Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky
  • 0

Hedging USDCZK


Javik

Otázka

Dobrý den všem,

rád bych se na Vás obrátil s dotazem jak nejlépe zahedgovat USDCZK

Problém: Momentálně pobírám mzdu v USD a rád bych se pojistil proti případnému dalšímu poklesu USD vůči CZK. Jedná se mi o objem cca 40.000+ USD. S tím, že jsem plánoval mít short pozici a při každé fyzické směně peněz, koupit odpovídající množství long. Myšlenka veskrze jednoduchá, ale pro člověka, který v burzovním obchodování není znalý se celá situace zdá komplikovaná. Volný čas během posledních měsíců jsem strávil čtením a studiem všeho co jsem mohl najít na internetu, ale jak již to bývá čím víc toho člověk přečte, tím víc má otázek a nejasností. Navíc většinu informací co jsem našel je spíše pro intradenní obchodníky

Řešení která jsem zatím zvažoval (znovu podotýkám, že jsem úplný laik, který sice hodně přečetl, ale v hlavě se mi to ne a ne srovnat):

  • Klasický Forex (např. Purple trading) - držet zde short pozici i několik měsíců mi s ohledem na každodenně účtovaným úrokům nepřipadá jako vhodné řešení
  • CFD produkty - obdobný problém jako s Forexem. Předpokládám, že úroky jsou účtovány při každém pákovém obchodě
  • Měnový futures kontrakt - nutnost naplánovat dopředu kdy budu peníze potřebovat, případně rollovat kontrakty do dalších měsíců. Nenašel jsem víceméně žádného vhodného brokera v ČR 
  • Opce - nevýhoda časové expirace 

Chtěl bych se zeptat zda máte nějaké doporučení na to jak můj problém vyřešit. Rád poskytnu další informace pokud jsem něco opomněl.

Děkuji za Váš čas strávený nad mým dotazem

Link to comment
Sdílet pomocí služby

0 odpovědí na tuto otázku

Doporučené příspěvky

K této otázce nejsou zatím žádné odpovědi.

×
×
  • Vytvořit...