Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Hledat v
  • Více možností...
Najít obsah, který ...
Hledat výsledky v ...
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Otázka

Mám problém, jak vykázat obchodování v daňovém přiznání.

Bohužel adekvátní reporty od brokeru obsahují v rozumné formě vyjádřený pouze zisk/ztrátu,

nikoli castky za příjem z prodeje cenných papírů versus pořizovací náklady včetně poplatků - tyto informace jsou na reportu 

od brokeru nedostupne a jsou to udaje, ktere se zapisuji do danoveho priznani.
 

Jak to resite?

 

Adresa příspěvku
Sdílet pomocí služby

4 odpovědi na tuto otázku

Doporučené příspěvky

  • 0

ahoj,

je to dost těžká otázka. Neuvedl jsi, kde vlastně obchoduješ, tedy jaké máš podklady od brokera.

Čeští brokeři dávají celkem rozumné podklady pro vypracování daňového přiznání. 

Samozřejmě, daní se to (ve většině případů) jako příjem dle §10.

Nedávno vyšel judikát, který uváděl povinnost používat metodu FIFO pro kurzy nabytí CP v cizí měně, doporučuji se na něj podívat.

Je to dost složitá problematika, doporučuji se obrátit na daňového poradce ve svém okolí, popřípadě poslat někomu, kdo se tím zabývá a rozumí tomu sestavy v pdf.

Daňový poradce je vázán mlčenlivostí a musí mít pojistku, takže by měl odpovídat za způsobenou škodu (škodou se rozumí penále, úroky z prodlení, ne daň).

Adresa příspěvku
Sdílet pomocí služby
  • 0
On 11. 12. 2017 at 9:46, Stasek napsal/a:

ahoj,

je to dost těžká otázka. Neuvedl jsi, kde vlastně obchoduješ, tedy jaké máš podklady od brokera.

Čeští brokeři dávají celkem rozumné podklady pro vypracování daňového přiznání. 

Samozřejmě, daní se to (ve většině případů) jako příjem dle §10.

Nedávno vyšel judikát, který uváděl povinnost používat metodu FIFO pro kurzy nabytí CP v cizí měně, doporučuji se na něj podívat.

Je to dost složitá problematika, doporučuji se obrátit na daňového poradce ve svém okolí, popřípadě poslat někomu, kdo se tím zabývá a rozumí tomu sestavy v pdf.

Daňový poradce je vázán mlčenlivostí a musí mít pojistku, takže by měl odpovídat za způsobenou škodu (škodou se rozumí penále, úroky z prodlení, ne daň).

To je zajímavé info. Už nějakou dobu se v této problematice nepohybuji, ale na ten judikát se podívám. Záleží na objemu a druhu obchodů, ale obecně se dá říct, že se jedná o docela komplikovanou problematiku. Pokud se v tom moc neorientujete, tak je lepší poradit se s nějakým odborníkem.

Adresa příspěvku
Sdílet pomocí služby
×
×
  • Vytvořit...

Důležitá informace

Na tomto webu zpracováváme cookies potřebné pro jeho fungování a analytiku, v případě udělení souhlasu také cookies pro účely cílení reklamy.