Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Vliv hospodarskeho cyklu na trh s komoditami


jA

Doporučené příspěvky

Dobrý den
Ano podobně to funguje i u komodit a hodně lidí na těchto cyklech vydělává slušné peníze a nejen na futures ale i na spreadech.Kdybych měl uvést nějaký příklad z klasických komodit, tak třeba ropa a benzín. S přechodem ze zimních na letní měsíce si většina lidí plánuje dovolené do jížních krajů,a dopravují se tam především vlastními auty nebo autobusy.Na základě toho se zvyšuje poptávka po benzínu a cena benzínu a ropy,která s benzínem koreluje, stoupá.A naopak z přechodu z letních na zimní měsíce dochácí k útlumu dovolených a ceny těchto komodit klesají,a tyto cykly se opakují rok co rok.podobné cykly se objevují i u dalších komodit jako je například zemní plyn jehož cena roste přes zimu a klesá přes léto,je to opět spotřebou.
Myslím že se na finančníku nachází článek, který se tímto přímo zybývá,třeba ho časem neleznete.

Hezký den
Ladislav Bražína ( Bushman )

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 2 týdny později...

Dobrý den,
nejsem zcela správně v tomto vlákně, ale snad mi pomůžete. Potřeboval bych vědět jak pravidelně a kdy se zveřejňují zprávy, které ovlivňují vývoj T Bonds, respektive T Note. Občas v grafech sleduji výrazné změny trendu a nejde mi to na rozum, jediné vysvětlení mám, že trh reaguje na fundamentální zprávy. Děkuji za pomoc.

Jiří C

Link to comment
Sdílet pomocí služby

×
×
  • Vytvořit...