Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

1000% zhodnocení za rok 2020 E-mini NASDAQ - cipinkův útok


cipinek

Doporučené příspěvky

Zdravím,
rád bych zde v tomto novém speciálním vlákně občas ukázal nějaké zajímavé obchody, které by se mi mohly podařit v příštím roce a zároveň bych chtěl přesvědčit začínající tradery, nebo i tradery, kteří zatím nejsou ziskoví nebo se zrovna plácají v těžkých drawdownech, tak jako jsem se v minulosti plácal já, že to nakonec mohou dotlačit do vítězného konce, tedy pokud vytrvají a nikdy se nevzdají...
Na začátku roku byl můj účet někde na 26% původního vkladu a už jsem to chtěl opravdu vzdát, za leden jsem utržil ztrátu cca. 700 USD a říkal jsem si, že trading není pro mě, že bych s tím měl konečně skončit a najít si lépe placenou práci... V současné práci jsem pouze proto, abych se mohl věnovat odpolednímu tradingu našeho času...
Věřím, že toto vlákno bude hojně sledované a diskutované...
A to zhodnocení 1000%? Myslím, že pokud budu disciplinovaný a zároveň "to tam v pravou chvíli pošlu"(8-10ti násobek běžné pozice, tj. 8-10 kontraktů), tak můžu udělat daleko více...
Přeji všem hodně životních, ale i tradingových úspěchů v roce 2020...

 

  • Líbí se 2
Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 1 month later...

Zdravím,
asi to letos nepůjde... Těžké ztráty decimovaly v lednu můj účet. Ještě na začátku ledna jsem byl na vrcholu... Překypoval jsem sebevědomím, kdy jsem se bohužel dostal až do euforie..., pak přišlo pár ztrátových obchodů se dvěma kontrakty, nějaké zisky tam taky byly, ale bylo jich žalostně málo a žádný velký zisk, na kterém je postaven můj trading... I když tam byly velmi slušné intradenní pohyby a bylo jich poměrně dost, kdy trh jel jenom jedním směrem nedokázal jsem tam nastoupit... Taky jsem pak zničehonic nedokázal agresivně utahovat SL, tak jak je v případě průrazů potřeba jak do longu tak do shortu..., k tomu pár obchodů, kdy obchod nedosáhne o kousek PT a zase obchody, když trh vybere posunutý SL na BE a ihned se otáčí do původního směru obchodu a naprosto lehce zasahuje původní PT... taková ta klasika, která otřese psychikou traderovi, který měl zřejmě jenom štěstí... Pak zřejmě člověk neutahuje právě z tohoto důvodu agresivně SL a trh ho pak vybírá na plném SL, však to znáte... Musím se psychicky vzpamatovat a říkám si, že bych si měl dát pauzu, až třeba odezní koronavir a trh se trochu uklidní...
"zhodnocení" od začátku roku drawdown 25%

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zajímavé, jak každý jede svůj systém a ta podobnost tam je :-) Prosinec cajk, leden celkem ojeb

Předtím to byly tweety, teď virus, příště to bude zas něco jiného. Nicméně já osobně hraju dál v souladu s back-testy neb můj roční cíl je ještě o pár násobků větší než ten tvůj a bez pořádného vzorku trejdů to nepklapne ?

Keep consistent 

Upraveno uživatelem tomas262
Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravím,
tvůj roční cíl tomas262 je ještě o pár násobků větší, takže cílíš na 20ti násobek nebo ještě vyšší násobky, třeba 50ti násobek????
v nejhorších sračkách jsem byl teď v průběhu února na 37% drawdownu
aktuálně jsem to pak dál stáhnul na přijatelných 28%...
jsem pozitivní, Mark mi opět pomohl ujasnit si, jak trh reaguje na zahuštění, co se týče "férové" ceny na trhu..., tam se vždy strhnou nejprudší boje a je "nerozumné tam chodit na průraz, nejméně obchodů se obchoduje na ceně, které neodpovídá dle traderů "férové ceně", tam pak dochází k nejmenšímu odporu a je nejvyhodnější tam nastoupit na průraz..., když mě pak trh vykopne z průrazu a vrací se, tak nastoupím na ceně o bod nižší limitem v případě longu...

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Spokojen budu s čímkoliv. To je základní parametr toho, jak beru tenhle "intraday". V podstatě jako bokovku - prostě hru o tom, co z toho můžu cca za rok vytřískat a taky nic jiného vlastně pořádně neumím, tak mi nezbývá, než dělat tohle ?. Je třeba to tak brát, protože když trh nebude přát, tak se můžu rozkrájet a stejně to bude naprd. Cílím na cca 5-ti násobek toho co ty. Je to dáno parametry systému, který jedu, poměrně vysokým riskem na obchod a max počtem kontraktů, které systém může maximálně hrát, aniž by výrazněji ztrácel efektivitu

Pokud bych účet ztratil kvůli velkému DD teď na začátku, zvážím jestli do toho jít znova, ale pokud se budu držet pravidel nebo se nestane nějaký výrazný fail, měl bych se vždy vejít s DD do 40%

No, ale je tu půlka února a zatím se motám na lehké plusové nule :-)

Upraveno uživatelem tomas262
Link to comment
Sdílet pomocí služby

×
×
  • Vytvořit...