Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Tvorba systému


Doporučené příspěvky

Zdravím,
před časem jsem objevil tenhle web a hned od začátku mě zaujal. Momentálně zkodnocuji své peníze již několik let v podílových fondech, jenže tam během posledních let snad ani nešlo prodělat, jenže nyní nastává trochu jiná situace a tak jsem se rozhlížel po něčem jiném a tento web mě to nejspíš nabízí.....
Manuál jsem na poprvé zhltnul za několik hodin a stále se do něj vracím...... Prošel jsem i většinu ostatních článků a pustil se do příprav.......
Protože neoplývám zas až tak velkým množstvím času abych mohl sedět u intradentního obchodování tak jsem se rozhodl pro poziční obchodování no a podle článků a příspěvků v diskuzi jsem zvolil trhy sugar a corn.
Maximum budu moci uvolnít tak 5000$ a z toho si určil že maximální možná ztráta na obchod bez komise by se měla pohybovat kolem 200$ - to jsem si určil sám a až v následujícím dnu jsem zde na toto téma objevil i článek, který mě mé uvažování potvrdil.
Jako vstupní strategii jsem se rozhodl pro úrovně SR a dvojité vrcholy/dna ..... doteď jsem byl stále nadšený.....
Stáhl jsem si strial verzi TnT s historickými daty a začal svou teorii testovat ...... vše vycházelo až podezřele dobře: při testech na cukru od léta roku 2000 do následujícího roku z 14 obchodů 9 ziskových a celkový zist cca 1800$ (obchody vždy s 1 kontraktem)
Pak jsem se ale podíval znovu na svou strategii a na testovaný obchodní rok a zjistil jsem že jsem se na strategii úplně vykašlal ..... vstupy viceméně intuitivní, stop-lossy až 500$ atd.
Tak jsem pokračoval dál s tím že se víc musím přidržet strategie. Jenže pak už výědělek nebyl žádný .... začel jsem zkoušet různé indikátory ....... až jsem zjistil že zkouším všechno a dohromady nic ......
Zkusil jsem se i vrátit k tomu co jsem dělal na začátku, ale už ani to nefungovalo ......
Mezitím jsem tady přečetl několik příspěvků kde je úváděno že k obchodu s cukrem stačí ST kolem 100-150$ - to mě přijde skoro nemožné protože jsem okamžitě z obchodů vyhazován ikdyž se trend následně potvrdí......
Prostě si teď připadám v koncích ..... asi si budu muset dát minimálně týden oraz a pak se zase vrátit s čistou hlavou .....
Píše se tu hodně o prvních reálných obchodech (hlavně intradentních), ale jak jste prožívali testování? Měli jste svůj systém hned - řádové týdny nebo daleko déle...... Jak tohle období vypadlo u Vás?
Lukáš

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Lukáši vytvořit a hlavně zažít si systém je práce s nadsázkou na rok. S nadsázkou, protože přizpůsobovat ho budete muset pořád. Emoce a tedy i nedodržení plánu je v počátku úplně normální testujte a pracujte nejen na sistému, ale hlavně na sobě. Až pochopíte jednoduchý princip obchodování, poznáte, že hlavní práce je na sobě samém. někomu to dělá větší někomu menší problémy. Pročítejte tady vlákna, většina věcí se tady už probírala, používejte vyhledávání :).
Když po roce začnete obchodovat real s kladným výsledkem myslím, že to budete moct považovat za úspěch...
Hodně motivace k práci přeju...

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravím Lukáši!
Já jsem začal první systémy zkoušet na jaře loňského roku. Studoval jsem tehdy hodně Eldera. Přes léto jsem piloval TSS a v říjnu zřídil ostrý účet. Než jsem se nadál byl jsem o 1000 USD chudší. Následovaly další měsíce studia (Joe Ross) a další ostré pokusy. Už to bylo lepší, ale stále jsem šel do ztráty. Teprve nyní, po roce a čtvrt intenzivního studia, testů a příprav se zdá že se dostávám k funkčnímu a ucelenějšímů systému. Přesto však chci absolvovat ještě pár měsíců úspěšného papertradindu, než znovu přejdu na "live". A to, troufám si říci, mám hotovy a částečně odzkoušeny teprve základy systému. Než statisticky ověřím další součásti, abych jim plně věřil uplyne ještě dost času. A to nemluvím moneymanagementu, psychologii a dalších nezbytných oblastech tradingu, které je třeba zvládnout. Jinak řečeno, dal jste se na cestu, na které se stálému vzdělávání a vylepšování budete muset již věnovat trvale. Aneb, jak říká jeden slogan:"Kdo chvíli stál, již stojí opodál".

Link to comment
Sdílet pomocí služby

A já to letně zlehčím, co taky v tom horku:-)
když jste se učili jezdit na kole taky jste se věnovali psychologii jízdy na kole??? A jak vás to psychicky nahlodá když si otlučete koleno? Sedli jste přece a zkoušeli! Po pádu si utřeli koleno, soplík z nosu a zkoušeli dál.
Jasně - obchod je o něčem jiném, ale stejně: až lze zbytečně nekomplikujte, vůbec nehledejte supersystém, anžto žádný takový není. A není šance zde dohlídat všechno a je vůbec otázka co je to "všechno". Každý systém generuje chyby, nelze je nedělat. Klidně za úspěšný systém ze začátku mějte 00,00. Pak stačí něco doladit a jdete to zisku.
úspěch přeje miciko


Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravim
tvorba OS je narocny ukol na nekolik set hodin prace. Mnohem jednodussi je prevzit funkcni system a upravit si ho podle sebe. Pokud se chcete komoditam venovat tak doporucuji projit vsemi ctyrmi skolenimi od financnika.
Usetri Vam to asi tak 2 roky badani... coz je kolikrat rozdil mezi tim byt uspesny nebo ne.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Mno už jsem trochu vychladnul ikdyž veknovní teploty jsou stále vysoké.
Byl jsem až moc nadchnutý pro věc a už se nedivím že spousta nováčků v této oblasti odpadne .... kdybych byl ještě o trošičku víc nadchnutej tak budu chtít jít do ostrejch obchodů a to bych projel i poslední kalohy :D
Na ty školení si nejspíš čásek vyšetřím, ale potřeboval bych nejdřív nějakej trh s časem - tam bych asi nakupoval i bez spekulací jen pro vlastní potřebu .....
Zatím budu ve volných chvílích sám zkoumat taje trhů.
Jinak mě docela pomohla diskuze na téma OS ....... pár systémů tam je trochu popsaných a člověka to přeci jen nakopne aspoň trochu nějakým směrem ......

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Lukasi1,
nádherný trh s časem je vypisování opcí! Pro začátečníka sice zcela zapovězeno, ale tam ten čas máte přepočítaný na peníze a to doslova, protože opce mají i zcela jasně vyčíslenou časovou hodnotu. A ta když z opce časem uniká a Vám umí kapat do kapsy (nevěřte ničemu ale fakt neklamu), tak je to OK pocit...a k tomu se zcela určitě nemusíte dobrat za ty 2 roky, ale podstatně rychleji!
Přeji Vám trpělivost a výdrž dostat se třeba i do tajů "kupování a prodávání času"! I to je totiž zde možné :-))
miciko

Link to comment
Sdílet pomocí služby

×
×
  • Vytvořit...