Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Forexová databáza (wiki)


galant

Doporučené příspěvky

Zdravím všetkých :).
Určite ste zaregistrovali príspevok nášho administrátora Petra ohľadne založenia wiki, databázy informácií, ktoré sa na Finančníku objavili, či už vo forme príspevkov užívateľov, odkazov na iné webové stranky alebo rôznych príloh. Aj vo Forexovom kútiku sa viackrát objavili návrhy na vyselektovanie niektorých stratégií, indikátorov, AOS alebo výsledkov tradingu z množstva príspevkov, ktoré sa denne v rôznych vláknach objavujú. Teraz tú možnosť máme.
Možno sa pýtate, prečo zakladať nové vlákno, keď na Finančníku už podobné vlákno existuje. To je síce pravda, ale nie každý čitateľ Forexových vlákien, číta aj ostatné časti diskusie, a možno sú aj takí, ktorí by takto mohli existenciu databázy prehliadnuť a tým by sa ochudobnili o neoceniteľný zdroj informácií, resp. by nemohli svoje informácie poskytnúť širokej komunite traderov. A to by bola určite škoda. Nemám s wiki prakticky žiadne skúsenosti, ale objavili sa aj pochybnosti, či wiki bude životaschopná na Finančníku. Jej úspech záleží len a len od nás.
A keďže vo forexovom kútiku je informácií viac než dosť, mohli by sme spoločne popracovať na kvalitnej forexovej databáze vo wiki, ktorá by pomohla nie len začínajúcim a novým čitateľom vlákien o Forexe, ale aj všetkým ostatným, ktorý sa forexu venujú.
Osobne sa rád zapojím do tvorby wiki, keďže cítim potrebu oplatiť tvorcom týchto stránok (a osobitne Sidovi) ich neoceniteľnú pomoc a takisto chcem pomôcť všetkým, ktorí majú záujem dozvedieť sa niečo viac o Forexe.
Takže, sem s nápadmi, pripomienkami prípadne hor sa priamo do wiki : www.financnik.cz/wiki/

Pekný deň
Martin :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

naprosto výborný nápad. myslím, že to přinese obrovské zpřehlednění a každý velmi snadno najde informaci, kterou potřebuje. nejsem profík na trading, ale kdybyste s něčím chtěli pomoct, jsem k dispozici. Jo, ještě něco. Vím že je to utopie, ale asi by nebylo od věci udělat paralelní anglickou verzi, aby byly info přístupné nejen čechům a slovákům. Nemyslím dělat to hned, spíš výhledově...
Tom

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Euforos:

vo wiki môže editovať každý registrovaný užívateľ na Finančníku, takže aj v prípade chyby, je možné ju odstrániť. Ale presne si trafil klinec po hlavičke: Chcelo by to nejakú koordináciu pri tvorbe databázy, aby bola prehľadná, odborná a fundovaná. V tomto by som videl hlavný zmysel tohoto vlákna, kde by sme mohli prekonzultovať niektoré veci ohľadne databázy. Ako som pozeral, syntax wiki je tiež celkom rozsiahla problematika ( super, že je k dispozícii aspoň jej anglický podrobný popis) a napríklad ja, ako antipočítačový nadšenec ;) budem pár dní lúskať, ako čo najefektívnejšie a najprehľadnejšie uvádzať informácie do wiki tak, aby ich po mne nebolo potrebné opakovane upravovať.

To all na premýšľanie:
vo wiki je základná informácia o dvoch platformách pre Forex, chýba ešte základné info o MT. Ak by niekto z traderov, ktorí dlhšie pracujú s MT mal chvíľu času, mohol by niečo o MT uviesť do wiki.
Navrhol by som aj naimportovať info o "najpoužívanejších a najdiskutovanejších" stratégiách na fóre (Vegas, Breakout -Hans...).

Ak sa nikto na to nepodujme, skúsim to zajtra spracovať (aspoň MT a Vegasa, keďže s Hansom nemám veľké skúsenosti) do wiki a môžme to potom spoločne doeditovať a doplniť.

Martin :)

P.S.: Je tu niekto, kto má s wiki nejaké skúsenosti napr. z iných fór alebo webov, ktorý by ovládal syntax wiki? Rýchlokurz by nezaškodil :D

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravím Vás.
Takže prví forexoví priekopníci v napĺňaní wiki sa už zapojili. Vďaka Tuktukovi máme už vytvorený odkaz na toľko preberané ekonomické kalendáre. Je ich skutočne veľa, takže ak niekto má odkazy na EK, nech sa páči, hoďte ich do wiki www.financnik.cz/wiki/ekonomicke_kalendare , alebo uveďte sem na ne priamy link a určite sa nájde niekto, kto ich do wiki zaradí.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

osobně mě napadlo, že bych mohl přeložit některé sekce ze www.babypips.com/forex-school/ je to jednoduše vysvětlené pro začátečníky dělané, bohužel in english....což pro někoho může být problém.takže očekávám návrhy co z toho, případně pokud si někdo myslí, že našel nějaký dobrý text, klidně to přeložím.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 4 týdny později...
  • 2 týdny později...
  • 4 týdny později...

eurofos:

tak toto je skvely napad ja som sa prave chcela spytat ci niekto nema preklady tejto naozaj pre nas co zaciname
skvelej polopatistickej stranky.
mozno by som si to prelozila aj ja ale je lepsie ked to robi niekto kto naozaj obchodovat vie .
ak mas nieco budem velmi rada ked mi to posles.

btw. mozno by to nebol zly obchodny artikel pre ludi ktori obchodovat chcu ale neovladaju rec. :-)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

×
×
  • Vytvořit...