Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Rychlokvaška


tritom

Doporučené příspěvky

Nazdar všichni,

předem se moc omlouvám, asi zbytečně zakládám nový thread. Taky se omlovám za užvaněnost v tomto příspěvku, jsem toho plnej. Vím, že již ona otázka v předmětu je asi stupidní a přesto zde asi byla mnohokrát zmíněna a diskutována.. jsem si vědom toho, že je to individuální a závisí to na mnoha faktorech objektivních i subjektivních.

Píšu svůj první příspěvek na toto fórum. Věděl jsem že "trade"="obchod", takže pod "tradingem" či "traderem" jsem si představil prostě "kšeftování se zbožím", vůbec jsem to neztotožňoval s "burzou". Před třemi týdny jsem se dověděl že existuje Forex (dostala se mi do cesty Marketiva;), den nato jsem si zběžně projel krom jiných tento (naprosto skvělý) site a velmi ocenil Sida za úsilí, které věnuje osvětě fenoménu jménem Forex (musí ho to svým způsobem bavit; jinak by to nedělal;). Začal jsem asi jako každý, projel babypips.com, fxstreet.com a jeho katalog brokerů. O Forex jsem se začal dost intenzivně zajímat.

Marketivu jsem vzápětí zavrhnul po přečtení jí zavrhujících postů zde i na zahraničních fórech. Jelikož jsem člověk "od počítačů" a spíš softverář, byla pro mě důležitá otázka platformy na které bych to zkusil.. No, přiznám se, MT4 mi hned sed, narozdíl od VT a třeba SaxoTraderu. Jelikož jsem se věcmi prokousával postupně a Forex vnímal ze startu především jako neosobní, kybernetický trh, začal jsem se zajímat o různé automaty a jejich backtesting na MT4. Na pár dní jsem se zamiloval do jedné zajímavé variace hanse123 (uživatel "TR" na strategybuilderfx.com, k dnešnímu datu už tam ten konkrétní .mq4 snad už není). Pak jsem ale (doufám správně) pochopil, že Forex není neosobní; naopak že se řídí podle, hehe, zeměkoule jako takové:). A najednou mě automaty (takové ty opravdu automatické) přestaly zajímat.

Toto pondělí pozdě večer jsem začal na demu. Vybral jsem si FXDD a nastavil si 500USD; spready ok, MT4 a dostupný počáteční deposit na miniloty;) Chtěl jsem demo tam, kde bych i skutečně pak jel. Po chvíli dema jsem si uvědomil, že mohu v budoucnu zvážit i MIG, přeci jen USD500 je na miniloty asi málo.

Během těch 3 týdnů jsem ale nestačil vstřebat žádné z těch indikátorů a další nástrojů TA. Vím, že jít pouze po intuici je asi dřív či později jistá smrt (jak jsem se dočet); premiéra vypadá takto:

www.easic.cz/mystats/DetailedStatement.htm

Chci jet demo do konce srpna 2006 a pokud mě nic zásadně nevykolejí, chci přejít na live. Je to moc brzo, nebo ne? Zajímal by mě názor zkušenějších traderů.

Díky za každé vyjádření, Tom.

PS: rozdíly mezi demo a live nebudou hrát roli, peníze jsou pro mne hlavně čísla.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdar,

Jak jsi rikal to jestli prejit na live cca po 2mesicich testovani na demu je znacne invidualni. Ale byt tebou nikam nespecham ten trh to bude vzdy, ty krasne pohyby ktere te urcite lakaji na live tu taky budou, ale ja osobne pochybuju ze na minilotech prezijes s 500$ na ucte a to po 2mesicnim testovani na demu.
Na libru je napr prijatelne SL kolem 30pips coz pri miniuctu je 6% potom jeste musis pocitat ze budes potrebovat mit na ucte prostredky na pokryti marginu atd.
Je tady silna komunita lidi od ktere se muzes mnohe naucis staci si jen vybrat zpusob ktery te zajima (Vegas, Hans, Woddie, Fundamenty....) vyuzij toho studuj dej tomu vsechen cas a mezitim nasetri na $1000 na otevreni live uctu. Za tuto dobu se mnohemu naucis a budes mit vetsi kapital na to aby jsi ustal zacatecnicke chyby a ver mi ze jich bude mraky :). Osobne si myslim ze 1000$ je minimum pro miniloty s $500 bych jel jen nanoloty ale to zase hrozi ze si na nanolotech nebudes cvicit psychiku protoze ty vydelky nebo prodelky jsou nicotne.

Tento tvuj dovetek "rozdíly mezi demo a live nebudou hrát roli, peníze jsou pro mne hlavně čísla" je hodne usmevny hromada lidi tady na financniku vcetne prohlasovala stejna hesla, ale staci si precist pak prispevky potom co presli na live :))

Nejak jsem nezvykle rozepsal jdu radsi neco delat :D

Mira

Link to comment
Sdílet pomocí služby

tritom: Na začátku to při troše štěstí vypadá skvěle. Po prvním měsíci, co jsem jel demo, jsem vůbec nechápal, proč jsem na to přišel až teď, proč jsem svou práci nepověsil na hřebík a nežívím se FOREXem. Se ziskem cca 1.200 pips bych se měl fakt o dost líp...

Jenomže mám za sebou tři měsíce, mezitím jsem utrpěl ohromné ztráty a cítím se být úplně na začátku. Potřebuju znovu definovat vstupy do obchodů, když u výstupů už si celkem věřím... Dal jsem si tvrdá kritéria pro vstup na life (např. v deseti posledních týdnech být nejméně 8krát v zisku a to s průměrem, který by mě uspokojíl). K tomu, abych to byl schopen naplnit, mám k dnešku před sebou nejméně 10 týdnů... ;)

Tak se drž a nepřepal start...!

Link to comment
Sdílet pomocí služby

tritom,
obdivuji tvůj nástup a určitě se řadíš mezi lidi s pevnou představou o dosaženém cíli, ale před vstupem na live, bych skutečně udělal více testů, přečetl více knížek a prozkoumal především základy a pravidla TA.
Za TA se skrývá mnohem více, než pár čár a různých hraničních linií. Je třeba si uvědomit, co s trhem hýbe a jak trh reaguje na dané události. Určitě používáš nějaká pravidla, pro vstupy, výstupy, MM a pro změnu nálady trhu. Bez nich by to byla jasná sebevražda. Mnoho lidí, kteří mají lepší finanční možnosti, zakládají miniúčty v domnění, že je to stejně malá částka a když o to přijdou, nic se nestane a začnou zase s málem. Jakmile se ale dostanou na hranici, kde pro ně ztráta určité částky probudí jejich emoce, je zle a pokud se jednotlivý trader dostatečně nezná po psychické stránce, přichází o peníze víc a víc.
Já osobně zrovna přemýšlím o přejití z dema na live. Forex vstřebávám asi sedm měsíců a předtím ještě tři měsíce komodity. Na demu se dostávat do plusových čísel, ale pořád mám veliké problémy s psychikou při změně obchodovaných jednotek.
To je důvod, proč ještě chvíli posečkám a věnuji více času studiu a to především sám sebe.
Určitě má ale každý jinou povahu a jiný styl uvažování a pokud se cítíš být dostatečně připravený, můžeš začít.
Jak říkal ale DarkMan, ten trh tu bude vždy...

s pozdravem a přání mnoho úspěchů
Jirka

PS: Je lepší když kape, než když jednou zaprší.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

tritom:
vzhledem k tomu, že jedeš na demu týden, je live účet na konci srpna, dle mého názoru, sebevražda. Pokud si přečteš příspěvky třeba jen tady na finančníku, tak zjistíš, že všichni SKUTEČNĚ DLOUHODOBĚ profitující tradeři na tom makali ne pár týdnů či měsíců ale třeba taky pár let. S největší pravděpodobností tě žádná takováhle připomínka neodradí od toho, abys to zkusil, ale buď připraven na to, že zaplatíš školné.

Happy trading,
Petr

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahoj ,

Přehrabuji se komoditami už rok a půl , poslední dobou se trochu snažím pochopit forex . Za těch 18 měsíců jsem tady četl hodně článků od začátečníků jako vy , nejdříve hodně sebevědomí a potom spousta otázek vždy se musím jen pousmát . Představte si že by to bylo tak snadné , tak jsme všichni do roka milionáři . Hm moc pěkná pohádka .

Přeji hodně zdaru , a pokud začnete skutečně live obchodovat , tak určitě napište jaké máte výsledky .

REN

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Renda

Zdravím, v komoditách jsem se taky přehraboval ale tak týden kdy jsem pochopil že velikost účtu, obchodní čas, slippage, gapy, broker, placené data, a rozmanitost jednotlivých komodit jsou vlastně nepřátelé číslo 1. Když jsem zjistil že někdo drží kontrakt několik týdnů či měsíců aby utržil třeba 4000 US / kontrakt, což když srovnám s forexem kde je měnový pár o velikosti 1 lotu / margin 250 US tuto částku dosáhnout třeba i za 2-3 dny. Takže když jsem eliminoval většinu nepřátel, vyšlo mi že forex i když je rizikovější je to pravé. S velmi jednoduchou taktikou entrů na obě strany 20-30 minut před důležitými fundamenty, kterou jsem převzal od Sida jsem jako naprostý amatér dosáhl skvělých výsledků. Stačí jen dodržovat přiměřené riziko, aby byl člověk úspěšný. Další možnosti pro naprosté amatéry je onen zmíněný Sencorův tunel, ovšem vyžaduje rychlé internetové připojení a rychlé prsty na klávesnici. I když je v platformách mraky indikátorů, pro live obchodování používám v současnosti jen WCCI, na demu samozřejmě zkouším kde co, ale je toho tolik že na to prostě nezbývá čas. Prostě příležitosti a skuliny tu jsou, jde o to jak je člověk využije, to co mi vydělává si ponechám, to co mi prodělává toho se zbavím. Možností jak začít je mnoho. Že to je nápor na psychiku to se ví, ale chce to jen vydržet, po pár měsících live obchodování člověk pozná co je to pravé ořechové, i když si párkrát spálí prsty, důležité je aby se nespálil opakovaně o stejná místa. Samozřejmě kdo byl celý život zaměstnancem a byl zdrcem z toho že mu nadřízený sebral čtvrletní prémie se bude se ztrátovým obchodem vyrovnávat jinak než třeba živnostník který nedostal zaplacenou fakturu za několik desítek tisíc a bere to naprosto s klidem jako věc která se stává, není třeba zoufat pořád je dost zakázek které vydělali a v budoucnu vydělají pěkné peníze. Jinak na závěr jen dodám že o vánocích jsem slova jako Forex či komoditní obchodování slyšel poprvé, na druhou stranu neuplynul letos ani den kdybych nenavštívil tyto jedinečné stránky.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahoj ,

No tak to jsou přesně moje slova ,ale já bych to tak pěkně nenapsal Jinak jaký používáš SW SierraChart nebo VT nebo něco jiného ? ptám se protože můj hlavní zájem se stáčí k používání WCCI jakožto hlavní nástroj pro obchodování . A protože testuji v MT4 kde to nejede tak budu muset přeskočit na jiný SW .

REN

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to tritom:

Já jsem začal obchodovat přesně tak, jak chceš začít i ty. Asi po měsíci na demu jsem založil live účet a začal s velkým očekáváním obchodovat. Během 7 dnů z mých peněz nezbylo vůbec nic, a to se opakovalo ještě dvakrát. Ale to, že jsem do obchodování skočil rovnou po hlavě, mě neuvěřitelně nakoplo. Najednou jsem začal forexem žít naplno, a to jenom tím, protože jsem obchodoval live. Protože jsem byl součástí fx a to mě nutilo neustále se zlepšovat a přicházet na ty nejlepší obch. strategie. Demo tě nepřinutí tak rychle se rozvíjet jako live. I když si můžeš nalhávat, že na demu obchoduješ stejně jako na live, ale to je nesmysl. Je to jako nebe a dudy. Zaseknout se na demu a neustále se na něco psychicky připravovat nemá smysl. Na demu je dobré zkoušet AOS/ pro začátečníky je to ztráta času, nejdřív musí pochopit základní principy trhu/, ale psychika se tak natrénovat nedá. A právě psychika je podstatná část obchodování, která se musí rozvíjet stejně s obchodní strategií.

Na účet dej tolik peněz, aby ti nebylo jedno, že je projedeš. To tě bude stimulovat k tomu, aby jsi měl nejlepší výsledky. Když peníze projedeš, dej si pauzu, objektivně zhodnoť co bylo špatně a se stejným zápalem se vrhni do boje znova.

To co tu popisuji, je tak trochu jako léčba šokem. Neříkám, že tento dynamický postup je vhodný pro všechny, ale je vhodný pro ty, kdo se chce rychle zlepšovat a kdo má možnost se fx zabývat od rána do večera a přinést mu ze začátku i nějaké oběti. Mě se tato cesta vyplatila.

A ještě bych ti chtěl do začátku poradit. Nejdřív se zaměř na fundamenty. Je to nejrychlejší cesta k penězům a s fxdd se skvěle obchodují /bez gumy /. Nesnaž se vytvářet nějaká AOS, nebo složité grafy - to je jen pro zkušené tradery, co obchodují několik let. Existují mnohem jednoduší cesty k cíli.

Hodně úspěchů,

Jadus ;) ;)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to all:

mockrát Vám všem děkuji za odpovědi, jste skvělí !! Díky za každou radu; založením nejsem ani snílek ale ani pragmatik, takže Vaše rady beru vážně, určitě se jimi nechám ovlivnit ale stejně to nakonec dopadne "po mém". Rozhodně však neskočím na live úderem 1. září :). To, že přijdou propady a rozčarování, vím nabeton (jen jsem zvědav JAK se to stane) a rozumím i s těm z Vás, kteří říkají že psychika dělá moc. Až se někdy rozhodnu, půjdu na miniloty. Ale rozhodně ne s 500.-, spíš uvažuji o 2000,- (kvůli MIG, jejich server je aspoň na demu o dost stabilnější než FXDD při jinak identických podmínkách). To mi došlo už dřív, že 500,- je na miniloty šibenice.

A jsem smířen i s tím, že mě to prostřelí i na live, i když by mě to samozřejmě dost vytočilo;)

Ještě jednou, moc děkuju. Jsem přesvědčen, že prodělek na Forexu znamená vždy, jen a pouze, chybu tradera. S tím do toho jdu. Každý pátek večer do tohoto vlákna hodím odkaz na dosavadní bilanci na demu. A až nastane live, budu pokračovat ;)

Mějte se, happy trading !!

Tom

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Všechny Vás zdravím.

Jelikož jsem nechtěl zakládat nové vlákno napíšu to sem.
Mám za sebou asi 1rok backtestování na e-mini pomocí WCCI. Výsledky jsou dobré. Jelikož nejsem schopen dát dohromady 5000USD, tak jsem se vrhl na Forex. Chci založit účet s 1500USD u CMS. Začít na demu a pak miniloty. Prošel jsem zde všechny vlákna, ale na některé otázky jsem nenašel odpověď:

1.Co obchodovat? SID píše, že hlavní páry jsou EUR/USD a USD/JPY. Četl jsem, že oblíbený pár je ještě Cable GBR/USD. Co je tedy nejlepší obchodovat? Nerad bych obchodoval něco co nemá dostatečnou likviditu.

2. Kdy (odkdy dokdy) je nejlepší na Forexu obchodovat. Někde jsem našel čas od 11-15hod SEČ. Je to pravda?

3. Na čem bactestujete? VT to neumí. Pro MT4 jsem si všiml, že jsou problémy se správnými daty. Čím nejlépe bactestovat WCCI?

Předem díky za odpovědi.



Link to comment
Sdílet pomocí služby

TomasN:
1 Hlavne pary na forexe su EUR,GBP,CAD,CHF,AUD s USD a EURJPY. Likvidita je bez problemov,slippage ziadna
2 Obchodovat na Forexe sa da kedykolvek,ale volatilita je hlavne 8.00- 18.00 a azijska session v noci,cca 1.00-5.00
oproti e-mini byvaju dlhsie obdobia chopu
3 Ja backtestujem WCCI na MT4,data nie su problem.Problem predstavuju predovsetkym pri breakout metodach,kde chybajuci udaj moze ovplyvnit vysledok testu.

Zopar mojich zatial skromnych poznatkov

Obchodovanie WCCI je oproti e-mini o dost tazsie, WCCI dava ovela viac falosnych signalov a treba prist na system ich filtrovania.Aj preto sa pouzivaju vyssie TF.
Pre uspech WCCI su dolezite nizke poplatky a tie su na forexe vyssie.Treba si vybrat brokera s nizkymi poplatkami
( podla mna je vhodna napr. Oanda,ich poplatky su uz s napr. IB porovnatelne)

herman

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Hermane díky za tak rychlou odpověď. Budu se muset na MT4 podívat. Pokud je to težší než na e-mini, tak to bude síla! No nic zkusím to. Nic jiného mi stejně nezbývá. Natestuji to a pak uvidím. Budu postupovat přesně podle Woodieho. TF 15min, SL 10-12pips. On ví, proč to tak dělá. Nemáš nějaký dobrý tip na data pro MT4?

Link to comment
Sdílet pomocí služby

×
×
  • Vytvořit...