Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Programování ve VT


namodro

Doporučené příspěvky

Svého času jsem tady uveřejnil svůj systém založený na LRMA. Potřeboval bych poradit jak přesně definovat ve VT podmínku vstupu do pozice, když všechny 3 LRMA jsou UP nebo DOWN. Tak jak je uvedé na obrázku. Periody LRMA jsou tyto: LRMA1=20, LRMA2=90, LRMA3=144. Jde o stanovení podmínky když jsou všechny 3 LRMA UP po dobu cca 3 svíček. Nemělo by záležet jestli jsou LRMA různě překřížené (Př. LRMA1 pod LRMA2 nebo LRMA3) jednoduše řečeno aby všechny 3 LRMA měly stejnou barvu po dobu alespoň 2 nebo 3 svíček. Potom by byl 1 vstup do pozice další by nesměly následovat. Výstup by byl když LRMA1=20 by zamířila do opačného směru. Další vstup by měl následovat když by se všechny 3 LRMA srovnaly do stejné barvy. V celém systému mám ještě zabudovaný Woodie CCI s Trend continuation factor + Profit display z tohoto fóra. Crossy LRMA a CCI fungují dobře. Celý systém by fungoval líp, kdyby to ještě chytalo výše uvedenou situaci. Obracím se tedy na zkušené programátory z tohoto fóra aby mi pomohli z touto zapeklitou situaci. Předem díky. Pavel

535

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 325
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

To Pavel LRMA3 mám vytvořenou v identikátorech. Ale přesně nevím o jakou kumulaci barev" ti jde. Na obrázku jsou 3x LRMA, první je žlutá UP - zelená D., druhá světle modrá UP - modrá D. a třetí fialová UP - červená D. Periody jsou podle tvého zadání první 20,druhá 90, třetí 144. Přechodové fáze jsou u všech bílé. Je to na 5 min. grafu pro cable. Tvoje podmínky pro vstup/výstup se dají určitě nějak definovat. SID

536

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Už to řeším s Vachnikdem, slíbil, že se na to podívá. Jde mi o kumulaci barev žlutá, světle modrá, fialová tj. trend UP. (analogicky pro down).
To by byl jenom doplněk k celému AOS založeném na LRMA, Woodie CCI a Trend contuniation factor. Nejlépe to funguje na cablu a M10. Když se to vše podaří sladit tak by to byl AOS s dobrým expentancy (aktuálně 5,4; 370 pips). Ještě je tam právě rezerva 300 pips, kterou bych chtěl vychytat, tak jak jsem uvedl výše.

Pavel

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To programátoři

ve velké části AOS, které využívají obchodů např s YENem je pořeba určit hodnotu pipsu a nejen AOS i indikátor B-Line toto rozlišuje.
Např.EURUSD stejně jako většina je hodnota 0,0001, ale
USDYEN je 0,0100

vytvořil jsem jednoduchý skript, který to dokáže spočítat, dá se pak použít u AOS, kde je potřeba toto určovat při zadávání vstupních hodnot. Konec koncu se dá podle toho nastavit i pohodlněji např.spread místo 0,0004 zadám jen 4 apod.

Doufám jen, že jsem nevytvořil něco co má VT jako fci, to bych pak byl asi za bl...

{Vypocet min. Pips}
Pi1:= if(max(close-open, open-close)>0, if(close-open>0, close-open, 1), 1);
Pi2:= if(max(close-open, open-close)>0, if(open-close>0, open-close, 1), 1);
Pips:= if(prev=0, 1, if(min(Pi1,Pi2)
Jestlí to někdo umí zjednodušit nebo zná jednodušší variantu, sem sní, rád se poučím.

vachnikd

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 3 týdny později...

Ahojte

mel bych jeden dotaz zkousim psat AOS a nevim jak eliminovat jednu vec a to:

kdyz napr jsem v SHORT pozici a dostanu signal pro LONG pozici tak koupim lot a tim padem vyrusim SHORT pozici ale to je vlastne spatne protoze tim padem nejsem v LONG pozici. Proste potrebuji udelat to ze kdyz dostanu v SHORT pozici Long signal provedu nejdrive CloseSell a az pak OpenBuy a pro Long pozici naopak.

Ale pokud VT funguje jinak tak me prosim opravte delam v nem trpeve 14dni

diky Mira

Link to comment
Sdílet pomocí služby

TO DarkMan,

Povedzme ze mas system ktory je stale v pozicii. Bud LONG alebo SHORT. Po zapnuti AOS si napr. najprv dostal signal na LONG, takze kupis lot(OPENBUY). Po nejakej dobe pride signal na obrat t.j. chces sa dostat na SHORT. Urobis to tak ze predas lot 2x za sebou. Prvym predajom sa zbavis LONG pozicie(CLOSEBUY) a druhym predajom sa dostanes do SHORT pozicie(OPENSHORT).
Dute.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To Dute,

Tak by to slo to ano ale problem je ze ten system neni stale v pozici (takze otvirat za 2x loty nelze). A nekdy se mi vyplni OpenBuy pred CloseSell.
Napada me moznost dat do if to co je v OpenBuy a pokud se to splni tak pote provest CloseSell a pak az volat OpenBuy.
No ale verim ze tu je nekdo kdo to resil a ma to vyreseny nejak inteligentneji. Vecer jeste nad to usednu.

ale diky za info (tu)

Mira

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Jednoduchy pripad s dvoma MA pre AOS ktory sa ma nachadzat iba v dvoch stavoch,Long alebo Short:


Long:=cross(MA1,MA2);
Short:=cross(MA2,MA1);
OpenBuy := Long and (eventCount('OpenBuy')= eventCount('CloseBuy'));
OpenSell:= Short and (eventCount('OpenSell')= eventCount('CloseSell'));
CloseBuy:= Short and (eventCount('OpenBuy')>eventCount('CloseBuy'));
CloseSell:= Long and (eventCount('OpenSell')>eventCount('CloseSell'));

Ak su korektne nastavene pocitadla eventCount a nastala udalost Long tak bud:
1, je splnena iba rovnica (eventCount('OpenBuy')= eventCount('CloseBuy')) a to znamena ze sa prevedie iba OpenBuy. Toto nastane iba po spusteni AOS ak este nemas otvorenu poziciu a prvy pride signal na Long poziciu.

2, je splnena aj rovnica (eventCount('OpenBuy')= eventCount('CloseBuy')) a aj rovnica (eventCount('OpenSell')>eventCount('CloseSell')), v tom pripade nastane aj OpenBuy aj CloseSell, pretoze uz si v pozicii Short. Nezalezi v akom su poradi,pretoze obe robia to iste, teda daju pokyn na Buy. A to znamena ze kupis dvakrat. Prvym nakupom sa zbavis pozicie Short a druhym nakupom sa dostanes do pozicie Long.
Dute

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To namodro:
zaslal som Ti na Tvoj mail preklad VT trader programovací jazyk. Je to len čisto "surový" preklad, ktorý som si sám netrúfol dať priamo na fórum, ale obsahuje to skutočne množstvo skvelých informácii, ktoré myslim si, že pomôžu nie len tým, čo sa chcú venovať aj programovaniu vo VT, ale aj tým, čo chcú lepšie pochopiť, ako fungujú indikátory a AOS vo VT. Ak by si si našiel čas a prebehol preklad, urobil potrebné korekcie a dal takto upravené na fórum, určite by si mnohým pomohol, vrátane mňa, pretože mnoho vecí z toho prekladu som nechápal (laická angličtina + neznalosť programovania je vražedná kombinácia pri preklade takéhoto odborného textu :()
Dík. Martin

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...