Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

CI komodity/saxo bank


Doggy

Doporučené příspěvky

Ahoj Joachim,

nemozem nezareagovat. rozmyslam, co tak asi moze viest k tvojmu komentaru, ale skusme si ujasnit par veci:

1. to, ci ma sprostredkovatel zmysel, alebo nie musis nechat na posudenie klientov. sprostredkovetel musi priniest klientom urcitu pridanu hodnotu, pokial im tuto neprinesie, nema sancu na uspech.

2. jednou z hlavnych pridanych hodnot CI KOMODITY je umoznit vstup na financne trhy aj investorom, co neovladaju anglicky jazyk aktivne. odpoved na to, ci sa maju s tymto handicapom sancu presadit na trhu, by som prenechal im

3. aby sme tento handicap zmiernili, CI KOMODITY sa zameriava na online spravodajstvo a analyzy, ktore nemaju v cesko-slovensku obdobu. tym investor ziskava tie najdolezitejsie informacie o tom, co sa deje na trhu.

4. kedze CI KOMODITY, nema akukolvek ambicu davat investorom vlastne investicne odporucania, pozicia junior analytik, ktoreho hlavna cinnost spociva v analyzach ex-post, ma vyrazne opodstatnenie

5. proces kompletnej starostlivosti obsahuje okrem beznej administrativy hlavne poziciu arbitra pri obchodovani s brokermi, kedy kazdy broker spolocnosti vyjde v ustrety akymkolvek opravnenym poziadavkam CI KOMODITY. samotny klient je pri jednani s brokerom z pozicie sily strateny, avak mozes si byt isty, ze akykolvek problematicky obchod dokazeme riesit v prospech klienta. To je ta najvacsia vyhoda sprostredkovatela

Takze CI KOMODITY je tu na to, aby zvysila informovanost a pomohla klientom za standardnych podmienok. Ak to nie je vyhodou pre teba je to v poriadku, ale ci to ma zmysel pre ostatnych, to by som nechal na ich posudeni...

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 60
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

To joachim:

Nie nepodceňujem sa, ale až vo chvili kedy som potreboval pomoc pri objasnení funkcií platformy a značne odbornej komunikácii s dílermi brokera som zistil ich opodstatnenie. Okrem iného ma zujíma i fakt, že za ich služby neplatím a vzhľadom k tomu ako často som s nimi v kontakte a koľko informácii mi dávajú, dávam dole klobúk pred nimi a rovnako pred všetkými, ktorí sa snaží pomôcť obchodníkom bez toho aby ich zdierali ......

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To Dzink:

Žurnalistiku a spisovnú slovenčinu zrejme potrebujú ku gramaticky správnemu písaniu v spravodajstve. Ak tebe nevadia hrubky tak kvôli tebe to asi nerobili :)

Ten kto ich pozná a má cez nich sprostredkovaný účet, tomu netreba hovoriť prečo ....... Tiež som bol skeptikom ako Joachim, no vyskúšal som to kvôli saxu, bezplatne a bez problémov. Dnes mám cez nich už druhý účet na MT4 (Velocity).

.... inak o tomto článku som im dnes hovoril a odpoveď znela: sme radi, že sa o nás hovorí a každý má svoj názor, ktorý si vážime (ich postoj hovorí za všetko)...

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahoj Nieil,

hmm, cize ty si od nich tusim :)

Nic vazne ma k tomu nevedie, len ta nesmierna naivita, ktoru okolo seba na slovensku a v cechach vidim a pocujem.
No da sa teda povedat, ze ste v podstate akasi prekladatelska agentura pre tych co nerozumeju anglicky, ok

"3. aby sme tento handicap zmiernili, CI KOMODITY sa zameriava na online spravodajstvo a analyzy, ktore nemaju v cesko-slovensku obdobu. tym investor ziskava tie najdolezitejsie informacie o tom, co sa deje na trhu. "

IMHO - no pokial by ste vedeli co sa skutocne deje na trhu tak riesite obchody a nie sprostredkovanie otvarania uctov. Ono zo spravodajstva nikto nezbohatol, iba ak ti co ho pisu. Mat spravy je vec jedna a vediet ich vyhodnocovat je vec druha. Ja osobne spravam nepripisujem vo svojich obchodoch ziadny velky vyznam, preto sa na ne aj tak pozeram. Jednu cast tej naivity, ktoru som spomenul pripisujem aj beznej predstave zacinajuceho investora, ktory si mysli, ze vsetko treba sledovat, vsetko treba citat a neodtrhnut oci z obrazovky. Casto krat su im zial tieto predstavy len vnucovane firmami, ktore sa tym potrebuju len zivit. Citat analyzy a komentare a hlavne tie ex-post je uplna strata casu, na trhu musis mat svoj vlastny nazor.

Kazdy investor alebo poskodeny zakaznik ma moznost stazovat sa u regulacnych organov, len mnohi o tom ani netusia, potom lahko uveria tomu ako sa kto o nich postara, ked pride na spory s brokerom. Tym neznehodnocujem to ak ste niekomu naozaj pomohli, ved pekne od vas :)

Neber ma prosim utocne. Ja len chcem aby si tu nik nezatvaral oci pred rovnicou:
neznaly klient = zlata bana

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Joachim,

dakujem za odpoved, beriem tvoj nazor a urcite je na nom vela pravdy. rozhodne to, ze neznaly klient je zlata bana je svata pravda. nie je vsak zlata bana pre nas, ale pre brokerov (ci ocp, ktore obchoduju na vlastny ucet). pre nas je ovela lepsi obchodnik, ktoremu sa dari a ma perspektivu dlhodobeho obchodovania. prave to je zmyslom nasej prace - dat mu aspon tie skusenosti, co mame my.

co sa tyka stazovania sa regulacnym organom, to zartujes )))... zmluva s kazdym brokerom je postavena tak, ze nemas sancu nieco vysudit. forex je off-exchnage a da sa povedat, ze neexistuju ziadne striktne pravidla a toboz nie sudy...

co sa tyka obchdovania podla fundamentov je vec nazoru a hlavne stavu uctu... osobne si myslim, ze minimalne 30% ziskovych obchodnikov obchoduje iba podla fundamentalnych analyz. a cely risk a money manazment musi byt podla mojho nazoru postaveny na tom, co sa ide diat a co sa deje. staci jedna kriticka fundamentalna sprava, ktora dokaze otocit vyvoj na trhu a technicky analytik naskakuje iba prilis neskoro. je to cele o vyklade. myslim, ze meradlom uspechu je % vynos. porozumenie podstaty je moja mantra... )

v kazdom pripade ti prajem vela statsia pri obchodovani ciste podla techniky, myslim, ze ak clovek vela hlada, tak najde ziskovy model. stojim vsak za tym, ze pri spojeni TA a FA ma clovek sancu na ovela lepsi vynos... ))))




Link to comment
Sdílet pomocí služby

To Dzink:

Určite ..... Máš pravdu..... Preto každý zdroj dobrý .....
Akurát, že mne nie je jedno koho oslovím, či toho kto pozná alebo toho kto sa hrá....

To Joachim:

No nie som začiatočník a nie som profesionál. Som niečo medzi tým. A oni si zo mňa určite zlatú baňu neurobili:), jedine ak by si bral 5tis. za školenie čo som im zaplatil asi pred rokom a H20 stálo to za to. Ak však hľadáš, že ťa niekto naučí zarábať tak poznám i lepšie školenia, ktoré to dokonca garantujú:) ....... (aby som ich stále nevychvaloval)

.....

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To H20:

:) preboha nie, robím si srandu ......
Niečo som však počul o niekom z TT ale podľa mojich ale i ostatných tu účastníkov fóra sa obchodovať musíš naučiť každý sám. V každom prípade ti CI dá relevantné informácie bez zbytočných marketingových ťahov a omáčok. Z ich školenia som si zobral veľa informácií no som si istý, že ti budú vedieť na prípadné otázky odpovedať priamo i cez skype.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Nieil Napsal:
-------------------------------------------------------
>
> co sa tyka stazovania sa regulacnym organom, to
> zartujes )))... zmluva s kazdym brokerom je
> postavena tak, ze nemas sancu nieco vysudit. forex
> je off-exchnage a da sa povedat, ze neexistuju
> ziadne striktne pravidla a toboz nie sudy...

No ved prave preto uz som velakrat aj tuna spominal, ze ja sa venujem predovsetkym regulovanym nastrojom a viem preco tak robim. Ak je problem, ukazem cely filling log, ci brokerovi, ci NFA a vie sa hned kde je pravda. Uz som v par reklamaciach uspel a viem co vravim. Rozpisovat sa o tom nema zmysel. Od toho predsa nakoniec aj regulacne organy su ...
Mimoburzove "stavkove kancelarie" mna osobne velmi nelakaju.
Btw. v zakulisi som pocul, ze sa skoro blizi sprisnenie regulacie forex brokerov, minimalne tych americkych. V poslednej dobe je z tejto oblasti hrozne vela reklamacii, staznosti na regulacnych organoch no a tiez vela podvodov. Dnes bezne forex broker vyplaca provizie aj neregsitrovanym spolupracovnikom, aj to sa ma udajne skoro zmenit. Ja osobne akekolvek sprisnenie vitam. Snad to bude zaciatok konca obdobia bucket shopov.

>
> co sa tyka obchdovania podla fundamentov je vec
> nazoru a hlavne stavu uctu... osobne si myslim, ze
> minimalne 30% ziskovych obchodnikov obchoduje iba
> podla fundamentalnych analyz. a cely risk a money
> manazment musi byt podla mojho nazoru postaveny na
> tom, co sa ide diat a co sa deje. staci jedna
> kriticka fundamentalna sprava, ktora dokaze otocit
> vyvoj na trhu a technicky analytik naskakuje iba
> prilis neskoro. je to cele o vyklade. myslim, ze
> meradlom uspechu je % vynos. porozumenie podstaty
> je moja mantra... )
>
> v kazdom pripade ti prajem vela statsia pri
> obchodovani ciste podla techniky, myslim, ze ak
> clovek vela hlada, tak najde ziskovy model. stojim
> vsak za tym, ze pri spojeni TA a FA ma clovek
> sancu na ovela lepsi vynos... ))))
>

Ja som nepovedal, ze sa venujem vyhradne TA. Moje obchody su zalozene predovsetkym na logickych pravidlach a na risk managemente a preto ma vacsinou nezaujima fundament ako taky. Lebo viem zarobit aj na jeho pozitivnom i negativnom dopade, cize neriesim.
No a meradlom uspechu %vynos jednoznacne je, to som tu tiez niekolkokrat a dost nahlas spominal. Ale %vynos na statemente :)
Tebe tiez prajem vela stastia a vela anglicky nehovoriacich klientov :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To joachim:

Zhodou okolností sa o zákony veľmi zaujímam a môžem ti povedať jedno. V EU prichádza nová smernica zvaná MiFID, ktorá veľkú časť rieši, no OTC je trh, ktorý sa nedá regulovať ako centralizovaný trh futures, alebo akcií. Okrem iného pri regulovanom trhu máš iné závažné riziká a problémy. Len o tom mnoho ľudí nehovorí, respektíve nejaký guru o tom nepíše:))))))))))))

Ešte jedna drobnosť: ja hovorím anglicky plynule slovom a písmom a predsa som si otvoril účet cez nich. Je zadarmo, nič ma to nestojí a dokonca ušetrím v prípade komunikácie s brokerom. Nedávajú mi žiadne typy ani zavádzajúce informácie o trhu, povedali mi ešte pred otvorením otvorene problémy jednotlivých brokerov. Ich výhody i nevýhody a vôbec ich nešetrili. Okrem ich dodatočných bezplatných služieb mám možnosť riešiť moje požidavky priamo na brokera alebo spoločne s nimi. Vedia mi poradiť čo a kde hľadať v okamihu na platforme, čo u niektorých zložitejších systémoch je veľká výhoda. Nehovorím tu o jednoduchých úkonoch, nakoľko to nie je moja parketa.
Osobne nechápem prečo väčšina ľudí neocení to čo je na trhu dobré ale naopak slepo nasleduje kopu "žvástov" a hlúpostí. Už som to tu raz spomenul, dávam poklonu týmto ľuďom a nielen im , ale i ostatným ako tu FINANČNÍKOVi za to, že nám dodávajú stále viac a viac informácií.
Určite sa i tu nájdu rôzne veci, no tie dobré ich ďaleko prevyšujú takže prečo by som mal na nich frflať, že?
Ale to sme mi SLOVÁCI a ČESI - nevážime si to ťo je dobré - opakuje sa to a poukazuje na to i naša históroria.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

mickie:
ja ocenujem len to co ma naozaj prinos a zmysel.
poopisovane, poprekladane ci popreberane veci ocenovat budem ale jedine originalnemu autorovi.

ked uz otvaras temu co si slovaci a cesi vazia a co nie, tak kedze vies anglicky nalistuj si par zahranicnych for ci elitetrader ci trade2win atd a pocitaj si tam co hovoria americania ci anglicania casto na ich vlastnych brokerov :) myslim si ze toto nema s temou nic spolocne ....

vies mickie, mne sa tazko hladaju argumenty pre niekoho kto nema predstavu kde by bez sprostredkovatela, ktoreho sa snazi stale ospevovat bol, citujem:
"No dostávaš od nich kompletnú starostlivosť pri jednaní s brokerom, platforme a vstup do zóny na ich stránke. Popravde neviem kde by som bol bez nich"

ja sa OTC trhom vyhybam a na regulovanom trhu nemam ziadne zavazne problemy. O rizikach je skoda reci dikutovat.

vela dobrych obchodov zelam :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To FINANCNIK,

Môj posledný príspevok zrejme neprešiel cez Vás filter. Snáď je to len kvôli zahlteniu.

Písal som tam pre Joachima a nielen pre neho:

1. Joachim, obchoodvanie na regulovanom i neregulovanom trhu bude riešiť nová smernica MiFID z dielne Bazilejských návrhov a EU konkrétne ECB ho začalo zavádzať. Od 1. mája je Slovensko jednou z prvých krajín, ktorú túto smernicu začali aplikovať. Väčšina z nich bude zavedená v členských štátoch od novenbra tohto roku a bude riešiť prísnejšiu reguláciu OTC trhu. Nakoľko precujem v nemenovanej bankovej inštitúcii v Nemecku, ako compliance officer, viem o tom pomerne veľa. I to, že regulácia OTC trhu nie je prakticky možná, nakoľko tento trh tvoria banky a ich operácie, bez ktorých by nefungovbal transakčný mecahnizmus menového a devízového vysporiadania. Táto smernica presne definuje určité činnosti a je to v skutočnosti dobré hlavne pre finančné inštitúcie, ktoré sa môžu lepšie orientovať na "presnejší" výklad zákona a tak nemusia regulátorov zaťažovať neustálimi otázkami, na ktoré im nikto nevedel dať odpoveď. Pre retail a klienta však smernica napriek svojej snahe nemá zmysel, nakoľko i dnešná regulácia podstatnú časť z toho rieši. Nieil tu povedal, že neexistujú fixné pravidlá, čo samozrejme nieje tak celkom pravda. V určitej miere existujú. najmä čo sa týka štandardu vysporiadania a dodržovania obchodnej bezpečnosti.

2. Rozdiěľ medzi regulovaným trhom a neregulovaným trhom je v inštrumentoch, kde regulovaný trh pracuje so štandardnými nástrojmi, dlhové alebo špekulatívne (akcie, futures atď). takáto burza podáva notifikáciu depozitárovi o majiteľovi ako aj eviduje daný obchod vo svojom denníku. Pri týchto transakciách však rovnako vznikajú riziká s vysporiadaním a kódex, ktorý upravuje realizáciu obchodue dílera na burze nie je možné efektívne kontrolovať. prípady dílerských arbitráží na US burze z roku 1998, 2001 a 2003 (ospravedlňujem sa ale niektoré dátumy nemusia byť úplne presné) asi veľmi dobre poznáte. Boli toho plné noviny. I v týchto prípadoch boli škodní samozrejme klienti, ktorí neboli žiadnym fondom ochrany vkladov kompenzovaní, nakoľko nebolo možné dopátrať rozsah škody,úmysel zavinenia a vôbe cprotizákonný caharakter incidentu. Väčšina pozná iba to čo niekto napíše a vo všetkom môžeme nájsť prospešný úmysel. (tým nikoho nechcem diskreditovať, naopak je to iba dobré), pretože i takéto publikácie otvárajú nové obzory a v konečnom dôledku nám pomáhajú k zdokonaľovaniu. Burzové trhy majú z môjho pohľadu jedinú vážnu výhodu oproti OTC a to, že prípadný krach člena burzy alebo danej inštitúcie stále dáva nádej kientom, že budú odškodnený systémom ochrany vkladov. To však do veľkej miery platí i u OTC trhov najmä tých, ktoré sú situované pod EU legislatívou. Značné rozdiely v obchodných štandardoch a burzových hodinách od OTC trhov sú iba jednou nevýhodou. Druhou je ich centralizácia jedného miesta.

3. Nie som profesionál ani amatér, mám bezproblémovú angličtimu a nemčinu. Som však rád za každú informáciu, ktorú dostanem od kohokoľvek (viem rýchle rozpoznať, kto vie oč čom rozpráva akto sa topí v informáciách). Cez to som si otvoril účty u brokerov cez sprostredkovateľa CI. Nič za to neplatím a nič ma to nestojí, naviac mi to šetrí peniaze!! V komunikácii s brokermi často strácam čas a moje otázky a požiadavky realizujú pomerne promptne. Rovnako mi stačí využiť skype a dokážu mi poradiť s platformou, čo v prípade zložitejších systémov je veľmi užitočná vec. nedostávam od nich žiadne typy ale relevantné informácie o trhu, na začiatku mi otvorene povedali problémy a chyby jednotlivých brokerov bez servítky. Povedali o výhodách i o nevýhodách ešte pred tým než som začal niečo robiť.
Ako som už tu niekoľko krát spomenul - som vďačný každému kto mi dodá informácie zadarmo.

4. I na tomto fóre sa tak prejavuje naša česko-slovenská nátura - nevážiť si toho čo je dobré. Potom to tak bohužiaľ aj vyzerá.


Ďakujem Finančníku za uverejnenie tejto správy.

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...