Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Jak je to s účtem...?


zdenek.mechejr

Doporučené příspěvky

ahoj,

předem moc dík za tyto stránky, dost jsem si díky nim začal rozšiřovat obzory a konečně našel něco nového, něco, co
mě dost chytlo.

K mému dotazu.
Komoditi jsem pochopil i obchodování s nimi. Grafy mi taky začínaj celkem jít, ale nějak nechápu, jak je to s tím účtem.

Najdu si nějakou brokerskou společnost, otevřu si u ní účet, pošlu tam peníze a oni se mi o účet starají.
Opravte mě, jestli je to špatne, prosím.

Po té obchoduji. Při káždém nákupu či prodeji komodit si oni zablokují margin z mého účtu, který mi po ukončení
kontraktu vrátí.
Ale jak je to se ziskem/ztrátou. Když něco vydělám, tak mi to připíšou na můj účet a opačně.


Je to tak, nebo ne?? Dík za odpověď.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 3 years later...

Zdravím Vás a chcem sa vopred poďakovať za cenné rady. Chcem sa opýtať, ako to je s účtom v prípade, že brokerská spoločnosť vyhlási bankrot (myslím si že sa to môže stať), resp. či tie peniaze, ktoré tam budem mať, mi vrátia za každých okolností, je to nejako chránené alebo poistené?

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Záleží na brokerovi. Musíte si to zjistit pro svého konkrétního, zda a do jaké výše jistí vklady. Obecně platí, že ti regulovaní nějakou státní institucí (v USA např SEC u nás ČNB - dříve KCP) skýtají poněkud vyšší záruky než CFD brokeři, kteří si dělají co chtějí (resp. uvedou malým písmem někde na zadní straně komisionářské smlouvy) a působí v nějakém daňovém ráji (Belize, Kajmany, Seychely).

Takže radím ověřovat, ověřovat a zase ověřovat.

PS: dneska vám nezaručí nikdo nic ;) viz finanční krize a krachy bank

Link to comment
Sdílet pomocí služby

jmoki:
Až na neseriozní výjimky jsou klientské účty odděleny od účtú brokera, tzn. pokud by zbankrotoval broker, tvého účtu se to netýká. Pokud by zbankrotovala banka (clearingový partner brokera) vztahuje se na tvé peníze pojištění jako na jakýkoli jiný bankovní vklad (tzn. pojištění do určité výše).

Link to comment
Sdílet pomocí služby

×
×
  • Vytvořit...