Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Najlacnejsi broker


SonnY

Doporučené příspěvky

Náhodou jsem narazil na další obchodníky na české burze, kteří mají nižší komise (při objemu +- 100k CZK).

0,4% Cobos - brokerjet.ecetra.com
0,3% atlantik.cz
0,7 Patria

Já obchoduji přes FIO, který má na Kobosu 0,6 procenta a při objemu +-100k při RMS 0,39%

Taky jsem si našel seznam všech licencovaný obchodníků na české burze:
www.finance.cz/kapitalovy-trh/seznamy/obchodnici/

Obvolal jsem jich asi 5, ale nikdo nic neví smiling smiley, a při pojmu akcie mi vykládají o akciových fondech, či zarytě přepojují.

Nevíte, kdo ještě u nás umožnujě obchodovat klientům a neobchoduje jen sám na sebe a kolik si za to bere při objemu +- 100k?

Tuším, že Colossum, s který tady byly špatné zkušenosti, ale kdo další?

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 76
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

> Pokud si pořádně přečteš tento web a jiné
> obchodnické weby (ne firemní-brokerské), tak
> všichni propagují US (nebo cizí) brokery, kde je
> poplatek několikanásobně nižší , než u českého
> brokera.
>
> -----------
> František


Máš pravdu, jak si to tak v hlavě srovnávám, tak mi vychází podle backtestingu, že bych zaplatil při reálném obchodování třetinu zisku na poplatcích u discount brokera.

Podle mě jsou tady šílené poplatky, například FIO (jeden z levných) má lot ve SPADu za 0,202 % (obousměrně i s burzou), i to je drahé v porovnání s komoditama, kde se ovlivňují velké objemy jen s poplatkem 4 USD.

A to nemluvím o tom, že já teď obchoduji na KOBOSu za 1,02 procenta obousměrně, to je opravdu spíše americká ruleta, než obchod :).

Asi je "opravdu" důvod pro to, že se tady nikdo nebaví o českých brokerech.

Znáš nějakého zahraničního discont brokera na české akcie?

Ještě potřebuji půl roku potrénovat aspoň, nepudu rovnou na komodity.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Nevím jak tady, ale na jiných obchodních webech je většinou nedoporučované obchodovat v ČR, protože je tady malá likvidita, to znamená velká možnost manipulace cen.
Ve SPADu je sice likvidita snad dobrá, ale to množství a poplatky také nejsou zrovna nízké. Také pohyby CZ titulů nejsou zrovna velké. Hodí se spíš k investování, než k obchodování.

U US titulů je větší volatilita, tudíž možný větší zisk (ale i ztráty). Schválně, u kolika CZ titulů je denní pohyb větší než 5% a u kolika US?

Link to comment
Sdílet pomocí služby

harmonie Napsal:
-------------------------------------------------------
> Nevím jak tady, ale na jiných obchodních webech je
> většinou nedoporučované obchodovat v ČR, protože
> je tady malá likvidita, to znamená velká možnost
> manipulace cen.
> Ve SPADu je sice likvidita snad dobrá, ale to
> množství a poplatky také nejsou zrovna nízké. Také
> pohyby CZ titulů nejsou zrovna velké. Hodí se spíš
> k investování, než k obchodování.
>
> U US titulů je větší volatilita, tudíž možný větší
> zisk (ale i ztráty). Schválně, u kolika CZ titulů
> je denní pohyb větší než 5% a u kolika US?
>
> -----------
> František

Já jsem se díval jen na O2 a ČEZ, a když jsem se díval, tak rozdíl mezi denním minimem a maximem, byly 4 až 5 procenta :), takže to je opravdu o ničem.

To beru tak, že SPAD má poplatky asi 10* větší, než jsou discount v komoditách a KOBOS či RMS je jen pro prodej akcií z privatizace a podobně, já bych na něm vydělal kolem 30-40 procent ročně při pozičním obchodování a při směšných 10ti obchodech za rok zaplatil 12 procent brokerovi :) to je prostě síla, bych zaplatil FIO 1200 Kč za obousměrný obchod, což je polovina toho, co bych zaplatil ve SPADu, kde bych kupoval 10* tolik, to je výsměch :).

Máš pravdu, že likvidita v RMS a KOBOSu je nízká, a kurzy se tam vyvíjejí naprosto jinak, než ve SPADu, podle kterého backtestuji. Je to tady prostě džungle s poplatky velikostí americké rulety :).

Na komodity se nemůžu dát, protože neumím používat stop-losy, tedy umím, ale nevím, jak je nastavit :). Mám otestovanou vstupní a výstupní stavy, teď se dívám právě na ty "chyby" kolem :).

Celkově máš pravdu v tom, že je to tady spíše na investování, než obchodování, nedokážu si představit, že by tady někdo obchodoval 100 obchodů měsíčně :). V USA by zaplatil na poplatcích 400 USD, tady 1200Kč (SPAD) * 100 * 2 = 240 000 Kč = 14117 USD :). Ono už stačí, že se tady všechny obchody v cenících neuvádějí jako nákup a prodej s poplatkem burzy, ale jako jen jeden směr a ještě bez poplatku burzy, to tady není vůbec pro spekulanty, ale je to děláno na tatíky a babičky, co chtějí prodat 20* O2 z kupónovky.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dobrý den,

Jaromíre666,stop loss by vás měl asi zajímat ze začátku daleko více než poplatky.Přes českého brokera jsem obchodoval pouze USA akcie,tam byl SL jednoduchou záležitostí.nevím jak je to na české burze,ale určitě to taky nějak lze,protože obchodovat bez SL-podle mě hazard i na české burze.Kontaktujte svého brokera ten Vám určitě poradí.Jinak akcie u USA brokera se do 100 ks dají pořídit za 2 USD( 1USD otevření/1 USD uzavření)

S pozdravem

borax

Link to comment
Sdílet pomocí služby

borax: sice je to mimo téma.

Oobchoduji čistě podle standardního MACD.

Jak by jsi stanovil S&L, podle volatility trhu a každý den ho posouval? Mě totiž nic nenapadá. Když obchoduji podle zavíracích cen, tak si na ně musím počkat. Jedině, jak mohu nastavit S&L, je že provedu nějaký dlouhodobý výzkum a zjistím volatilitu, dám si nějakou rezervu a podle toho dám S&L. Napadá tě něco.

Poplatky u nás jsou pro mě celkem důležité, když za nákup a prodej dám 1,2 procenta... Chápu, že když je to v USA dolar, tak je to naprosto jedno, proto se taky začnu více dívat mimo, protože tady je to s poplatky totálně přemrštěné...

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Asi jsi toho zatím moc o SL neslyšel zkus si pročíst finančníka a diskuze o SL toho tady najdeš hodně.Jinak SL by mohl být třeba max.2-5% z tvého účtu,nebo si mužeš dát SL několik procent pod poslední close a klidně ho i můžeš posunovat pokud trh půjde Tvým směrem.Variant je hodně,ale samozřejmě ho ani nemusíš používat pokud uznáš za vhodné, pokud Ti to takto vyhovuje.

borax

Link to comment
Sdílet pomocí služby

borax Napsal:
-------------------------------------------------------
> Asi jsi toho zatím moc o SL neslyšel zkus si
> pročíst finančníka a diskuze o SL toho tady najdeš
> hodně.Jinak SL by mohl být třeba max.2-5% z tvého
> účtu,nebo si mužeš dát SL několik procent pod
> poslední close a klidně ho i můžeš posunovat pokud
> trh půjde Tvým směrem.Variant je hodně,ale
> samozřejmě ho ani nemusíš používat pokud uznáš za
> vhodné, pokud Ti to takto vyhovuje.
>
> borax

Slyšel jsem toho dost, jde o to, že na jeden obchod, jak se říká, bych měl riskovat max 2-5 procent účtu, a to je zrovna pro poziční investování nanic, protože volatilita trhu je klidně za dobu, co jsem v něm 10 procent. O SL jsem toho četl hodně, ale nenapadá mě, jak je třeba umísťovat při MACD kdy vstupuji a vystupuji na jeho základě. Podle mě mych musel mít SL kolem 15-20 procent, jinak by mě to pořád vyhazovalo, a je otázka, jestli ho mít i tak, protože občas to lítá opravdu šíleně.

SL je perfektní nástroj, už jsem ho jednou použil a zachránil mě při Zentivě od další ztráty, jenže to jsem ho dal jen tak podle oka, a to je špatně, potřebuji prostě na tom více pracovat.


Link to comment
Sdílet pomocí služby

Jaromíre,možná by jsi mohl zkusit hned po vstupu do obchodu nastavit SL na Tvou hranici únosnosti kolik jsi podle Svého účtu ochoten riskovat bez ohledu na MACD,to je podle mě důležité dodržet MM, aby Tě třeba jeden hodně nevydařený vstup nestál velkou část Tvého účtu.Jinak je docela zajímavé se zaměřit na divergence mezi třebe tvým MACD a cenou(to by mohl být důvod přitáhnout SL),taky má podklad určité suporty či rezistence,trendové linky atd.
Jinak samozřejmě plně respektuji Tvůj přístup,nic Ti nepodsouvám a přeju at se daří.

borax

Link to comment
Sdílet pomocí služby

borax Napsal:
-------------------------------------------------------
> Jaromíre,možná by jsi mohl zkusit hned po vstupu
> do obchodu nastavit SL na Tvou hranici únosnosti
> kolik jsi podle Svého účtu ochoten riskovat bez
> ohledu na MACD,to je podle mě důležité dodržet MM,
> aby Tě třeba jeden hodně nevydařený vstup nestál
> velkou část Tvého účtu.Jinak je docela zajímavé se
> zaměřit na divergence mezi třebe tvým MACD a
> cenou(to by mohl být důvod přitáhnout SL),taky má
> podklad určité suporty či rezistence,trendové
> linky atd.
> Jinak samozřejmě plně respektuji Tvůj přístup,nic
> Ti nepodsouvám a přeju at se daří.
>
> borax

Díky za názor, to co popisuješ jsem už všechno dřív zběžně nastudoval. Přitahování SL na základě divergencí není špatný nápad. MACD obchoduji, protože je naprosto jasný, a pomalu zkouším i další věci, které už jednak nejsou tak myšlenkově přímé.

Ona je otázka, jestli obchodovat jen čistě MACD, a nebo, jestli si i kreslit trendové linky, supporty atd. Musím otestovat, jak se chová MACD při extrémní změně trendu ve srovnání třeba s trend line.

Ještě jednou dík, jdu testovat :).


Link to comment
Sdílet pomocí služby

Tak pracuji na vystupování z MACD na základě SL, tedy na jistém "řízení rizika" ze začátku obchodu a v pozdější fázi obchodu na "uzavírání" výnosu.

Díky za reakce.

Zpět ale k tématu, může mi někdo vysvětlit tento klasický ceník?

individuals.interactivebrokers.com/en/accounts/fees/commission.php?ib_entity=llc

Co znamená "share", to je akcie? Akcie má tedy výraz stock i share?

Cena: "USD 0.005 per share"
Příklad: "1,000 Shares @ USD 50 Share Price = USD 5.00"

Takže si účtují půl centu za nákup jedné akcie?


Link to comment
Sdílet pomocí služby

Stejně to jsou ale neuvěřitelně nízké poplatky :), i burza si bere místo 0,001 procenta jen 0,00015 procenta.

Je opravdu sranda, když mě včera přesvědčoval jeden broker (konktaktoval jsem všechny v ČR :) LOL ) o tom, že nemám pravdu, a poplatky ve SPADu jsou naprosto vpohodě, dá se na ních vydělat. Ten den ČEZ za celý den poklesl o 0,2 porcenta a poplatky jsou 2*(0,1 broker + 0,01 burza) procenta, tedy 0,202 procenta, takže i kdyby tady měl člověk křišťálovou kouli, tak díky poplatkům a nízké volatilitě jde jeho intradenní obchodování ke dnu :).

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...