Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Doporučené příspěvky

to ado19:
zde na foru najdete extra vlákno k papertradingu.
Nejen na papíře, ale přímo svými značkami, jež si můžete udělat rovnou do grafu kurzu v PC. Můžete tak sledovat jak si vedete, navíc jasně vidíte i co vás k obchodu vedlo-pokud se například držíte svého systému dle technické analýzy atd.
Kdo hledá najde a zde se toho dá najít opravdu docela dost!

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 3 týdny později...

Dobrý den ,


Mohl by mě někdo říct ? když se rozhodnu využívat sierru a trade workstation společně k testování a budu si jenom kupovat data . Kolik vlastně zaplatím za ty dva programy k testování tedy sierru a trade workstation . Kolik stojí data jsem už zjistil , ale páč neumím anglicky tak jsem ani moc nehledal abych našel podrobnosti o zakoupení programu . Tak a pokud koupím programy a data o kolik budou tyto data zpožděná a dá se testovat stejně jako když si otevřu ostrý účet ? Myslím jestli můžu fiktivně v TSIM zadávat příkazy jako když mám ostrý účet . No aspoň si myslím že jde v TSIM zadat nákupní a prodejní papírový příkaz .Zatím nemám dost peněz na ostrý účetz ale rád bych trénoval a tak jsem usoudil že si ty data za těch 3600 na rok prostě zaplatím abych nestál na jednom místě . Jenže právě proto potřebuju ten program a živá data a taky platformu ve které zadám příkaz takl jako v TNT4 a proto si myslím že TSIM se společně se sierrou a trade workstation bude hodit co si o tom myslíte vy dá se tak připravovat na trading ???


Ahoj Dan

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to DeLucky:
nechci Vás odradit od čehokoliv, ty placené SW vč.dat jsou určitě kvalitní. Pouze můj názor je, že velice kvalitně se dá papertradovat a backtestovat cokoliv i na SW a datech jež jsou zdarma. Živá data jsou OK, k těm se zdarma dostanete na Forexu vč.platformy, pro komodity i akcie myslím bohatě postačí 10-15-20 min. zpožděná jež jsou už grátis.
To nepíšu z lakoty, jen ze zkušenosti: ostrý účet, vlastní reálné peníze a psychika reál obchodu pak bývá někdy o něčem jiném a každá kačka navíc se zde může hodit :-)
úspěch vám
miciko

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravim delucky,

Na dobry trenovanie intradenneho obchodovania Vam odporucam 2 moznosti:

1. Ak mate 5000$ na fundovanie IB uctu - tak ho fundovat a za 10$ mesacne budete mat data(min TF mesiac dozadu), a kazdy den mozete trenovat nazivo. K tomu samozrejme je dobre mat nejaky chartovaci program - napr. SierraChart, ale da sa urcite zo zaciatku pouzit aj grafy priamo z IB platformi

2. Lacnejsia a myslim ze aj efektivnejsia(rychlejsia) forma ako sa do obchodovania dostat, je kupit-zohnat data - bud tickove, alebo data s co najnizsim TF (urcite nie 10min) napr od SCMagic (24$/trh 2secTF data), nejake data sa daju stiahnut aj tu vo fore, a s tymito historickymi datami s pomocou BracketTradera prehravat trh a zadavat prikazi, v spolupraci so Sierrachart - vid wiki . Da sa nastavit niekolkonasobna rychlost prehravania a takto mozete otestovat viac dni behom niekolkych hodin. Super na tom je to ze to niesu len statickesviece ale postupne sa vyvijaju tak ako v realnom trhu, co je myslim pre ostre obchodovanie ten spravny nacvik.


Borco


Link to comment
Sdílet pomocí služby


To : miciko

SW tím asi označujete software ? Z vaší odpovědi jsem pochopil ,že pokud si zaplatím živá data měl by software třeba sierra a WT být zdarma ?

To: borco

2. Lacnejsia a myslim ze aj efektivnejsia(rychlejsia) forma ako sa do obchodovania dostat, je kupit-zohnat data - bud tickove, alebo data s co najnizsim TF (urcite nie 10min) napr od SCMagic (24$/trh 2secTF data),


Proč to nejnižší Time Frame ? Proč ne 10 minutové ? jak pochopit 24$/trh 2secTF data , znamená to že graf je je generovaný po dvou sekundách , ale k čemu mi bude tak nízké TF ?
Nemůžete mi sem dát link na ten BracketTradera a taky bych potřeboval poradit jak to dát do kupy aby to makalo bez problémů ,

Díky Dan
Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dane, my to dáváme dohromady už řádnou dobu a stále to nefunguje bez problémů a nikdy asi nebude :)))

2sec. data jsou potřeba k tomu, aby jste při přehrávání viděl detailní průběh tvorby svíce. Pokud budou data minutová, tak se svíce bude tvořit po určitých skocích a cena poskočí třeba najednou o 5 ticků. To je ten problém. pokud např, budete ladit na 1min. timeframe vstup, nebo výstup, tak vám v testu cena bude dost hrubě poskakovat a získáte jen hrubý odhad, jak se to vlastně vyvíjelo.

Sierru si musíte zaplatit.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to DeLucky:
ano SW označuji software, jinak napsal jsem, že zpožděná data bývají zdarma, reálná on-line zdarma pokud vím pouze na forexu. Sierru nemám, za co vše se u ní platí nevím.
a přidám osobní názor:
je každého věc jak si svůj systém vybuduje, na čem ho staví, co považuje za důležité. I z tohoto důvodu je tento byznys skvělý. Docela ale žasnu kolik lidí, jež se do obchodování pouze chystá a jsou na začátku, shání reálná nespožděná data např.komodit, snad i s aktualizací po 2sec, po ticku. Nic proti tomu, kdo se s tím umí srovnat a nějak to vyhodnotit...
Až toto ale pro úplného začátečníka považuji prakticky za zbytečné. Intradenní obchod vyžaduje specifický přístup, schopnost rychlé reakce na přesně dané signály většinou technické analýzy. A aby to mělo smysl tak i účet jisté výše, mám silný pocit. Navíc všude - opět kromě forexu - se platí poplatky. Kdo chce zkusit právě intraday obchod tak na výborný papertrading považuji právě demoúčty u forex brokerů. Umí většinou totéž co ostré účty, vč.reál nastavitelné tech.analýzy+přímo v grafu automaticky zakreslované a viditelné grafické značky pokud koupím/prodám, zadané a opět stavitelné linie kdy beru profit a kdy jdu z nepovedeného obchodu ven.
nač je to dobré?
-zpětně se mohu kdykoliv vrátit k situaci kdy a hlavně PROČ jsem do pozice vlezl/vylezl. k tomu vidím i svou okamžitou bilanci zisk/ztráta, takže např.i na forexu se dá velmi rychle=hned takto trénovat a učit se schopnosti reagovat na vývoj na trhu.
Opakuji nemám nic proti placeným živým datům z jedno jakého trhu, platit ale hned od začátku za něco co ani nevím zda a jak užiji, no nevím...
zdá se to jak z pravěku ale kdo si navolí např.své indikátory tech.analýzy a společně s kurzem 1den/bar si je vytiskne na papír A4 naležato, tak může naštudovat s vysledovat kdeco zajímavého a zdarma :-). Až se v tomto zorientuje a naučí nač a jak reagovat, až pak bych přidal i ta placená intraday živá data.
Jde o můj soukromý názor, každý svého burzovního štěstí i zisku/ztrát pochopitelně strůjcem jest!
miciko

Link to comment
Sdílet pomocí služby

DeLucky:
Naprosto souhlasím s micikem. Před rokem a půl jsem začínal poziční papertrading s TNT, pak jsem hledal možnosti intradenního papertradingu komodit a nakonec jsem skončil (dnes už live) na forexu, kde jsou skvělé platformy pro intradenní trading i trénink zcela zdarma na neomezenou dobu (VTtrader, Metatrader4...). Platformy poskytují téměř veškerý luxus, který může trader požadovat a není třeba složitě propojovat obchodní platformu s platformou pro charting a ještě k tomu platit data - to všechno je přímo ve forexových platformách i s hromadami indikátorů a s dalšími hromadami AOS (automatizovaných obchodních systémů), které si lze stáhnout z řady diskuzních fór - vše opět zdarma. Spousta dalších indikátorů, AOS i kompletních strategií je přímo tady na finančníku v diskuzi o forexu. Pokud to nestačí, lze si v platformách naprogramovat vlastní indikátory a vlastní AOS. Například v Metatraderu se dá dělat automatický backtesting dokonce i s optimalizací, kde program sám navrhne optimální variantu nastavení obchodního systému... Atd. atd.
Obchodování na forexu je prakticky totožné s komoditním tradingem, s tím, že (dle mého mínění) pokud se člověk naučí vydělávat na forexu, může se kdykoli s obrovskými zkušenostmi vrátit ke komoditám. Možná vypadá forex na první pohled trochu příliš volatilní a rychlý - ale je to prakticky totéž jako např. intradenní S&P nebo Russell apod. Osobně jsem se po prvním pokusu na fx demoplatformě zařekl, že s forexem nechci mít nikdy nic společného - prodělal jsem během asi dvou minut cca 1000 virtuálních dolarů. Až na třetí pokus jsem se chytil - a dnes jsem rád, že to tak dopadlo... :)

Rozhodně to stojí minimálně za pokus!!!

Happy trading,
Petr

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To: Namodro

Já hlavně potřebuju trénovat Woodiho paterny a systém jako takový , ale do forexu se mi moc nechce ani nevím jestli by woodiho systém fungoval stejně ve forexu jako funguje v komoditních trzích . Nevím proč , ale pořád si myslím že když začnu ve forexu s účtem třeba 1000 euro tak to bude o hrozně malém výdělku . Nevím třeba je to předsudek , ale pořád mám ten pocit že ve forexu je to o malých částkách , i když to v intra-denním třeba na ER taky . Forex by pro mne byl přijatelnější už jen proto že se dá otevřít účet od 500 euro .Jenže já se vlastně od samého začátku snažím o obchodování komodit a teď bych v tom měl pěknej binec když bych přešel na forex , jsou tam jiné zkratky a nevím jak by trvalo dlouho než bych si na to zvyknul .Dá se potom vůbec přejít z Forexu na komodity bez větších potíží ?? Ale zní to zajímavě hlavně právě protože živý účet je dostupnější víc ve forexu než u komodit třeba IB že .Jinak jak velký je podle Vás idealní start účet ve forexu ? to je moje poslední otázka a potom už přeskočím na forexová vlákna .

DC
:)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

DeLucky,

Woodieho CCI system funguje stejne dobre ve forexu jako v komoditnich trzich. Kdyz se mrknete do forexoveho vlakna, najdete tam i diskusi venovanou prave pouziti WCCI na forexu, kde si muzete udelat obrazek sam. Ostatne, i Woodie na forexu obchoduje.

V zadnem pripade take neni potreba nejakych 1.000 Euro. Pokud Vam jde jen o trenink systemu + chcete neco realne vydelat, muzete si na forexu utevrit miniucet s castkou kolem 200-300 dolaru (cca 6.500 Kc). Pak muzete trenovat, trenovat a trenovat.

BTW nevim, proc myslite, ze je ID obchodovani na ER2 zalezitosti malych castek...? Nevim, mozna mame kazdy jina meritka. Osobne povazuji prijem pres $100 USD za den na jeden kontrakt (v pripade pouziti WCCI) za pomerne slusny...

Link to comment
Sdílet pomocí služby

No tak to zní zajímavě , chci hlavně trénovat WCCI , ale taky chci aby na účet něco málo přiteklo . Řekněme když by se mi při testování podařilo vydělat na forexu tak 12K za rok v korunách, což je asi 530 dolarů ročně tak za měsíc je to asi 44 dolarů s tím bych byl nad míru spokojenej člověk . S tím

BTW nevim, proc myslite, ze je ID obchodovani na ER2 zalezitosti malych castek...? Nevim, mozna mame kazdy jina meritka. Osobne povazuji prijem pres $100 USD za den na jeden kontrakt (v pripade pouziti WCCI) za pomerne slusny...


Myslel jsem v otevřené pozici na jeden kontrakt , myslel jsem to tak že to klidně může skákat po 30ti dolarech na kontrakt a to mi přijde doce la málo . I když to je taky velice relativní že, pokud otevřu pozice 5x za den se ziskem 30 dolarů jsem na 150 denně takže co je vlastně malá částzka . Takže vlastně souhlasím s vaším názorem . zatím děkuji za všechny odpovědi.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

×
×
  • Vytvořit...