Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Ako na kodovanie a backtesting?


Noor-Zade

Doporučené příspěvky

Dobry den,

Chcela by som sa informovat, mozno, to tu uz bolo niekde spomenute, avsak ked som pozerala diskusne fora 

na moju problematiku, tak danne diskusie boli stare z roku 2005 a odvtedy sa urcite vela zmenilo.

Potrebovala by som technicku radu v oblasti tradingu. Na internete sa toho pise velmi vela, taktiez sa predava mnozstvo knih, som v tom velmi stratena.

Potrebovala by som radu ohladom backtestingu. Backtestujem rucne s pomocou grafov a excelu. Velakrat backtestujem cely tyzden jeden obchodny system a ked je hotovy, napadne ma dalsia myslienka a mozem zase zacat odznova. Vedeli by ste mi odporucit nejaky pocitacovy program, ktory by mi pracu ulahcil? Obchodujem na platforme Ninjatrader 7.  Pocula som, ze aj tam sa daju backtestovat obchodne systemy, avsak prostrednictvom kodov. No a toto je tiez dalsia medzera v mojich (ne)znalostiach, ktore potrebujem vyplnit, pretoze neviem kde by som mohla tieto informacie ziskat. Chcela by som sa naucit kodovat vlastne obchodne systemy a myslienky, ktore ma napadnu.  Avsak po technickej stranke neviem kde mam zacat. Aky program? Aka kniha? Ako na programovanie v tradingu? Ako na pocitacovy backtesting v tradingu, ked tym nechcem zase ztravit cele tyzdne? 

Su na toto aj popripade nejake skolenia? Co sa tradingu tyka, nie som zaciatocnik. Ale v technickej oblasti zaostavam a kedze by som chcela doplnit casom do mojho obchodovania aj nove obchodne systemy, ktore by fungovali aj na baze AOS, neviem kde mam zacat. 

Budem vdacna za akykolvek dobry link, dobru radu, popripade odporucanie na literaturu v technickej oblasti tradingu alebo skolenie, kde by som sa mohla naucit kodovat a testovat rozne systemy, ktore ma napadnu. 

Dakujem 

Link to comment
Sdílet pomocí služby

 

On 7. 2. 2019 at 12:12, Noor-Zade napsal/a:

Dobry den,

Chcela by som sa informovat, mozno, to tu uz bolo niekde spomenute, avsak ked som pozerala diskusne fora 

na moju problematiku, tak danne diskusie boli stare z roku 2005 a odvtedy sa urcite vela zmenilo.

Potrebovala by som technicku radu v oblasti tradingu. Na internete sa toho pise velmi vela, taktiez sa predava mnozstvo knih, som v tom velmi stratena.

Potrebovala by som radu ohladom backtestingu. Backtestujem rucne s pomocou grafov a excelu. Velakrat backtestujem cely tyzden jeden obchodny system a ked je hotovy, napadne ma dalsia myslienka a mozem zase zacat odznova. Vedeli by ste mi odporucit nejaky pocitacovy program, ktory by mi pracu ulahcil? Obchodujem na platforme Ninjatrader 7.  Pocula som, ze aj tam sa daju backtestovat obchodne systemy, avsak prostrednictvom kodov. No a toto je tiez dalsia medzera v mojich (ne)znalostiach, ktore potrebujem vyplnit, pretoze neviem kde by som mohla tieto informacie ziskat. Chcela by som sa naucit kodovat vlastne obchodne systemy a myslienky, ktore ma napadnu.  Avsak po technickej stranke neviem kde mam zacat. Aky program? Aka kniha? Ako na programovanie v tradingu? Ako na pocitacovy backtesting v tradingu, ked tym nechcem zase ztravit cele tyzdne? 

Su na toto aj popripade nejake skolenia? Co sa tradingu tyka, nie som zaciatocnik. Ale v technickej oblasti zaostavam a kedze by som chcela doplnit casom do mojho obchodovania aj nove obchodne systemy, ktore by fungovali aj na baze AOS, neviem kde mam zacat. 

Budem vdacna za akykolvek dobry link, dobru radu, popripade odporucanie na literaturu v technickej oblasti tradingu alebo skolenie, kde by som sa mohla naucit kodovat a testovat rozne systemy, ktore ma napadnu. 

Dakujem 

ahoj ... pokúsim sa ti nejak stručnejšie dať odpovede na  tvoje otázky ... určitá inšpirácia vychádza aj z nedávneho webináru ktorý Peter dával pre obchodovanie swingových stratégií ... samozrejme myšlienka ostáva stále rovnaká ... dobré je že nejaké skúsenosti a znalosti z tradingu máš ... otázka pre teba je či sa chceš vydať cestou kde minieš čo najmenej peňazí za kurzy, software, dáta a podobne ... alebo si ochotná si viac priplatiť ... ako si spomenula aj samotný ninjadtrader má svoj programovací jazyk a verím že sú diskusné fóra priamo v komunite ninjatrader kde sa postupom času cez dané témy prelúskaš a niečo si dokážeš v programe naprogramovať (osobne s ninjatraderom nemám skúsenosti, pracujem prevažne v sierrachart, trošku v pythone a aktuálne sa učím v programe amibroker) ... ale späť k tvojej otázke ... nebudem to tu prepisovať snáď sa Peter nenahnevá keď sem postnem jeden jeho slide z prezentácie ktorý ma vysokú vypovedaciu hodnotu ... základný kurz k amibrokeru poskytuje aj Peter ... kurzy a voľne dostupné fóra pre programovací program python nájdeš všade je to jedna z najrozsiahlejších komunít kde sa dá čerpať veľmi veľa aj v smere tradingu ... osobne na youtube sledujem chalana sentdex a jeho python for finance free kurz kde sa dá veľmi inšpirovať ako začať 

1.PNG

Link to comment
Sdílet pomocí služby

ten workshop o swingovom obchodovani som tiez sledovala a bolo to velmi zaujimave - z tohi jednoho screenschotu co si poslal by som spadala asi do kategorie: ,, nie som programatorka ale rada sa to naucim ?

povedzme, zeby som si velmi rada zautomatizovala moju strategiu, ktoru obchodujem intradenne ale kedze nemam programatorske znalosti, neviem ako na to. Ninjascript je rozsirenim jazyka C. Python o ktorom si pisal viem ze pouziva Quantopian...teraz, ze ktory sa mam zacat ucit? Ja by som chcela to programovanie vediet iba k tradingu. Rada by som neskor mala vlastne portfolio viacerych trhov lebo myslienka system sizingu mi pride rozumnejsia nez hrrr navysovanie kontraktov. To tiez...ale najprv ta diverzifikacia. No a skor sa priklanam k AOS lebo aj system ktory obchodujem teraz je poloautomaticky lebo prikazy zadavam rucne ale zvysok uz nechavam na pocitac. Uprimne ale, kebyze ho obchodujem na viacerych trhoch, asi by som to vsetko neustriehla lebo trhy su velmi rychle a preto by som si chcela svoj system zautomatizovat lebo PC zareaguje okamzite. Ja by som to iba kontrolovala. Ty by si mi nevedel pomoct moj system zautomatizovat? Nahodou nie si programator? ? 

Link to comment
Sdílet pomocí služby

×
×
  • Vytvořit...