Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Hledat v
  • Více možností...
Najít obsah, který ...
Hledat výsledky v ...
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky
rtx

Brookers

Doporučené příspěvky

Prijemny den všetkým traderom,

chcel by som sa spýtať či by mi niekto vedel povedať z čoho presne profitujú a žijú brookeri, ked si u nich otvroím účet, lebo za posledné obdobie som spozoroval veľa prípadov, kedy sa z poctivých firiem stali menej poctivé alebo podvodné, myslel som si že nemajú dôvod nejako okrádať ludí - a ich profitové pozície stornovať a pod ... ale pár ludí sa už sťažovalo preto sa pýtam, ak by mi niekto vedel poradiť tak vopred dakujem

Sdílet příspěvek

Adresa příspěvku
Sdílet pomocí služby
Richarde,

brokeri ziji predevsim z komisi, ale i z nejruznejsich poplatku (za data, za pronajem platformy, za prevody penez). A navic - nekteri brokeri jsou poctivejsi, jini mene. Pise o tom napriklad Alexander Elder v knize Trading for a Living.

Sdílet příspěvek

Adresa příspěvku
Sdílet pomocí služby
Diky Martin,

a mohol by si mi poradiť ako mám zistiť či mnou vybratý brooker (napr. cms.com) je 100 % spolahlivý a memberi nemajú problémy s withdrawami, zatváraním ziskových pozícií a pod ... nie je nato nejaká www alebo niečo ako rating agentúra ?

Dík

Sdílet příspěvek

Adresa příspěvku
Sdílet pomocí služby
to rtx: Treba sa naucit zit s pocitom,ze v tomto biznise nie je nic na 100% a to plati aj o brokeroch.Napokon jeden taky
"100 %- ny",Refco, vlani skrachoval.Su len brokeri s dobrymi referenciami a skusenostami zakaznikov.CMS medzi takych patri.Ale aj Refco malo pred krachom obrovske mnozstvo spokojnych klientov...

Sdílet příspěvek

Adresa příspěvku
Sdílet pomocí služby
Richarde,

zakladem jsou reference ostatnich - zejmena dlouhodobejsich zakazniku. Tady je cela rada lidi, kteri maji u CMS ucet a jsou spokojeni. Druhym cennym zdrojem informaci jsou nejruznejsi srovnani brokeru, ktere pravidelne provadi napriklad magazin Stocks & Commodities nebo Barron's.

Sdílet příspěvek

Adresa příspěvku
Sdílet pomocí služby
Martin, nemohol by si mi plz poradiť nejakú www ktorá týchto brookerov monitoruje alebo niečo podobné kde by som si mohol zistiť info o nich ?

Vopred dakujem

Sdílet příspěvek

Adresa příspěvku
Sdílet pomocí služby
I reference nejsou zárukou že v budocnu někdo nekrachne, týkalo se i Refca. Navíc Refco pokud vím nekrachlo typicky českým způsobem, to je že klienti utřeli. Naopak bez jakékoliv ztráty vč.pozic byli převedeni pod myslím MANa?
Na monitoring brokerů je třeba v USA extra úřad,komise, myslím kterýkoliv klient firem jež mají v merku sem může vznést dotaz či stížnost a vše je velmi rychle řešeno. Na jejich str.jsem nikdy nebyl, nevím zda tam nějaké hříšníky či adepty na řízení a za co evidují a jmenují.
A pozn: před 2-3 lety jsem zažil krach brokera jehož jsem byl klientem ale nic jsem tam neměl, ani jejich služeb nikdy neužil, takže jsem ani nic nechtěl. Ihned po vyhlášení konkurzu přišla 1 obálka s info a do 1/2 roku další žlutá tlustá soudní obsílka s několika desítkami stránek o případu vč.řešení, t.j.veškerých nároků jež bych jako jejich klient měl z titulu pojištění účtu měl. Klienty firmy - oproti Refcu - nikdo nepřebral.
miciko

Sdílet příspěvek

Adresa příspěvku
Sdílet pomocí služby
Richarde,

viz vyse. Jinak doporucuji sledovat deni. Konkretne treba prave u Refca se dost dlouho o problemech vedelo a klienti rozhodne meli cas zareagovat. Jde o to, aby clovek 1) sledoval deni a 2) mel brokera, ktery se stabilne drzi nahore (Tradestation, Interactive Brokers, CMS, Man futures, Alaron, Ameritrade, Global Forex Trading, XpressTrade,...).

Sdílet příspěvek

Adresa příspěvku
Sdílet pomocí služby
Ahoj,
máte někdo zkušenosti s brokerem PFG Best?Jedná se mi o intradenní elektronické obchodování.Nemohu nikde najít ceny za RT,počáteční vklad,atd.Platforma PFG Best fast se mi líbí,ve spolupráci s Trade Mavenem lze dobře obchodovat
Woodies CCI.
Děkuji.

Sdílet příspěvek

Adresa příspěvku
Sdílet pomocí služby
Hermane:

Len pre informáciu, ktorá je v tomto najdôležitejšia: REGULÁCIA

V REFCu bol problém nasledovný: 6 divízií z čoho bolo 5 ppne regulovaných a 6 sa o reguláciu snažila ale nedostala.
Každá divízia mala názov iný, ale mala v ňom názov REFCO.
1. divízia robila FX
2. Futures
3. ALternatívne investície, ETF a podobne
4. Kompletný prístup na finančné trhy, súhrn
5. Cenné papiere
6. nelicencovaná - management - ale nie portfolio management klasický, kde peniaze ukladáš k licencovanému brokerovi, a nejaký obchodník ti otvára pozície na tvojom účte, ale priame vklady k nim a oni i obchodovali.

Blbci tí, ktorí tam dali peniaze, pretoža táto divízia nemala žiadne oprávnenia, len ludia si mysleli že je za tým REFCO, tak čo.

Defraudácia nastala tam a na to prišli regulačné orgány tým pádom neskoro, pretože pod nich nespadala. Vpodstate to zistili až z účtovných ročných uzávierok, ktoré robí každá klasická firma.

Ostatné divízie REFCa fungovali bez problémov. Dokonca firma REFCO mala už niekoľko rokov úspešne verejne obchodovateľné akcie na trhoch. A to bol ten problém. Po informácii, že niekde v REFCu prišlo k defraudácii, ludia začali vehemenetne vyberaž peniaze a likvidátor z NFA pozastavil právo nakladať danej divízii s klientským kapitálom. Vyvolalo to chaos, že sa stratilo viac ako v skutočnosti. A výsledok poznáš. Všeobecne však REFCO vyhlásilo neschopnosť až keď ich akcie padli na bod mrazu:))))))))))))
Aaaaah Amerika.

Takže plynie z toho iba jedno, vždy si prever licencie spoločnosti. Každá seriózna US firma aj iná má čísla licencií na hlavnej stránke.
Tie zober a následne choď na: www.nfa.futures.org/basicnet/
Tam následne vlož ID poskytovateľa hneď na stránke sa dozvieš o akcionároch o ich kapitálovej primeranosti a prípadných dotazoch NFA a CFTC na zlepšenie alebo doplnenie porblémov v spoločnosti.
Tie informácie sa aktualizujú každý týždeň.
Pokiaľ sa ti tvoj US broker neobjaví pri vyhladávaní, tak žiadne povolenie nedrží a tak radšej klikni na google a hľadaj ďalej:)))))))))))))))))))

Toď vsio

Sdílet příspěvek

Adresa příspěvku
Sdílet pomocí služby

Zapojte se do diskuze

Příspěvek můžete vložit nyní a registrovat se později. Pokud máte na serveru účet, přihlašte se a příspěvek bude publikován pod Vašim uživatelským jménem.
Poznámka: příspěvek bude uveřejněn po schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na tento příspěvek..

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Předchozí obsah byl obnoven.   Smazat obsah editoru

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Vytvořit...

Důležitá informace

Na tomto webu zpracováváme cookies potřebné pro jeho fungování a analytiku, v případě udělení souhlasu také cookies pro účely cílení reklamy.