Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

OBCHODY 7.11. - 11.11.


greenhorn

Doporučené příspěvky

[19:28:59] Vlasťa říká: Zdravím obchodníka..... (y) [19:29:17] Vlasťa říká: promi=n, nemám ještě mikrofon....a tak mohu pouze psát... [19:30:59] Greenhorn říká: Ahoj, to víš, mikrofon a sluchátka, to je paráda. koukám do cukru, zatím nevím... [19:31:32] Vlasťa říká: jinak super sobotní akce, co říkáš..?? [19:32:26] Greenhorn říká: Není co řešit, je to lepší a lepší, protože už se začínáme znát. [19:33:07] Greenhorn říká: Házím Ti odkaz na tabulky C.O.T. [19:33:13] Greenhorn říká: http://www.cftc.gov/cftc/cftccotreports.htm [19:33:17] Vlasťa říká: Souhlas.... [19:33:55] Vlasťa říká: díky za ten odkaz...mrknu na to.... [19:35:21] Greenhorn říká: fórum o COT: [19:35:36] Greenhorn říká: http://www.commodityville.com/cgi-bin/free_config.pl [19:35:37] Vlasťa říká: jak jsem říkal v tu sobotu.... cukr je po čt a pa obchodním dni long....bez debat..i fundamenty nahrávají pořád long [19:38:50] Greenhorn říká: máš nějaké odkazy na fundamenty ? jakékoli [19:39:29] Vlasťa říká: hmmm, v tomto ti moc nepomůžu, protože fundamenty dostávám mailem.... [19:40:07] Vlasťa říká: můžu ti poslat odkazy na organizece, které zastřešují jednotlivé komoditzy, ale přiznám se, že to vůbec nesleduji.... [19:40:41] Vlasťa říká: cukr: [19:40:45] Vlasťa říká: http://www.sugarinfo.co.uk/ [19:41:38] Vlasťa říká: celkově soft: [19:41:41] Vlasťa říká: http://www.fas.usda.gov/ [19:45:11] Vlasťa říká: jinak poslední zpráva z cukru: Čína je jeden z největších světových producentů cukru. Podle poslední zprávy společnosti Beijing Orient Agribusiness Konsultant by měla v sezóně 2005/06 vyprodukovat o 5,6 procent více cukru než loni. Nejlidnatější země světa by tak měla sklidit 9,68 milionu tun řepného a třtinového cukru, což by bylo výrazné navýšení oproti loňskému tříletému minimu 9,17 milionů tun. Podle analytiků však lze očekávat nárůst domácí poptávky pro cukru z loňských 10,7 na 11 miliónů tun. Čínský export této zemědělské komodity proto s velkou pravděpodobností stoupne o 2,8 procenta na 1,55 milionů tun což lze brát jako velmi silný bull signál (zpráva z 4.11.) [19:52:38] Greenhorn říká: dobré, zajímavé. Vidím to na čekání na bear - už moc vysoko na mě [19:58:51] Vlasťa říká: Přesně tak.... je možné že pujde trh nad tu silnou rezistensi 11.85-88 a pak by to byl asi sec mazec, protože by to šlo až k nebesům.... Nicméně trh zatím vyplnuje OG ze dne 28.10 až 31.10.a je možné že ho zítra vyplní a pak se v trhu zase ukáží medvedi.... [20:00:07] Greenhorn říká: stejně bych teď do Sugar realu nešel...cca týden ? [20:00:42] Vlasťa říká: ne já jsem nyní mimo...a nevidím tam moc prostoru pro vstup [20:01:51] Vlasťa říká: jen tak pro zajímavost, mrkni se na kakao CCZ5 (co trh předvedl v pátek) [20:22:45] Greenhorn říká: sakra, přestávají mi stačit 2 monitory. Když se na to podívám, od úterý tam byla na tom kakau poměrně silná divergence na RSI, i na MOM - tak bych si vysvětlil ten pátek. To se prostě vyplnila. [20:24:15] Greenhorn říká: Na denním grafu [20:38:26] Vlasťa říká: Jardo musím končit,.... Zatím čus... :) [20:43:58] Greenhorn říká: Prosím Tě, nechce se mi šidit fórum, dám to tam. Nevadilo by Ti to? [20:44:35] Vlasťa říká: jasnačka v poho Úspěšný týden přejí greenhorn + vlasťa.

448

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravíčko, všem, kteří sledují situaci v cukru, si dovolím upozornit na poslení zprávu z burzy.... (pokud jste tuto zpruvu zaznamenali, tak se omlouvám zan zveřejnění....)
----------------------------
Na burze NY (SB - cukr) zahájily komoditní fondy ve velkém likvidovat dlouhé pozice. Cena pak oslabila u březnového cukru SBH6 kontraktu o $36 a konsolidovala na cenové podpoře $11,16, aby trh technickým nakupováním vyplnil v pátek mezeru v rozpětí $11,53 - $11,59. Odhadovaný objem se dramaticky zvýšil mezi pondělím a středou ze 24,035 na 47,317 lotů.

Jedním z mnoha signálů, které nahrává medvědům je ten, že do trhu proudí velké množství cukru z Evropské Unie nebo vysoká letošní produkce cukru v Evropské Unii a Brazílii a výpadek importérů Středního Východu, kteří drží svátek Ramadan.

Nicméně je nutné očekávat tento týden zvýšenou poptávku Egypta, Sýrie, Indonésie a Iráku. Exporty z EU budou od 22.května 2006 omezené na hodnotu 1,2 milionu tun. Bělorusko navýšilo odhad své produkce z loňských 3,17 milionu tun na 3,8 milionu tun v roce 2006. Indie započne s výrobou etylalkoholu z cukrové třtiny a bude ho míchát s pohonnými hmotami které zlevní. Zároveň bude ale snižovat svoje zásoby cukrové třtiny.

Také trh na londýnské burze Liffe byl minulý týden ovlivněn velikostí produkce Evropské Unie a cena klesala. Cenový rozsah se vytvořil v rozpětí $279,50 až $284,50 a trh zakončil v jeho vyšší třetině. Prosincový kontrakt ztratil $1.90 a zakončil na $280,20 za tunu, když březnový oslabil o $0.10 na $292.00 za tunu. Suport březnového kontraktu cukru v New Yorku má suport na $11,12 a rezistenci na $11,59.
------------------------------
Úspěšné obchody přeje Vlasťa

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Omlouvam se za ranni strohe reakce na cukr, ale jsem zatim jeste v prac. procesu takze jsem mel nejake povinosti.
Nicmene chtel bych to ted vysvetlit proc jsem rano psal SELL na 11.30

1) 31.10.05 a 01.11.05 bearish usecky maji vyraznejsi volume za 18 dni, jinak ve predeslych spickach volume (4.10 a 21.9) take bearish

2) na MACD-H(12,26,9) 18.10 divergense signalizujici downtrend, 31.10.05 a 01.11.05 vytvoreno nejnizsi low na MACD-H za nekolik mesicu.

3) RSI(10) pod 50% a klesa

4) EMA(13) klesa a ceny se vratili ze spodu k EMA


Prosim o komentar klidne i negativni reakce :)

PS: Vlastas diky za tu zpravu, mohl by jsi prosim poslat link odkud cerpas.

Mira

Link to comment
Sdílet pomocí služby

TO : IZMAEL

Zdravím, sleduji FCF06 už delší dobu, ale stále jsem se neodhodlal nai pro Short, ani Long. Dnes mi však, Izmaeli ukazují indikátory odlišně, konkrétně Klouzavý průměr MA ( 4,9,18 ) pro BUY, MOMENTUM pak spíše SELL. Momentum používám spíše jako putvrzující indikátor, ovšem takto se do pozice neodvážím. Jinak jsem se už na FC jednou spálil ( docela divoké skoky a z toho plynoucí nutnost velkého SL ), a navíc dobytek je drahý - docela velký margin. Proto pozor na Finanční deník, viz. kapitola ve zde nabízeném Manuálu zdarma.

Měj se ... JAGELO

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dobrý den DarkMane,
Zdá se, že to máte pěkně seřazené. Včechny indikátory ladí. Po dnešku to také běží podle Vás. Zdá se, že papírově není co řešit... ALE trochu to zkomplikujeme. To by totiž nebyly komodity, aby to bylo tak jednoduché.
Papír totiž snese hodně. Zkuste si položit několik otázek, které Vás jistě při vstupu do obchodu napadnou a je dobré mít je zodpovědně a poctivě vyřešené:
1) Kde se trh nachází - maximum, minimum - z toho tedy:
2) je tedy v této fázi stabilní ? Mohu se spolehnout na TA, nebo se zde uplatní "psychlogie davu".
3) z ot. č.2 - jedná se tedy o jasně nastoupený trend ? Neuspěchal jsem to ?
4) to nejlepší nakonec - šel bych to toho za své vlastní peníze se SL cca 250-300$ ?
5) Jak dlouho asi budu v nejistotě, než se trochu uklidním pobytem v Profit zóně.

Snad jsem Vám to moc nezkomplikoval, čekám na tento obchod v reálu ( se mnou půl světa) a jistě se pochlubím. Zatím sedím na rukou a trh sleduji.

Mnoho zdaru. Greenhorn.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravim Greenhorne,

mate pravdu v tom ze jsem jednal zcela chladne i a jinak bych se asi zachoval v realnem trhu. Jak rikate papir snese hodne, ale zaroven ani nechci uz nyni do toho zatohovat emoce vim ze prijdou v realu ale kdyz se budu obavat nyni budu se obavat podle me v realu 2x tolik.

Kazdopadne jsem to skonil s tim SL, jak jsem psal cukr neni muj salek kavy vedel jsem ze tick size je 1 / 100 ale myslel ze Full point value je 100$ a vono 1120$ krapatko rozdil. Takze bych si nemohl dovolit muj fixni risk je max 200$.
Leda ze bych cekal a premyslel jako vy a tim padem by to nebyla pro me takova jednoznacna sance jako kdyz jsem videl ze risk na tento obchod je neco kolem 100$ i s komisemi. Takze diky za otevreni oci .)

Jinak podle tydennich grafu se nachazi trh tesne pod dlouhodobym maxime a dnes se ceny zastavili na predeslem supportu takze uvidime co cukrik vymysli. Pokud prorazi myslim ze by mohl nabrat vitr do plachet :)


BTW: Ted venuji max cas budovani sveho obch. systemu takze tento prispevek byl spise o tom abych se dozvedel jak to vidi a jak budou reagovat ostatni traderi.

Preji vsem mnoho uspechu a vytrvalosti
a diky greenhorne urcite mi to pomohlo

Mira

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dobrý den,

Rád se připojím k diskutujícím cukrářům. Sleduji cukr s napětím co bude. V mém případě ještě počkám nějaký den až se prolomí pod 55EMA (zatím to vycházelo v kukuřici na papíře).
Uvidíme co přinese na papíře cukr - pokud se neobrátí. Ale dnes ještě ne, ještě není ten správný čas....

Pevné nervy a hezký den
Zbyněk

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Sugar, sugar ..... to jsou věci. A všechno je (trochu) jinak.
..... že až takhle - Stop-lossy od středečního close do 336$ jsou pryč, to přijde líto

Goodbody, můžeme si zatím vzájemně blahopřát za svoji zdrženlivost.
Zítra vyjdou nová data C.O.T., tak jsem zvědavý co z toho.

Short cukru zdar, rukám klid přeje greenhorn.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

[20:49:57] Greenhorn říká: Ahoj, to je fičák na cukru !
[20:50:43] Vlasťa říká: No já.se právě dívám....
[20:51:10] Vlasťa říká: čekal jsem pohyb up, ale ne tak silnej....
[20:51:31] Greenhorn říká: Uf, zítra vyjde COT, tak jsem zvědavej, co poví.
[20:52:14] Greenhorn říká: čekal jsem korekci dejme tomu maxxx 100$, spíš raději 50$
[20:52:38] Vlasťa říká: ty jo..komoditní fondy musely dakramentsky nakupovat..dnešní pohyb je fakt silnej extrem...
[20:54:29] Greenhorn říká: anebo si dělaj z malých legraci a zrusili jim par SL
[20:55:17] Vlasťa říká: ne vážně, já čekal krátkou korekci na sever... ale tak 12-13pt..rozhodně ne takový pohyb...
[20:56:45] Greenhorn říká: v klidu, sednout si na ruce a sledovat. Tenhle tyden zatim vypada +/- 0
[20:58:27] Vlasťa říká: dívej....dneska je před svátky a stejně chtěl být mimo....
[20:58:50] Greenhorn říká: je to fakt, dost malych uz podlehlo na Short, tak velky mohli nakupovat
[21:01:19] Greenhorn říká: no jak by ty velky ziskali kontrakty na nakup, jenom tak, ze ty maly zblbnou na Short-prodej a pak to co se objevi od malych na trhu nakoupi.
[21:03:23] Vlasťa Kopečný říká: malý otevřeli včera short a dneska vypadli na SL...
[21:03:24] Greenhorn říká: V knize od Kostolanyho jsem cetl, ze se tomu rika "stříhání králíků"
[21:04:53] Greenhorn říká: ono to opravdu neni jen o technicke analyze ....
[21:05:48] Vlasťa říká: Jardo..., máš pravdu.... je to fakt o pohybu silných...
[21:08:00] Greenhorn říká: no uvidíme, tenhle týden to asi bylo opravdu dobrý školení, ! Mám z toho radost.

Pěkný víkend přejí greenhorn + Vlasťa

Link to comment
Sdílet pomocí služby

×
×
  • Vytvořit...