Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Position sizing & stop loss


Doporučené příspěvky

Zdravím,

právě přemýšlím o vlastním moneymanagementu pro budoucí systém a zabrousil jsem do pro mě zatím dost nezajímavé oblasti position sizingu (účet si zatím hodlám luxovat pozvolna ;)).

Dotaz: Má se výše ztráty určovat na jeden _kontrakt_ nebo na jeden _obchod_ ? Problém - u jednoho nebo například dvou kontraktů se může výrazně lišit výše SL na obchod a tedy může výrazně ovlivnit celou obchodní strategii.
- Když ponechám SL na stejné vzdálenosti od nákupní ceny v bodech, tak při dvou kontraktech riskuji dvojnásobnou částku.
- Když zkrátním SL na polovinu, abych riskoval na celý obchod stejnou částku, přiblíží se mi SL k základnímu příkazu.

Zásady:
a) umisťování SL - v obchodu neriskovat více jak 3-5% účtu (záleží na konkrétní strategii, blabla...)
b) positionsizing - Kellyho vzorec

Konkrétní příklad (1 kontrakt LONG bez PS):
- Účet 10k$
- SL = 10000 * 0.02 = 200$
- příklad BUY 1 LIMIT za xxx, SL SELL 1 LIMIT xxx - (200 / hodnota ticku)

Konkrétní příklad (více kontraktu LONG včetně PS):
- Účet 10k$
- SL = 10000 * 0.02 = 200$
- PS (napriklad) = ((1.8 + 1)*0.45 - 1)/1.8 = 0,144 * 100 = 14.4% z 10k$ = 1400$
A TEĎ:
- příklad BUY (1400$ / margin) LIMIT za "hodnota", SL SELL (1400$ / margin) LIMIT "hodnota" - (200 / hodnota ticku)
NEBO
- příklad BUY (1400$ / margin) LIMIT za "hodnota", SL SELL (1400$ / margin) LIMIT "hodnota" - (200 * (1400$ / margin) / hodnota ticku)
???
(pro nepozorné - liší se výpočet ve výši SL)

Doufám, že je to pochopitelné a že se to tady v diskuzi ještě neřešilo (resp. že jsem se nedopustil nějakého zývažného pochybení v myšlenkách nebo jejich prezentaci). Snažil jsem se před položením dotazu problém celkem pečlivě vyhledat :).

Marek

Link to comment
Sdílet pomocí služby

×
×
  • Vytvořit...