Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Re: Nemám kapitál do začátku: co s tím?


pitlos

Doporučené příspěvky

Ahoj Tradeři !

Zaujal mě tenhle článek a rád bych na něj krátce zareagoval..ale vypadá to že to krátce nepůjde:D

--------------------------------------------------------------------

Obchoduju ForEx v reálu od září minulého roku a dá se říct, že za 2 měsíce jsem proobchodoval celý svůj účet. Dá se říct, že znám teorii velmi dobře, ale u praktické zkoušky jsem propadl. Proč to ale píšu?

Právě proto, že jsem o svůj kapitál téměř úplně přišel, byl jsem donucen se nad sebou zamyslet a zkusit získat ve věci tradingu nějaký nadhled. Jestli se mi to povede, to je doufám jen otázka času, ale náhle mi článek "Nemám kapitál do začátku: co s tím?", připadl aktuální, takže tady je můj příběh a na konci jako bonus, jeden tip na to jak začít s pouhými 25,- USD (tuším, že zhruba necelých 600,- Kč).

--------------------------------------------------------------------

Můj počáteční kapitál byl 500,- USD, které jsem vložil na účet brokera InterbankFX v USA - Utah. Platforma, kterou tento broker nabízí je MetaTrader. původní MT3.83 verze se mi velice zamlouvala a s příchodem MT4 jsem byl přímo unešen :) Dokud jsem s ní neměl problémy. Teď obchoduji na verzi 3.83 a potvrzuji její stabilitu a vřele doporučuju :)

Zanedlouho jsem "vykrvácel" až na 10,- USD a musím se přiznat, že jsem ve svých 23 letech téměř zažil svůj první infarkt. I přesto, že jsem poctivě trénoval na demoúčtech, takové nekontrolovatelné emoce, jaké jsem zkusil v prvních dnech svého live obchodování jsem si do té doby ani nedokázal představit.
Následovala delší pauza pro uklidnění a regeneraci ztracených sil a v současné době obchoduji 0.01 minilotu a musím přiznat, že je to docela dobrá škola. Sice nemohu mít v horizontu dní žádné pořádné zisky, ale stejně nikdy nikdo nebude vydělávat, dokud se nenaučí stabilně znásobovat kapitál. Pak to může teprve frčet. Pokud znásobím kapitál jen jednou a podruhé se mi to již nepovede, stejně nevydělám a pokud ještě k tomu prodělám, je lepší riskovat míň než víc..co? Dává to někomu smysl?

--------------------------------------------------------------------

Bonus: (tu)

Zkuste adresu www.easy-forex.com/en/

Nezkoušel jsem to na vlastní pěst, protože jsem zkrátka začal už jinak, ale také jsem o tom zpočátku přemýšlel.
Nakonec vyhrály velké oči a hlad po velkém zisku. Zpětně vidím, že začít s málem je prostě to, co se vyplácí. Ne, že by 500,- USD bylo nějak moc, ale pro toho, kdo si nemůže dovolit ani to a přesto chce začít obchodovat naživo, by to mohla být alespoň do začátku vcelku přijatelná cesta. Bohužel nejsem z těch, co si můžou dovolit víc, takže kdybych si měl vybrat mezi ztrátou 25,- nebo 500,- USD, hádejte co bych si vybral?

Tak až to někdo zkusíte, dejte mi vědět, co si o tom myslíte, abyste mohli případně varovat ty ostatní, kdo si to přečtou..

Dík za pozornost a přeju hodně pevných nervů a úspěšných pozic.

Tomáš :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Upřímně řečeno jsem moc nepochopil, co jsi, Tomáši, vlastně tím příspěvkem chtěl říct... :)
Já jsem začal reál obchodovat dva měsíce po tobě, zhruba k prvnímu prosinci. Věděl jsem, že to bude diametrálně jiné než demo, a taky to tak bylo. Začal jsem s 600$, které naše rodina dávala dohromady rok, i když to je pro někoho naprosto směšná částka. I po dvou měsících jsem poměrně slušně v plusu, přestože se to koulí jednou sem a jednou tam. A musím sebekriticky přiznat, že kromě dvou případů byly ty ztráty způsobeny mou nedisciplinovaností a nedodržením obchodního plánu. Nebýt mé blbosti, měl jsem už vstupní kapitál zdvojnásobený. A to je přesně jeden z těch rozdílů mezi demem, kde klidně jdeš do pozice se všemi páry, které se ti vejdou na monitor, a mezi reálem, kde si stokrát rozmyslíš, jestli kliknout nebo ne. Samozřejmě, že obchodní plán nebo strategie není dogma a musí se přizpůsobovat a vylepšovat, ale ne když jsi v pozici, nebo do ní máš vstoupit...
Pokud má být tvůj příspěvek doporučením, aby lidi začali po demoúčtu nejdříve s mikroloty - vřele souhlasím. Málokdo si dokáže představit, co s člověkem udělají při začátku live tradingu emoce... :)
Jinak tu adresu, co doporučuješ využívám na orientační přehled výsledků reportů - obvykle tam mají výsledky do dvou minut a několikrát se mi už stalo, že byli o dost rychlejší než Reuters...

Petr

Link to comment
Sdílet pomocí služby

2 Sid: Omlouvám se, nemyslel jsem, že to někdo nepochopí:), zvlášť ne ty Side (nic ve zlém), ale "timd" na to kápnul..

2 namodro: vlastně jsem tím chtěl jen upozornit na stránky, které jsem uvedl a podělit se s ostatními o svůj příběh..nic víc, nic míň :) a dík za informaci o reportech..sem ani netušil (tu) určitě to použiju

2 Volf: Jak jsem předeslal, nemám s tímto brokerem? vlastní zkušenosti, byla to však jedna z variant o kterých jsem na začátku uvažoval, potom jsem se rozhodl jinak, ale i přes to co jsi napsal si myslím, že to může být pro některé nízkorozpočtověmyslící lidi přijatelná cesta, jak začít s minimálním riskem.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To Pitlos
Holt jsem asi tupý...ale nepročítám stabilně komoditní vlákna Finančníka (jsem tady přes FX) a nemohu tušit, když někdo napíše: Zaujal mě tenhle článek a rád bych na něj krátce zareagoval... a reaguje tím na nějaký příspěvěk v komoditách, tj. na úplně jiných vláknech a ještě formou RE:....
SID

Link to comment
Sdílet pomocí služby

omlouvám se, že přidávám další příspěvek, ale nějak tu nejde editovat ten můj předchozí..

2Volf:

Nedalo mi to a mrknul jsem se opět na ty stránky a jestli mě zrak nešálí, tak zde uvádějí spready od 3 pipů a né od 5ti jak jsi se zmínil. Navíc to že mají sídlo na Kypru přeci automaticky neznamená, že jsou nedůvěryhodná firma..já kdybych vydělával například desítky milionů korun ročně, taky bych se vážně zamýšlel zařídit si trvalé bydliště na Kypru nebo to ošéfovat jinak, abych nemusel platit daně..a to, že se obchoduje přímo v okně exploreru nevidím jako nějaké výrazné negativum. Ale to už je na každém, čemu dá přednost a hlavně co si může dovolit, že? A mám-li se pokusit lépe vyjádřit původní účel mého příspěvku, musím tedy poznamenat, že je adresován převážně lidem, kteří chtějí zkusit začít obchodovat forex na živo s reálnými penězi, ale sehnat větší obnos je pro ně velice obtížné. A z vlastní zkušenosti vím, že takových lidí není zrovna málo. Tak snad jsem jim alespoň nabídl důstojnou alternativu. To bude asi tak vše:) Nesnažím se zde dělat stránkám reklamu ani nijak prosazovat nízkorozpočtové obchodování (i když to možná trochu jo:)), jde mi čistě o informativní charakter mého příspěvku, tak jestli někomu alespoň trochu pomůže, budu rád..

Mějte se trejdři a stavte se vždy po větru :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Pitlos:
Tak o těch spreadech 3-5 jsem taky četl, ale když jsem se podíval na okno s jejich aktuálními kurzy tak na žádném majors nebyl spread menší než 5 pips. Takže co je pravda? Já mám za to, že okno s kurzem. Tady už nás někdo tahá za nos, ne? Jinak u CMS si můžeš založit účet od 200$. To chceš na FX něco dokázat a nedáš dohromady ani 5000 Kč? Kdybych byl opravdu tak bez prostředků, za týden, čtrnáct dní na nějaké stupidní brigádě bych je vydělal taky. Když to mám porovnat s tím, kolik je asi potřeba peněz na rozjezd podnikání, je to směšné. Mimo to jsou tu další aspekty, pokud chceš riskovat na jeden obchod max. 2% z účtu, kolik je tedy při účtu 25$ tvůj vklad a vzdálenost stoplossu?
Milan

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Pitlos,
musím souhlasit s Milanem: drtivá většina brokerů, kteří lákají klienty na počáteční midi, mini, mikro... investice, jsou prostě podvodníci, o kterých se dočteš pomalu v každém traderském fóru na celé zeměkouli... Oni to prostě poměrně logicky mají spočítáno tak, že člověk, který si otevře účet s pár dolary, se pak těžko bude za nějaký ten tisíc dolarů tahat po soudech. Kdybych chtěl někdy vydělávat na hejlech, tak tohle je naprosto nejideálnější cesta. Založit offshore společnost v daňovém a legislativním ráji, kde na mne nikdo nemůže, a hrabat dolárky od pitomců, kteří mi je posílají sice po 20, 50 nebo 200 dolarech, ale zato jich je hodně... :) Dle starého českého přísloví "nemusí pršet, stačí, když kape..."
Netvrdím, že jsou takové všechny společnosti, ale prostě bych si company, kam pošlu svoje penízky rozhodně předtím radši x-krát ověřil. Což dnes není nic těžkého, podívat se na webovou stránku, jestli společnost někdo reguluje, jestli je členem CFTC atd. Opět - nikde není psáno, že třeba ruský broker na Kypru to nemůže myslet poctivě, ale myslím, že bys taky asi nesvěřil svoje prachy prvnímu chlapovi, který u tebe doma zazvoní v nažehleném saku a bude ti slibovat modré z nebe... :)
Happy trading,
Petr

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ať už je výše zmiňovaná společnost solidní nebo nikoliv, částka 25 § mi připadá opravdu hodně malá, aby s psychikou něco udělala (je to zhruba cena čtvrtletního kuponu na MHD v Praze, nebo návštěva nějakého MULTIPLEXU či jak se to jmenuje +popcorn a colla a pak do "mekáče"-samozřejmě ve dvou s nějakou móc hezkou a .....)

To těch namodrovejch 600 už bych ztratit jen tak nechtěl, i když školné je nevyhnutelné.
Dejme tomu, že se bude docela dařit a ze 600 udělám 1000 nebo i víc za nějaký čas a budu si věřit a pak!!! Vezmu 5000 nebo 10 000 § někde připravenejch, krvavě našetřenejch, od úst sobě i rodině odtrženejch a půjdu do toho na úplně jiné úrovni.
To bude potom teprve "horská dráha" s psychikou.
Co vy na to pánové?
Hodně odvahy, Lohna
:) (tu)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ještě doplním svůj předcházející příspěvek. Doufám, že jsem se nikoho nedotknul uváděnými částkami. Každý kdo je na live má v mých očích respekt a držím mu palce. Je to prostě kus odvahy. Šlo mi o to, že pro každého je částka, která mu zahýbá adekvátně psychikou někde jinde ( se mnou cloumá už i to demo, teď kdy konečně zkouším něco jako svůj systém po ověřování v historii). Nemělo by to být málo ani moc. Neměla by to být hra. To pak můžu zůstat na demu.
Jinak na tom bude zaměstnaný živitel rodiny s průměrnou, nebo nižší mzdou, jinak student se svým kapesným a nějakou tou korunou z brigád, jinak úspěšný podnikatel s dobrou finanční rezervou a letitými zkušenostmi (nějaké ty ztráty a kotrmelce už má za sebou).
Jde taky o to, jak se kdo na FX dívá. Chci to prostě jenom zkusit, nebo jsem hluboce přesvědčen, že tohle je moje nová životní cesta.
Prostě jde o víc věcí dohromady.
Tak mám pocit, že tenhle příspěvek patří někam jinam.
Hezký den, přeji všem.
Lohna
;)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Cim vic penez clovek riskuje, tim vic se hybou psychicky pochody. U nekoho to funguje i na demu :) Ja proste rad vyhravam, a kdyz obchoduju na demu, je to pro me psychicka zatez tak na 70% live tradingu. Nekoho ale demo nemusi vubec rozhodit, pojede presne podle planu, a vytrpi si svoje az na live :)
Pokud se nekomu klepou ruce pri obchodovani mikrolotu, je to vyborna skola. Pokud ne, musi lehce zvysit castku, aby zvysil i psychickou zatez. Bez ni se dal nedostane. (mluvim o lidech, kteri maji vyladeny system a vedi, kde se prave v trhu nachazi a co by meli udelat v pristich 5, 30 a 60 minutach ;) Ostatni musi testovat dal.)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Vážení tradeři,
nevím, jak řešit následující problém. nemohu se dostat do SIDova vlákna INDIKÁTORY A OBCHODNÍ SYSTÉMY, což mne dost mrzí, protože tam tuším spoustu zajímavých věcí.

Hlásí mi to vždy:

Fatal error: Allowed memory size of 12582912 bytes exhausted (tried to allocate 46080 bytes) in /data/home/www/docs/podhajsky/forum/mods/bbcode/bbcode.php on line 59


Jinak bez problému čtu celé forum.
Nic neřeší ani doporučovaný odkaz "ERROR"(???), protože jsem si všude, jak se tam radí, nastavil DEFAULT a stejně to nepomohlo.

Též beru, že mi někdo opět vynadá, že to nepatří sem, ale do vlákna, kam se nemohu dostat. Prosím pak o poradu, jak tam svůj problém napsat, když to nelze otevřít? Zvolil jsem tedy svůj dotaz mechanicky ihned v následujícím vlákně. Omlouvám se tedy všem, komu způsobím komplikace, ale opravdu mi záleží, abych to měl vyřešené.
Děkuji za poradu.
Lit

Link to comment
Sdílet pomocí služby

×
×
  • Vytvořit...