Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Doporučené příspěvky

  • 1 month later...

Ahojte vsetci!

Som tu medzi Vami nova. Podla toho, co citam sa zaoberate obchodovanim s komoditami. Dost som hladala na nete o obchodovani, ale nic vhodne pre mna som nenasla a tak sa chcem obratit na Vas. Prosim, vie mi niekto poradit, kde by som sa nieco dozvedela o devizovom trhu, menovych derivatoch a o obchodovani s nimi?

Dakujem a vsetkym obchodnikom drzim palce. :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

aknel
Tu na fore pohladaj je toho tu dost. Komodity, akcie, opcie a co sa tika menovych parov, tak Forex, moderuje ho SID a je tu dost traderov (obchodnikov) co ti poradia. Odporucam precitat si co najviac a tu na financniku je toho dost. Nikdy clovek nevie, co sa mu kde hodi a coby mohol pouzit vtom, comu sa chce venovat. Teda o forexe tu: www.financnik.cz/forum/list.php?13 :D

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to aknel:
...zmiňujete devizovy trh, menove derivaty.....
účastnit se na devizovém trhu, či lépe na pohybu měn na něm se dá pomocí tzv.warrantů (toho názvu se nebojte ani náhodou!). Co to je a k čemu by se mohly možná hodit i Vám najdete v sekci *OPCE*
a možné výhody v krátkosti:
-vstupní kapitál libovolně velký/malý :-)
-spekulace na vzestup i pokles
-nízký fixní poplatek
-obrovská šíře výběru vhodných warrantů na měny a jejich likvidita/obchodovatelnost
...
úspěch Vám!

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to aknel:
...nelakam nikoho na nic, cez warranty ale mozete profitovat na pohybe akcii, komodit, deviz, indexov...mozny zisk cestou hore aj dole...mat kedysi tuto moznost a vediet co viem dnes skoro urcite by som prave tymito dverami vstupil na burzu, skolne tak drahe ako bolo by urcite nebolo... i s malym vkladom, ktory nikomu nezruinuje rozpocet, mozete zazit krasny a tolko potrebny pocit ze to funguje....www.euwax.de
uspech Vam

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 1 year later...

Pokud to všechno přečteš (a porozumíš tomu), tak se vykašli na trading a živ se jako poradce, nebo analytik... :)

Pokud se bude v knihách jednat o technickou analýzu, tak by jsi to mohl aplikovat i na komodity. Pro komodity mohou být důležité jiné fundamentální zprávy, než pro akcie. A fundamentální ohodnocení akcií těžko užiješ u komodit.

Ale stejně si myslím, že zvládnout jednu knihu (porozumět, poučit se, inspirovat se a dodržovat) úplně stačí.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 1 month later...

to Swatuska:
pokud máte na mysli knížky o obchodování komodit, tak myslím, že bude nejlepší začít přímo u základů: www.financnik.cz/serial/komoditni-manual-zdarma.html

nebo další literatura: www.financnik.cz/knihy/

asi bych doporučoval v tom pořadí, tj. nejdřív manuál, který je navíc zdarma a pak přejít na klasický knížky z druhého odkazu. Osobně jsem četl první dvě knížky od Williamse a obě od Eldera a líp se mi četl Elder, i si myslím, že mi ted víc dávají, ale je to věc pohledu a i očekávání. Ted se chystám na průvodce psychologií obchodování, tak uvidíme :)

jinak pokud budete chvilku procházet fórum, tak určitě najdete další tipy.


ať se daří,
Míra


Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 4 týdny později...

Ahoj, už delší dobu hledám knihy: Trade your way to financial freedom od Dr. Van Tharpa a Wall street stories od Edwina Lefevreho dále něco o Technických analýzách od Pringa nebo Murphyo a potom doporučení na nejakou knihu o derivatech...

Našel jsem tyto knihy na amazonu ale tam jsou bohužel jen v angličtině a já bych preferoval češtinu...nemáte někdo kontakt nebo možnost tyto knihy sehnat jinak jsem se pokoušel kontaktovat gradu ale tam konktétně první 3 knihy nemají...

Za případnou pomoc předem děkuji

Link to comment
Sdílet pomocí služby

×
×
  • Vytvořit...