Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

OBCHODY 5.12. - 9.12


greenhorn

Doporučené příspěvky

Dobrý den, Jagelo.
Vybral jste si zajímavou komoditu. Sháněl jsem nějaké informace a skoro nic zajímavého se mi nepodařilo najít.
Jde to dost do strany, gapy nejsou výjimkou. Netroufám si určit ani hodnotu SL.
Prosím zkuste napsat víc, proč se Vám kakao tak líbí.
Další technické informace naleznete zde:
thewall.pitnews.com/wall.cgi?action=display&msg=7125&branch_no=00007125

Mnoho zdaru. Greenhorn.


Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravím a díky.

Nevybral jsem si kakao, ale konkrétní obchod ! Jinak se mi kakao líbí, protože jsem na něm párkrát vidělal :).
Vážně, BUY COH06 - uvažoval jsem takto : kakao se mi jeví jako poklidnější komodita s marginem, odpovídajícím mému Money m. . Dále, rozhoduji se podle indikátorů MO, MA 4,9,18 a V/OI - vše říká BUY. Na hrafu je též patrný support - i to říká BUY. V neposlední řadě pak, Greengorne, je kakao na poměrně nízké ceně. Toto vedlo k
BUY COH06 nad H. ( 1484 ), SL 1455 .
Večer uvidíme ... JAGELO

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravím, takže dneska něco pro cukráře....:)) Podle posledních fundamerntálních zpráv máme před sebou pokračování trendu a zatím nic nenaznačuje otočení a pohyb na jih... Cukru prostě vládnou býci a vypadá to, že tomu ještě nějakou dobu bude... Včera nastoupili býci na trh cukrem v plné síle a svými nákupy dokázali vyhnat cenu této komodity na nejvyšší úroveň za posledních 10 ½ roku. Trh s cukrem ženou vzhůru především očekávání, že globální poptávka po sladidlech bude dále růst. Nejaktivnější březnový kontrakt cukru (SBH6) si v pondělí připsal 40 bodů a nakonec uzavřel na 13,26 centech za libru (dokonce se vyšplhal na nové kontraktní maximum 13,29 centu za libru). Podle obchodníků z burzovního parketu je na trhu s cukrem velmi výrazný růstový trend. Velcí světoví spotřebitelé cukru (Čína, Rusko a Pákistán), dlouho otáleli s nákupem této suroviny pro svou krátkodobou spotřebu, protože počítali s poklesem cen a tyto země budou muset v nejbližší době nakupovat cukr za nehorázně vysokou cenu (mnohem větší než očekávali). Tento bezprostřední nárůst globální poptávky může v nejbližší době vyhnat cenu této komodity na nová kontraktní maxima. Podle posledních odhadů navíc v prvním čtvrtletí 2006 převýší poprvé po čtyřech letech globální poptávka po cukru světovou nabídku, kde hlavní příčinou je suchem zredukovaná thajská úroda cukrové třetiny. ----------------------- Tak co vy na to....? Přikládám ještě můj pohled na trh z pohledu TA... Úspěšné obchody přeje Vlasťa

555

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravíčko a nyní něco pro milovníky kukuřice.:)) ------------------------------------------------ short CH6 FA: Týdenní přehled US zrnin-kukuřice Týdenní revizní zpráva uvedla, že před týdnem prošlo kontrolou 27,7 milionu bušlů kukuřice, to je o 5 mil.b. méně než před týdnem a o 7 mil. b. méně než je čtyřtýdenní průměr. Nízké hodnoty inspekcí předpovídají snížení exportních prodejů. Týdenní exportní prodeje byly ve výši 611,7 tisíc tun. To je o 41 procent méně než před týdnem a o 47 procent méně než čtyřtýdenní průměr. Asijské prodeje byly 375 tisíc tun, oproti 200 tisíc tun před týdnem. Jižní Korea nakoupila 60 tisíc tun. Pokračují výpadky čínských exportérů kvůli stále se rozšiřující nemoci ptačí chřipky na drůbeži. Obchodníci budou očekávat tento týden v pátek na měsíční zprávu USDA. Ta předpokládá snížení exportů o 50 mil. bušlů a navýšení převedených zásob o tuto hodnotu na 2369 mil. bušlů. Domácí poptávka je lehce podpůrný prvek díky cattle and feed reportu, který ukazuje zvýšenou poptávku po krmných směsí a poptávku po kukuřici při výrobě etanolu. Nový závod na výrobu 100 milionů etanolu ročně bude postaven v Annawanu, ve státě Illinois. V Argentině bylo v minulém týdnu osázeno kukuřicí 75 procent ploch oproti 77 procentům před rokem. Na většině území pokračují sucha s přeháňkami které pokrývají pouze 35 procent území. NCEC, National Crop Estimates Committee Jižní Afriky zredukoval letošní odhad produkce kukuřice směrem dolů ze 12,18 milionu tun na 11,45 milionu tun, (odhad USDA byl 12,0 mil. Tun). Loňská úroda byla ve výši 9,49 milionu tun. Tempo prodejů farmářů bylo minulý týden slabé. Tento týden bychom mohli zažít ale neobvykle vysoké prodeje. Cena by mohla u březnového kontraktu klesnout až o 10 centů. Komoditní fondy v pátek prodaly 500 lotů a drží odhadovaných 34,455 čistých krátkých pozic. Komerční obchodníci prodali v pátek 500 lotů. Suport pro březnový kontrakt leží na $2,01 za bušl a rezistenci na $2,10 za bušl. Uzavření nad $2,10 by mohlo nastartovat růstový trend až ke $2,20 za bušl a naopak proražení $2,01 povede k oslabení až ke $1,96 za bušl. -------------------- TA: Trh se dlouhodobě pohybuje v down kanálu a lze spekulovat na pokračování tohoto trendu... Minulý týden uzavíral trh částečně krátké pozice z technicky překoupeného stavu a pPo dnešním dní lze očekávát ukončení krátkodobé korekce a opět "poslušné" pokračování v down pohybu... (MOŽNÁ)...:)) Přikládám i pohled na graf... Takže, jak to vidíte...?? Úspěšné obchody přeje Vlasťa

557

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahoj Vlasťo, Musím se přiznat, že jsi mne opět naprosto šokoval svým odhalením, tak to tedy přiznám všem: Ano, jsem skromným tvůrcem toho grafu. Aby to nevypadalo, že si nechávám své know-how pouze pro sebe, tak jsem graf doplnil posledními aktuálními informacemi přímo z parketu NYBOT. Jenom pro úplnost uvedu ještě několik útržků z naší diskuze, kterou jsme dnes nad celou touto jistě nelehkou problematikou vedli: [8:01:02 PM] Vlasťa říká: Zdravíčko, tak jak válčíš..??... [8:03:25 PM] Greenhorn říká: ten graf, co jsem hodil odkaz na web.... [8:03:45 PM] Vlasťa říká: no to jsem vážně zvědavej... :D [8:04:46 PM] Greenhorn říká: ne počkej, nezlehčuj to, chystám se na naprosto seriozní analýzu [8:06:17 PM] Vlasťa říká: hmmm, tak to jsi mně dostal... Já to totiž chápal trošku jako úsměvnou výzvu...protože to na mně působilo jako změt různých čar a trošku jako slohové cvičení na téme TA (a pokud možno, aby to vypadalo složitě)... [8:07:04 PM] Vlasťa říká: a pokud to myslíš seriozně, tak to jsem samozřejmně rád...protože já se v tom opravdu ztrácel... [8:07:31 PM] Greenhorn říká: 7-8 stránek, nic dlouhého. Takový stručný výhled do konce týdne. Rozhodně nechci, aby si ostatní obchodníci mysleli, že tam házím nějaké špeky, o kterých nic netuším [8:14:08 PM] Vlasťa říká: no bezva...takový rozbor TA...nicméně...mám velké obavy z toho že zrovna trh CC je silně ovlivněn fundanentama... je to krásně vidět na včerejším obchodním dni..dneska je další dozvuk... [8:20:59 PM] Greenhorn říká: Jasně, jasně, už jsem to započítal, ale dneska jsme dělali buchtu s čokoládovou polevou a tam taky nějaké kakao padlo, s tím ovšem poslední reporty USDA ani NASA vůbec nepočítají... A nyní již slíbený graf. Zhruba uprostřed grafu jsou červeně doplněny poslední dva obchodní dny. Červenými nápisy pak základní zdroje zdroje informací. Úspěšné obchody, klid a pohodu při nákupu vánočních dárků přeje greenhorn.

558

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Děkuji všem za pozitivní reakce a skutečně opravdový zájem. Bohužel nemám ještě přesné statistické výstupy těchto metod, takže je zde nomohu detailně komentovat. Snad moc neprozradím když uvedu, že výzkum pokročil a pracuji i na kombinaci různých způsobů. Sypu si například knoflíky do kávy.
Nicméně si dovolím diskuzi na toto téma zde již ukončit a pokračovat bychom mohli Vánočním setkání obchodníků tuto sobotu 10.12. v Praze, kde budu na dané téma všem k dispozici.
Ještě jednou děkuji a v sobotu určitě na viděnou. Greenhorn.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

×
×
  • Vytvořit...