Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Koupe konkretni komodity


Doporučené příspěvky

Dejme tomu ze se rozhodnu koupit jeden kontrakt zlata,ale chci abych ho koupil pro vlastni ucely,tzn...mam v planu koupit 100trojskych unci za plnou cenu cca42.000$
jak si potom clovek vyzvedne toto zlato???osobne,nebo mi ho poslou postou??
A kdyz mi ho konecne doruci,mohu ho pak zase prodat zpatky na burzu za jeste lepsi cenu,nez jsem jej koupil??
(nakoupim jej za 42.000 ale za rok ho prodam dejme tomu za 52.000.$ je to takto mozne??jak je to potom z danemi???
p.s. zlato uvadim jen jako priklad

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Looki,

na co se ptáje, tak k tomu je burza přesně určená. Určitě si múžete zlato na burze koupit a převzít. A zcela určitě i na burze prodat.
Ale pokud by šlo o spekulaci tak si asi tímto krokem přidéláte mnoho starostí a nákladů.
Navíc pokud se nepletu, přímý prodej zlata i v evropě (Švýcarsko) je za nižší cenu než je cena bzrzy.
Tu dopravu do ameriky by jistě profit z prodeje na burze neuhradil.
Doprava, určitě záleží na vás. Burza vám zlato předá a dělejte si s tím co uznáte za vhodné.
Zdanění (clo), tak jako každé jiné zboží, které dovezet ze zahraničí.
Jistě by mohlo jít dojednat s celní správou nějaký jiný druh celního režimu, pokud by byl úmysl jej znovu vyvést. Pšípadně uložení do celního skladu. Ale ty poplatky. Kdyby to bylo výhodné, češi by byli určitě mezi prvními, kteří by se toho ujali. Potom by ale museli makat pro Rusy.

radim

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 2 týdny později...
×
×
  • Vytvořit...