Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Slabikář pro začínající spekulanty


Doporučené příspěvky

Vážení kolegové.
Včera jsem v paláci knih Luxor v Praze, zakoupil níže uvedenou útlou, kapesní knížečku s jasně červenými deskami. Zabývá se především dealingovými devizovými operacemi. I komoditní obchodník si přijde na své. Prozatím velmi zajímavé čtení.

První náhled. Přiměřeně hutný text, hodně grafů, hodně grafických formací, základy technické analýzy, grafické metody, matematické metody technické analýzy, sestrojování a používání MACD, příklady cvičení, trocha psychologie.

Alexandr Privalenkov, Slabikář pro začínající spekulanty, nakladatelství Erolex Bohemia, www.eurolexbohemia.cz, IBSN 80-86861-14-7, 135 stran, 160,-Kč

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Autor Titul - vše v češtině Nakladatel Rok ISBN
Rieger Ludwig Burzovní lexikon Victoria 1991 80-85605-00-7
Dědič Jan Burza cenných papírů a komoditní burza Prospektum 1992 80-85431-62-9
Pavlát Vladislav Kapitálové trhy a burzy ve světě Grada 1992 80-85424-90-8
EQUIS international MetaStock - Uživatelská příručka Moneco 1994 ---
Pavlát Vladislav Finanční opce Magnet-Press 1994 80-85847-19-1
Tepper T.- Kápl M. Peníze a vy Prospektum 1994 80-85431-96-3
Drasnar George Hazardní Hry - úvod do spekulace s cennými papíry Academia Praha 1995 80-200-0510-2
Jílek Josef Termínové a opční obchody Grada 1995 80-7169-183-6
Říha Jaromír Technická analýza cenných papírů Newsletter 1995 80-901779-9-9
Fanta Jiří Technická analýza kapitálových trhů Karolinum 1996 80-7184-308-3
Víšková Hana Technická analýza akcií HZ Systém 1997 80-86009-13-0
Fanta Jiří Technologie umělé inteligence na kapitálových trzích Karolinum 1999 80-7184-866-2
Fanta Jiří Počítačové analýzy kapitálových trhů Karolinum 1999 80-7184-895-6
Řepík Tom První československý komoditní kurz a manuál star sixty nine 1999 ---
Kiyosaki Robert T. Bohatý táta radí, jak investovat Pragma 2000 80-7205-889-4
Kostolany André Kostolanyho burzovní seminář pro investory a spekulanty Mirage 2000 80-238-5969-2
Řepík Tom První československý opční manuál star sixty nine 2001 ---
Jílek Josef Finanční a Komoditní deriváty Grada 2002 80-247-0342-4
Kiyosaki Robert T. Do důchodu mladý a bohatý Pragma 2002 80-7205-122-9
Řepík Tom První československy akciový kurz a manuál selfhepl publ. 2002 ---
Allen Robert G. Mnohonásobný zdroj příjmů Pragma 2004 80-7205-161-X
Privalenkov Alexander Slabikář pro začínající spekulanty EUROLEX BOHEMIA 2004 80-86861-14-7
Jílek Josef Finanční a Komoditní deriváty v praxi Grada 2005 80-247-1099-4 doposud nevyšlo

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 2 months later...

tak jsem si tuto knizecku poridil, a musim rict , ze je opravdu "kapesni" , sem to slovo asi prehlednul :)
ale je to na muj vkus moc slozite napsane, jako nejake skripta, ale neprecetl jsem to jeste cele takze to nemuzu soudit...
kazdopadne vlastnim prvni knizku o obchodování v češtině :)
diky za tip

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 3 týdny později...

Ahoj ,

Tato kniha už se zde probírala v jiném vláknu , ale z mého pohledu je to hodně technicky založená a hlavně překombinovaná kniha . Tuto knihu jsem si koupil a po přečtení prvních padesáti stránek jsem měl v hlavě takový guláš že ji okamžitě zavrhnul proto jí nemohu doporučit zvláště pokud se zajímáte o komoditní obchodování . Z tohohle pohledu je zbytečné utrácet své peníze za tak drahou knížku , ale to je můj subjektivní názor .

Naopak knížku kterou Vám mohu doporučit je BOHATÝ TÁTA CHUDÝ TÁTA , tuhle knížku jsem přečetl po večerech asi za 10 dnů a řeknu Vám že pokud chcete vydělávat peníze v komoditách a myslíte že Vám to stačí ke štěstí tak si přečtěte tento titul a třeba změníte názor jako já . Ono totiž vydělávat peníze je jedna věc a dost těžká věc , ale tyto peníze udržet na uzdě je věc druhá . Udržet peníze a třeba je ještě dál zhodnotit je možná těžší než je prostě někde vydělat .

Právě teď čtu knihu KAM SE PODĚLY MÉ PENÍZE od stejného autora , tak až ji přelouskám dám vědět .

REN
:) :) :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Upřesnění:
Již vyšly dvě knihy:
Jílek Josef: Finanční a Komoditní deriváty - Grada 2002 80-247-0342-4
Jílek Josef: Finanční a Komoditní deriváty v praxi - Grada 2005 80-247-1099-4
Pro Nové Rybky nic ke čtení.
Pro Myši prošermované, tuna hutné a detailní teorie za velmi přijatelných $70.

Na knihy pana Kyosakiho, od nakladatelství PRAGMA - velký POZOR.
Překlad obsahuje fatální chyby.
1124fm






Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravim a chtel bych se zeptat na nejakou fatalni chybu z prekladu na kterou jsi narazil? Mam doma od Kiyosakiho tri knihy (Bohaty tata chudy tata, Cashflow kvadrant, Bohaty tata radi jak investovat) a precteny zatim skoro dve. Jako ty jeho nakresleny rozvahy nelze brat uplne vazne, mysli to, ale dobre i kdyz uctuje treba jednostrane.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 2 týdny později...

Měl jsem tu čest, prostudovat svěží dílko „Do důchodu mladý a bohatý“.
Překlad se zde ani nenamáhal přeložit slovo LEVERAGE a světácky ho počeštil na „leveridž“.
Dál jsem se namátkou bavil nad těmito výroky:
Když někdo zkrátí něčí akcie, znamená to, že prodává něco, co mu nepatří.
Když jsem svému makléři řekl, aby napsal holou prodejní opci…..
…..atd.
Taky jsem si při četbě povšiml devastující záměny - prodej call option, za prodej put option.

Dovoluji si proto tvrdit, že názvosloví není nejsilnější zbraní překladu
Tím v souladu s Járou Cimrmanem, vnáší mezi potencionální podezřelé pořádný zmatek, za což ale neviním pana Kiyosaki.
Kniha v krbu hořela nádherně.
1124fm

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Každou z výše uvedených knih překládal někdo jiný a je to na nich znát.
Četl jsem "Bohatý táta, chudý táta, Cashflow kvadrant, Bohatý táta radí jak investovat", kde jsou sice chyby, ale ne tak fatální jak uvádíte.
Co se kvality týká, asi bych je doporučoval v tomto pořadí, je to i pořadí, jak byly napsány. Následující knihy mi přišly pouze jako další byznys p. Kiyosakiho, kde pouze rozemílá myšlenky z prvních knih.

Sef

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dovoluji si upozornit na poměrně zásadní dokument KCP.
Dne 25.5.2005 vyšla vyhláška 221/2005, kterou se mění vyhláška č.261/2004 Sb., o náležitostech a způsobu vedení deníku obchodníka s cennými papíry a zásadách pro vedení evidence přijatých a předaných pokynů investičního zprostředkovatele, jež vstupuje v platnost dne 1.7.2005.

Pro rybky, nic zajímavého.
Pro myšáky, pohled na evidenci profíků.
1124fm

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Mistr Sun - O válečném umění, (překlad O.Král, Votobia 1995, ISBN: 80-85885-95-6)
Mistr Sun - O umění válečném, (překlad J.Průšek, Naše Vojsko 2005, ISBN: 80-206-0773-0)

A mistr Sun Pravil:
„Vítězství nejlepších vojevůdců nebyla
ani úžasná, ani slavná, ani chrabrá,
stačí, že byla neomylná“.

13 kapitol Mistra Suna, tento více než 2350 let starý text, je nejstarší dochovanou knihou o strategickém myšlení.
Je to vlastně první vojenská doktrína, která naprosto přesně odhaluje zákonitosti vedení války.
Obě knihy jsou překladem jednoho základního textu.
Ta novější kniha se mi líbí více, neboť je psána velmi zajímavou veršovanou archaizovanou češtinou.

Na obchod nahlížím, jako na nemilosrdný a krutý zápas odehrávající se nepřetržitě mezi dvěma stranami.
Stranou koupěchtivých a stranou prodejců.
Bitva odehrávající se o cenu, je o to zrůdnější, že se koná o něco tak přízemního, jako jsou peníze.

Chaos komoditních pitů, je toho tím nejčistším důkazem.
Avšak tento „zdánlivý“ chaos má svá přesná pravidla a zákonitosti.
Pak nejdůležitější věcí pro toho, kdo pojal v úmysl, zapojit se do té vřavy, je zvládnutí základních principů, toho litého boje.
Což bývá, pro několik málo procent obchodníků, výzva na celý zbytek života.

V těchto starých čínských verších je obsažena jedinečná moudrost starého válečníka a jeho nekonečně hlubokých myšlenek.
Naprosto zásadní kniha pro toho, kdo dokáže starý text převést do mluvy současnosti.
Pokud se mu to zdaří, položí tím základní a v čase neměnný žulový kvádr svého (možného) psychologického přístupu k obchodování.
V moudrých tvrzeních a starobylé básnické mluvě, pak může hledající nalézt i živnou půdu svých budoucích obchodních systémů, tak jako se to zdařilo mnohým před námi.

A Mistr Sun pravil:
„Kdo s dobrým úmyslem doma v chrámu připravil bitvu,
v které ho vítězství neminulo,
rozmyslil mnoho.
Kdo doma v chrámu připravil bitvu a vítězství šlo mimo,
rozmyslil málo.
Pakli dobrý plán vítězstvím se dovršuje a polovičatý nikoliv,
co bude údělem muže, který nižádného plánu nemá?
To rozvážím, a vím, kdo vyhraje, vím, kdo prohraje.

Další četbou pro zájemce jsou díla Napoleona, Suvorova, Clausewitze, Schwartzkopfa...
1124fm

Link to comment
Sdílet pomocí služby

×
×
  • Vytvořit...