny trading musi byt na prvom mieste.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 4 years later...

Chcem sa opýtať.
Neexistuje nejaká stránka alebo program na zobrazenie historických dát forex párov?
Niečo také, kde zadám dátum, čas, menový par a čas grafu napr. 5 min graf
a vyhodí mi na ten čas graf.
Proste potrebujem si zisťovať históriu správ z ekonomických kalendárov.
Povedzme bude správa [bold]UK Revised GDP q/q[/bold]

Potrebujem si spätne pozrieť, ako sa trh zachoval v minulých vyhláseniach na túto správu.
Prešiel som netu a nič schopné som nenašiel.
Ďakujem za radu.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

kgblock
historii v kumulaci s výsledky dat nabízí více zdrojů, stačí zagooglit..
Velmi slušná je stránka CMS, kde si v Select archived (vpravo nahoře) zvolíš potřebné datum, vybereš sledovaný pár a mimo výsledků daného fundamentu vidíš i pohyby párů na grafu. Ta jejich stránka - Forex capsule toho umí v historii i daleko více
www.cmsfx.com/en/forex-resources/market-analysis/forex-capsule/
SID

Link to comment
Sdílet pomocí služby

SID ďakujem, ale ten graf je 60 minutový.
To je pre mňa moc. Ja potrebujem 1minutový, maximálme 5 minutový.
Tam moc analízu neurobím. Potrebujem vedieť koľko pips sa obchod pohyboval
na daných číslach. Na 60 minutovej sviečke na to neprídem.
Ja som na historické grafy také aké ja potrebujem ešte nenarazil.
Ver mi googliť viem a venoval som tomu veľa času.
Inak by som tu nežiadal o radu.
Ďakujem.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ďakujem.
Prvé poznám, z tam chodím, ale nie všetko dôležité obsahuje.
Také keby existovalo, ale podrobnejšie, [bold]forexpeacearmy.com[/bold] neuvádza všetky správy.
Mám 5 ekonomických kalendárov, ani jeden nemá všetky správy a dôležitosť správ je tiež rozdielna.
Preto hľadám zobrazovanie historických grafov aby som si dokázal nájsť na danú správu spetne
presne dátum a hodinu a vysledovať aké boli pohyby.


A [bold]newsimpact.com/charts.aspx[/bold] je dobrý i keď obsahuje iba tie najdôležitejšie správy,
ale chcú za to 20 dolárov mesačne.
"To get the full history of Building Approvals you have to upgrade your account. "

Ono je asi naozaj problém s tými historickými datami.

Ďakujem, dúfam že niekto poradí niečo vyhovujúce a hlavne free.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

[bold]Nahrávať je nadlho, a nahráš iba jeden pár.
Potrebujem si vysledovať viac párov.
Ale ako píšem ukážu jeden report a za ostatné historické
zobrazenie pýtajú peniaze. A na forexpeacearmy nie je zďaleko všetko.
Už to pár mesiacov sledujem, viem o čom píšem.
A neverím, že niečo také neexistuje čo hľadám.
Ale zatiaľ aj tak dík. [/bold]

Link to comment
Sdílet pomocí služby

×
×
  • Vytvořit...